Strażnicy vol 2.

szejos

New member
Ktoś już był? Jakieś wrażenia? Na IMDB widziałem dobre opinie.

Ja dopiero jutro w Imaxie będę, to napiszę parę słów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wydaje mi się że ktoś już był na tym filmie - coś ktoś pisał w nowościach filmowych..
 

Ajothe

New member
Witam,

Powiem krótko, rewelacja!

Humor, akcja, efekty na takim samym świetnym poziomie jak część pierwsza.
Jeśli się ktoś zastanawia czy warto to proszę przestać i lecieć na seans, rozrywka pierwsza klasa.
 

Ajothe

New member
Mojej kobiecie nawet bardziej podoba się cz. II :)
Ja miałem taki sam ubaw i poczucie dobrze wybranego filmu jak przy cz. I.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja generalnie przy I cz kupiłem ją w ciemno na BR wierząc wpisom ze jest fajny.. i było super więc II cz. też kupię na BR.
 

szejos

New member
Po seansie mam podobne odczucia, co kolega powyżej.

Sadystyczne poczucie humoru Draxa trafiało na podatny grunt na sali i często wywoływał kupę uzasadnionego śmiechu. W przeciwieństwie do pierwszej części, to on żartował więcej niż Prat.

Efekty, fabuła jak i dźwięk na bardzo wysokim poziomie.

Dla mnie jeden z lepszych filmów Marvela.
 

collider

New member
Bez reklam
Czytalem tez taka opinie. Cytat z innego forum:

[OT-Film] Porażka roku i osobista tragedia :) Strażnicy Galaktyki vol.2 , fiskomp 7/05/17 13:08
Totalnie odradzam. Myślałem, że nie da się tej marki sp...olić. Udało się i to perfekcyjnie. Jakby co idziecie na własne ryzyko.
Trailer robi cię w uja (coś ala Pigwiny z Madagaskaru).
Ant Man to przy tym arcydzieło. Jestem zdołowany.
 
Ostatnia edycja:

szejos

New member
Jak ktoś nie lubi klimatu Marvela, to żaden film z tej stajni mu nie podejdzie. Na moim seansie niektóre sceny otrzymały spore owacje. Pierwszy raz mi się to zdarzyło a do kina chodzę często.

Każdy ma swój gust, a z tym trailerem to nie wiem o co mu chodzi. Sceny tam użyte w filmie miały nawet większy wydźwięk.

Strażnicy Galaktyki vol. 2 (2017) - IMDb
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dla mnie 1 cz. fajnie z humorem zrobiona, nawet mojej żonie co nie za bardzo lubi Marvela się podobało. . :)
Szejos dobrze prawisz jeśli ktoś nie lubi Marvela szkoda jego czasu na takie filmy, kwestia gustu... :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wasza teoria zupełnie się nie sprawdza ;)
Nie lubię Marvela za to co miałem (nie)przyjemność oglądać przez te wszystkie lata, ale Strażnicy (cz.1) są bardzo ok.
Dwójkę obejrzę z przyjemnością, żeby się przekonać czy jest równie dobrze (lub nie).
Są też świetne seriale Marvelowskie na Netfixie, jak chociażby Luke Cage z genialnym klimatem Brooklinu, świetną muzyką i klimatem. Bez jakiś cudacznych kombinezonów.
To nie ma nic wspólnego z tymi przebierańcami kinowymi, pojedyncze odcinki są wg. mnie lepsze, jak 2 godzinne "hity" kinowe.
"Jessica Jones" też jest ok, nie wspominając już o "Iron Fist".

Z kinowych nr. 1 od Marvela uznaje "Deadpool", w końcu zupełnie inne podejście. Prześmiewcze i z dystansem. Do tego te "dzwony" w audio który zrywają na sprzęcie beret.
W końcu ktoś zrozumiał (co widać właśnie już po Strażnikach i Deadpool), że takie kino trzeba robić z dystansem, a nie silić się na coś poważniejszego i jednocześnie przebierać dorosłego faceta w jakiś kombinezon. Dla mnie to się kupy nie trzyma.

Jak dla mnie to są dwa Marvele, te wszystkie Avendżersy jakieś Capitany, Hulki i inne cuda i ten "drugi" Marvel z Luke Cage - czy odjechanym "Deadpoolem".
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Generalnie czy dany film się podoba czy tez nie to kwestia gustu.. najlepsze są opinie typu " idziecie na własne ryzyko" tak jakby wszyscy mieli taki sam gust jak ten oceniający ten konkretny film.. Wg menie od takich ludzi nie powinno nic się czytać takich czy innych opinii bo szkoda oczu i czasu.. bo skoro Gość traktuje wszystkich swoim gustem.. to..
Można napisać nie podobał mi się i tyle w tym temacie.. bez uprawiania własnych ideologi w stosunku do innych ludzi którzy mogą mieć zupełnie inne zdanie..

Ps powiem szczerze ze ja kupiłem w ciemno I cz w dniu premiery ten film i po tym jak Armanig napisał że jemu się spodobał ten film... pomyślałem sobie, że jak jemu się Marvel spodobał to coś w tym filmie musi być.. w końcu nie należy do miłośników Marvela choć w ostatnim czasie deko się to zmienia ale jednak.. wiec kupiłem i ubawiłem się oglądając ten film.. wierzę, że II cz będzie podobna..
 
Ostatnia edycja:

szejos

New member
Armanig, jeśli Deadpool i 1 część Strażników Ci się podobały, to i ta część przypadnie Ci do gustu. Tylko trzeba do niego podejść z dobrym humorem.

Miałem jedynie kilka zastrzeżeń do tłumaczenia napisów w kinie. Fajnie znać trochę angielski, bo niektóre teksty ciężko dobrze oddać w naszym języku i czasami gdzieś coś umknie.
 

collider

New member
Bez reklam
Armanig, czy Iron Man biega w jakims smiesznym kostiumie, albo Hulk? Przeciez filmy Marvela to czysta rozrywka, bez napinki, rowniez z humorem a ze nie z wulgarnym tak jak w Deadpool to wcale nie umniejsza tym filmom. Zreszta filmy te sa bazowane na popularnych komiksach gdzie bohaterowie maja takie kostiumy. Przeciez nie beda zmieniac calej konwencji. Jest grono wielbicieli Marvela tak jak i grono wielbicieli DC a przypomne, ze tam tez biegaja w obcislych gatkach ;).
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo ubiór tych bohaterów jest taki jak był w komiksach.. więc albo komuś to pasuje albo nie..
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Aramnig, czy Iron Man biega w jakims smiesznym kostiumie, albo Hulk? Przeciez filmy Marvela to czysta rozrywka, bez napinki, rowniez z humorem a ze nie z wulgarnym tak jak w Deadpool to wcale nie umniejsza tym filmom. Zreszta filmy te sa bazowane na popularnych komiksach gdzie bohaterowie maja takie kostiumy. Przeciez nie beda zmieniac calej konwencji. Jest grono wielbicieli Marvela tak jak i grono wielbicieli DC a przypomne, ze tam tez biegaja w obcislych gatkach ;).

Armanig to Bad Guy.Musi być sex,przemoc i "faki".Inaczej nic z tego :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu nawet nie o kostiumy chodzi, taki "Watchmen" to dzieło w swoim gatunku.
Kwestia dialogów i klimatu.
Mi humor "Avendżersów" i pochodnych nie podchodzi.
Z komiksów wolałem Tytus, Romek i A'Tomek czy Kajko i Kokosza, a jak będę chciał obejrzeć faktycznie bajkę, to odpalę "Johny Brawo", bo to jedyna która mi się podobała, a Hulk faktycznie nie ma kostiumu, on jest jednym wielkiem kostiumem ; )

Tyle z mojej strony

giphy.gif
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja lubię superbohaterów,jak i tzw. antybohaterów ;)
Tylko,tak samo w jednym,jak i w drugim przypadku,są fajne filmy,średniaki,jak i chałki ;-)
 
Do góry