Star wars VIII

donsalieri

Active member
Bez reklam
Część VIII obejrzana w kinie Cinem3d w Gdańsku sala z Atmosem- sam film to dla mnie -jako fana od zarania- całkiem udany i tylko troche za wesoło jak na wojnę. Mocne 8/10, dzwięk natomiast 10/10- niecierpliwie czekam by się w domku nacieszyć :)
 

wucash

Active member
Bez reklam
i nowe części traktuje z lekkim przymróżeniem oka, choć w ogólnym rozrachunku przypadają mi do gustu.
Cieżko nie traktować wszystkich filmów z serii z przymrużeniem oka, toż to bajki po prostu :-D
Dla części fanów (do których się zaliczam) stara trylogia ma walor sentymentalny i wszystko co nowe będzie na wszystkie możliwe sposoby porównywane, analizowane itd.
Trzeba oddzielić ocenę filmu od strony technicznej, wizualnej, dźwiękowej, gry aktorskiej a nawet zarysu fabularnego od kwestii związanych z wpisaniem się w szeroko rozumiany kanon.
Moim zdaniem wszystkie filmy spod znaku Disneya sa filmami dobrymi lub bardzo dobrymi.
A teraz kanon :)
Część VII, która miała bardzo wysoki współczynnik emocjonalny z uwagi na powrót po latach, moim zdaniem wpisała się nieźle wiążąc wątki ze starej trylogii z "nowym".
Część III i pół czyli Rogue One - wg mnie najlepszy z nowych odsłon z uwagi na pokazanie historii na "serio" bez zbędnego śmieszkowania. Na plus zdecydował tu fakt, że wszyscy wiedzieli jak ta historia się skończy i komercyjnie Disney z niej nie mógł już niej wiecej wycisnąć.
Część VIII - mój największy zarzut to przeładowanie humorem, który w żaden sposób nie pasował do mojej wizji (z naciskiem na "mojej" :p ). Producenci musieli po prostu podjąć decyzję, o którego widza trzeba zawalczyć i wybrali tego młodszego, co jest absolutnie zrozumiałe. Fani pójda do kina tak czy owak - najwyżej sobie później ponarzekają i wyleja swoje żale. Natomiast młodszego odbiorcę, któremu pewnie bardziej podobały się części I-III niż IV-VI, Disney musi przyciągnąć takim filmem, który wg armii analityków potem wróći do kina.
Ja pójdę do kina na każdą odsłonę SW, nie będę się obrażał czy pisał petycje o likwidację rottentomatoes :shock: za za wysokie oceny :D:D:D , a jak będę chciał poczuć klimat to wezmę z półki BR i puszczę ulubione Imperium Kontratakuje....
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Zaliczone, IMAX Katowice 3d, ja należe do fanów GW, ale nie tych fanaryków i nowe części traktuje z lekkim przymróżeniem oka, choć w ogólnym rozrachunku przypadają mi do gustu. Co do strony tecznicznej, obraz 3d w Imax, trochę to dziwne ale spodziewałem się czegoś lepszego, nawet żona stwierdziła, że jakiś nie ostry ten obraz i w moim odczuciu też tak było ale nie we wszystkich scenach, raz gorzej raz lepiej ale bez szału. Dzwięk, byliśmy w kilka osób i wszyscy stwierdzili, że to prawdziwa rozpierducha i tu się też zgadzam, taki dzwięk jak bym miał w domu to nic więcej do szczęścia mi nie pytrzebne w moim kinie domowym, ale raczej to nie realne. Seans uważam za udany.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Dzisiaj zliczyłem jeszcze raz GW z córką, oczywiście IMAX ale z dabingiem, ku mojemu zdziwieniu bardzo dobry dzwięk, dabing nie zagłuszał efektów, nawet zaryzykuję stwierdzenie, że ścieszka oryginalna i dabing brzmi tak samo, moze z lekką przewagą oryginału.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sorki za zamieszanie, ale tak to jest, że ktoś z kimś rozmawiał kto nie ma odpowiedniej wiedzy w danym temacie. Na dzień dzisiejszy jest potwierdzenie premiery w RP 25.04.18 r., ale na 100% będzie wiadomo za tydzień/dwa . Na razie w 2D jak i w 2D/3D - dźwięk DTS HD HR 7.1. Wydanie mniej ekstrawaganckie niż to miało miejsce przy VII cz.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Obejrzałem SW i jeśli chodzi o film to już pisałem co i jak, a pod względem technicznym jak dla mnie nic się nie zmieniło od poprzedniej części, czyli jest ten sam poziom w jakości obrazu jak i dźwięku. W przypadku 3d również niczym nie zaskoczyło co nie miałoby miejsca w SW VII. Fajne dodatki, ale nie będę zdradzał, bo niektórzy będą chcieli sobie obejrzeć.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Ja nie przekonam się do dubbingu. Oryginał rzeczywiście nie odbiegał zbyt wiele jakością, nawet oglądając z DTS-HD MA 7.1 odniosłem wrażenie, że stare części miały więcej mocy.
 
Do góry