Transpotting 2 - Bomba, kto nie widział ten trąba

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie ten film ewidentnie zasługuje na osobny wątek i niech tak się stanie:

Transpotting 2
T2: Trainspotting (2017) - Filmweb
T2: Trainspotting (2017) - IMDb

Audio, w tym montaż, wstawki, klimat - rewelacja!
Montaż wideo - dokładnie to samo.
Specyficzny, świetny, idealnie komponuje z treścią.
W końcu to Trainspotting, jedyny w swoim rodzaju i powyższe pasuje jak ulał.
To wszystko pięknie współgra. No brawo, twórcy ewidentnie dalej czują bazę.
Już gdzieś w połowie widziałem, że jest dobrze i kupiłem ten film, ale jak wpadł kawałek Queena z Radio Ga Ga, końcowa ocena była już tylko formalnością, a do ostatnich minut nic nie stracił.

Film? Jak dla mnie, chyba najlepszy w tym roku.
Zresztą to nie jest pozycja którą ocenia się w tych kategoriach, to powrót do wspomnień i starych dobrych czasów. Pełen nostalgii i smaczków.
Piękny prezent po 20 latach i w tych kategoriach oceniam, nie mam pojęcia jak odbiorą ten film przypadkowe osoby, ale jak ktoś ma sentyment i trochę wspomnień z czasów T1, to raczej pewne, że się spodoba.

Aaa... jeszcze jedno. Monolog McGregora to wypisz wymaluj genialna powtórka z rozrywki z filmu "25 hours" z Edwardem Nortonem. Równie pięknie wyszło.


bilder kostenlos

[youtube]QW4ztNwesCk[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

wucash

Active member
Bez reklam
Zgadzam sie w 100 % :D Dużą rolę odgrywa tu sentyment do pierwszej części i tamtych lat. Film swietny zarówno wizualnie jak i dźwiękowo.
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
Dla mnie ten film ewidentnie zasługuje na osobny wątek i niech tak się stanie:

Transpotting 2
T2: Trainspotting (2017) - Filmweb
T2: Trainspotting (2017) - IMDb

Audio, w tym montaż, wstawki, klimat - rewelacja!
Montaż wideo - dokładnie to samo.
Specyficzny, świetny, idealnie komponuje z treścią.
W końcu to Trainspotting, jedyny w swoim rodzaju i powyższe pasuje jak ulał.
To wszystko pięknie współgra. No brawo, twórcy ewidentnie dalej czują bazę.
Już gdzieś w połowie widziałem, że jest dobrze i kupiłem ten film, ale jak wpadł kawałek Queena z Radio Ga Ga, końcowa ocena była już tylko formalnością, a do ostatnich minut nic nie stracił.

Film? Jak dla mnie, chyba najlepszy w tym roku.
Zresztą to nie jest pozycja którą ocenia się w tych kategoriach, to powrót do wspomnień i starych dobrych czasów. Pełen nostalgii i smaczków.
Piękny prezent po 20 latach i w tych kategoriach oceniam, nie mam pojęcia jak odbiorą ten film przypadkowe osoby, ale jak ktoś ma sentyment i trochę wspomnień z czasów T1, to raczej pewne, że się spodoba.

Aaa... jeszcze jedno. Monolog McGregora to wypisz wymaluj genialna powtórka z rozrywki z filmu "25 hours" z Edwardem Nortonem. Równie pięknie wyszło.


bilder kostenlos

Zapytam krótko, widziałeś trylogię "Pusher" w reżyserii Nicolasa Winding Refna?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie ogladales pierwszej czesci ?
No nie Halo i to bardzo nie halo.
Koniecznie nadrobic ta zaleglosc ;)

Chyba nie, bynajmniej niebkojaze tego tytulu.
T2 mam ale jeszcze nie ogladalem, zobacze bedzie czas to obejze T1.

Troche mi sie nazbieralo pozycji alenjakos nie ciagnie mniebdo nich: McDolada, Gold, T2, dziwewczyna z pociagu, passanger, czy nawet Hobbity.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Nie można było pominąć jak requiem dla snu :kom:
Utwór Born Slippy do dziś fajnie brzmi :) i zawsze mi sie kojarzy z trainspotting:krol:
 

jumper.as

New member
Zanim wziąłem się za oglądanie T2 to najpierw oglądnąłem sobie T1 żeby sobie przypomnieć ten film po ponad 20 latach. Oglądając pierwszą część tak jak 20 lat temu tak i dzisiaj miałem w niektórych scenach gęsią skórkę, odruchy wymiotne i inne dziwne rzeczy... natomiast druga część była dla mnie trochę komedią w której było kilka ciekawych scen. T2 niestety ale nie zrobiła na mnie wrażenia. Jak dla mnie oglądnąć wypada ale tylko ze względu na sentyment do pierwszej części.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nie odświeżałem T1 celowo, chciałem aby wrażenia pozostały dokładnie takie jak x lat temu. Od tego czasu w moim życiu sporo się zmieniło, a to co było pozostało w pamięci, dokładnie tak jak w przypadku seansu T1.
Na tym właśnie polega cały myk z T1 i T2.
Teraz spotkałem się z T2, po wielu, wielu latach, ale cały czas pamiętając przez mgłe to co było 20 lat temu. Dokładnie tak jak w życiu.
Czyli sentymenty, wspomnienia i to co z nich pozostało + spotkanie po latach w T2.
Myślę, że nie potrzebnie odświeżałeś. Rozumiesz o co mi chodzi ; )
 

jumper.as

New member
Może masz rację, że nie potrzebnie odświeżyłem T1, ale oglądając pierwszą część odniosłem wrażenie, że przeżywałem to bardzo podobnie jak 20 lat temu. Może powinienem podejść do T2 bardziej z dystansu i nie wracać do pierwszej części, może moje odczucia były by inne...
 

pantomima

Banned
Ja nie odświeżałem T1 celowo, chciałem aby wrażenia pozostały dokładnie takie jak x lat temu. Od tego czasu w moim życiu sporo się zmieniło, a to co było pozostało w pamięci, dokładnie tak jak w przypadku seansu T1.
Na tym właśnie polega cały myk z T1 i T2.
Teraz spotkałem się z T2, po wielu, wielu latach, ale cały czas pamiętając przez mgłe to co było 20 lat temu. Dokładnie tak jak w życiu.
Czyli sentymenty, wspomnienia i to co z nich pozostało + spotkanie po latach w T2.
Myślę, że nie potrzebnie odświeżałeś. Rozumiesz o co mi chodzi ; )



Powiem Ci , ze masz spora pojemnosc dysku w glowie , biorac pod uwage ile juz czasu od premiery uplynelo, ile tytulow od tamtej pory przerobiles ;)

Ja zanotowalem jedynie utwor Born Slippy , ktory przywowal wyzej Caparzo , no i moze jeszcze ze 2/3 krotkie fragmenty z filmu .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz, to jak spotkanie z dziewczyną po latach. Zresztą takie porównania były często przywoływane w recenzjach.
Myślisz, że ja pamiętam szczegóły? Nie. Pamiętam tyle co Ty i wiem, że było fajnie. Pamiętam to uczucie, ale bez szczegółów.

Przy seansie T2 zaczniesz sobie przypominać i rozmyślać. To taka sentymentalna podróż. Zresztą masz w T2 całą mase zajawek z T1 i jak sądze, jest to celowy i dobrze przemyślany zabieg - dokładnie pod to o czym teraz piszę.
Uwierz mi i zrób to tak jak pisze, bo następna okazja będzie dopiero za 20 lat ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry