Star wars VIII

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Obejrzałem SW VIII zacznę może od tego, że jak wszyscy wiemy, ta saga ma bardzo wielu zwolenników, którzy są dosyć wymagającymi, a przy okazji są kapryśnymi odbiorcami. A jak wiadomo jeszcze nikt taki się nie urodził co by wszystkim dogodził. Więc na pewno i tym razem będą zwolennicy jak i przeciwnicy tej konkretnej części SW.
Zacznę od tego, że dla mnie w tym filmie jest więcej walki (również bardziej brutalnej), mrocznego klimatu, i emocji niż to miało miejsce w poprzedniej części. Jeśli chodzi o efekty specjalne są na odpowiednim poziomie i nie ma co marudzić, gdyż ogłada się to przyzwoicie - cieszą oko.
Pod względem aktorskim było nieźle, ale mi najlepiej (na gorąco po seansie) spodobał się M. Hamill – wg mnie fajnie został przedstawiony w tej części, ale szczegółów nie będę pisał co mam na myśli. Drugim aktorem, który dla mnie w tym filmie pokazuje jak się powinno grać (w tym wypadku „złego”) to oczywiście A. Driver – myślę sobie, że wielu osobom spodoba się to jak zagrał K. Lena.
Pomimo wielu wątków wszystko jest dobrze połączone co sprawia , że widz w tym wszystkim odnajduje się bez większych problemów, nie mniej jednak na pewno znajdą się i tacy co będą chcieli drugi raz obejrzeć ten film. A jak dodamy do tego, że film wizualnie zachwyca bardziej niż to miało miejsce w VII części to według mojego zdania warto obejrzeć w kinie, ewentualnie kupić na BR. A będą tacy jak ja, że wybiorą pierwsze jak i drugie rozwiązanie. :)
Oczywiście są pewne rzeczy, które nie do końca mi pasowały w SW jak np. pewnego rodzaju humor, na pewno też w pewnych scenach widzimy, że co niektórym się popłynęło przy realizacji tej części, ale pomimo tego, nie zmienia to w moim odczuciu przekonania, że SW VIII jest fajnym filmem, który może się spodobać wielu fanom, ale będą i tacy (jak pisałem wyżej) dla których ten film będzie kolejną klapą tej Sagi. Jednak osobiście uważam, że jeśli są tacy dla których SW to pewien „kult” jeśli chodzi o filmy z tego gatunku to powinniście koniecznie obejrzeć VIII cz. :- )
Na zakończenie napiszę, że film jest dość długi (ok. 150 min), ale ja nie zauważyłem upływających minut, ogląda się bardzo lekko i przyjemnie.
 
Ostatnia edycja:

wucash

Active member
Bez reklam
Wg rottentomatoes.com jest to najniżej oceniona część sagi SW - audience score 57%.Coś o tym świadczy... Jak już wcześniej pisałem z nowych odsłon na pierwszym miejscu Rogue One, potem Force Awakens i na końcu "nomen omen" Last Jedi :p
No i to śmieszkowanie.... gest Luke'a strzepnięcia kurzu z ramiona po ataku po prostu żenujący.
To jest dobry film rozrywkowy, świetnie zrealizowany, wizualnie dopieszczony ale za taką kasą trudno żeby nie był.
Aktorsko zgadzam się, najlepsi to Adam Driver oraz Mark Hamill. Słabo Boyega oraz przykro mi to stwierdzić Carrie Fisher... Porażką dla mnie jest również postać Snoke'a oraz Phasmy. Ja wybiorę sie pewnie jeszcze raz po świętach jak opustoszeją sale i na spokojnie dokonam szczegółowej analizy :D
 

castel

Member
Dzisiaj wybieram się do kina SW.
Chciałem tylko podpytać czy warto zaliczyć wersję 3D,czy może odpuścić i obejrzeć w 2D.
Jakieś spostrzeżenia ze strony kolegów mile widziane.
 

javai

New member
Byłem na 2D w Cinemacity Kinepolis w Poznaniu, Obraz super, dźwięk THX jedyne kino w Poznaniu gdzie na wszystkich salach to jest. Wtedy sala nr 13
Na drugi dzień wybrałem się na 3D ale do Multikina w Starym Browarze i ten senans to porażka (sala nr3). Obraz za ciemny przez okulary, żadnych szczegółów w ciemnych scenach. Do tego tragiczny dźwięk chyba tylko Dolby Surround, nawet moja żona stwierdziła że w domu mamy lepszy dźwięk na AV Yamaha z kolumnami Yamaha.
Czyli 3D nie polecam, ale to już któryś seans gdzie się trochę zawiodłem.
Wcześniej na 3D bywałem też w Kinepolis i nie miałem tak skrajnego wkurw..... po seansie jak po tym SW8.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety tak już jest, że jakość dźwięku w rożnych kinach jest bardzo rożna. Dla mnie najlepszy dźwięk w Wawie jest w IMAX.
 
Ostatnia edycja:

szejos

New member
Ja również byłem w kinepolis w Poznaniu, na 3D, bo niestety IMAX obstalowany cały.

Siadłem dość blisko ekranu i wrażenia całkiem niezłe. Dźwięk niewiele gorszy niż w IMAXIE, 3D również przyzwoicie.
Wszystko zależy od kina.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo jest :) tylko ten serial... mówią o nim, że ogląda kilkaset milionów ludzi na całym świecie. Podobno nie ma drugiej takiej sagi, którą by tyle ludzi obejrzało co właśnie SW. Powstaje wiele filmów, a SW zawsze będzie pewnym kultem dla ludzi. Jak byłem w kinie obok mnie siedziała rodzinka (babcia, dziadek,córka, syn, synowa i troje dzieci - tych ostatnich) Najmłodsze miało około 12-14 lat. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Dla mnie jest to mega niesamowite, a tym bardziej jak się z nimi chwile porozmawiało i widać było z rozmowy, że mega zakręceni są na punkcie SW.
 

bokciu

Banned
Też kiedyś byłem fanem sagi SW, ale to było w latach osiemdziesiątych i na tamtejszych trzech częściach jak dla mnie się ona skończyła. :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Też byłem fanem SW tych "jednych" z lat 80-tych (kurcze jak ten czas leci), ale jako były/obecny fan zaliczam oczywiście wszystkie części.
I o ile "stare" Gwiezdne Wojny to 100% klasyki to te nowe części I-III, też da się obejrzeć. Część pośrednia Łotr 1 nieźle się wkomponowała. Niestety te dalsze części VII-VIII to już nie to...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Też kiedyś byłem fanem sagi SW, ale to było w latach osiemdziesiątych i na tamtejszych trzech częściach jak dla mnie się ona skończyła. :)

To rozumiem, że VII i VIII cz, nie oglądałeś i nie masz zamiaru obejrzeć ? Ewentualnie po VII cz. doszedłeś do takich wniosków :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wczoraj byłem w kinie na 2d, powiem wam to iż Lubie Gwiezdne wojny to ok.2h już mi się zaczynało dluzyc i patrzyłem na zegarek ile ten film już trwa. Tego nie lubię robić bo oznacza to iż film mnie nie wciągnął aż tak bardzo i mnie poprostu nudził. Od poczatu do końca jedna wielka rozpierducha i mimo że lubię efekty to było tego trochę za dużo. Wiadomo do poprzednich pierwszych części nie ma co porównywać ale fani i tak zobacza ten film z ciekawości.
Reasumujac jak dla mnie film wypadl tak sobie...
 

darekguma

New member
Bez reklam
Zaliczone, IMAX Katowice 3d, ja należe do fanów GW, ale nie tych fanaryków i nowe części traktuje z lekkim przymróżeniem oka, choć w ogólnym rozrachunku przypadają mi do gustu. Co do strony tecznicznej, obraz 3d w Imax, trochę to dziwne ale spodziewałem się czegoś lepszego, nawet żona stwierdziła, że jakiś nie ostry ten obraz i w moim odczuciu też tak było ale nie we wszystkich scenach, raz gorzej raz lepiej ale bez szału. Dzwięk, byliśmy w kilka osób i wszyscy stwierdzili, że to prawdziwa rozpierducha i tu się też zgadzam, taki dzwięk jak bym miał w domu to nic więcej do szczęścia mi nie pytrzebne w moim kinie domowym, ale raczej to nie realne. Seans uważam za udany.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry