Jak przerobić pliki wmv ,żeby nagrać DVD?

Ikulina

New member
Witam.Ściagnęłam parę filmów w HD ,ale są to pliki wmv.Mam plazmę i naiwnie myślałam ,że przy pomocy Nero zrobię z tego DVD i odtworzę .Nic z tego .Parę godzin sciagania filmów.Nastepne parę próby nagrania tego róznymi programami na DVD i nic...Jak włączę to co ściągnęłam na laptopie to w laptopie "idzie" ,ale z powodu zbyt dużej rozdzielczości widzę tylko część ekranu i odtwarza momentami skokowo nie płynnie.Poradźcie co zrobić ,żeby chociaż obejrzeć jakies fajne demo lub filmik ,bo na razie to jestem plazmą rozczarowana.(Mam niby n-kę i tam jest discovery HD ,ale szału nie robi.Ja tam widzę plamy.....może mam za duzy TV(50cali).Z kolei normalne kanały to juz wogóle "kicha".Mam wrażenie ,że jak oglądałam kablówkę na zwykłym tv 100Hz to obraz bardziej mnie zachwycał.
Czyżbym była frajerką wydając 8tyś tylko po to żeby mieć duży tv????
Poradźcie proszę:)
Angelika
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wszystkie programy do obróbki wideo, które są w stanie przerabiać wmv HD powinny to zrobić.

Pozdrawiam
 

robboj

New member
nawet jezeli przerobisz i nagrasz na dvd nie oczekuj cudow
jakosc pliku nagranego na dvd i tak zostanie odtworzona w takiej rozdzielczosci jaka maksymalnie pozwoli odtworzyc Twoj dvd czyli 720×576 i 720×480
najbardziej popularne odtwarzacze hd to snazio i kiss ewentualnie konsola x360 ale ta czyta tylko WMV
jezeli chcesz cieszyc sie jakoscia HD i skoro stac Cie na plazme za 8tys to powinnas nabyc sobie stacjonarny odtwarzacz hddvd lub Blu-ray
asortyment filmow w tych fotmatach powoli sie zwieksza i dostepne sa juz nawet z polskim tlumaczeniem
coz hd w Polsce dopiero raczkuje i nie dziwie sie ze jestes lekko rozczarowana
a co do jakosci hd na "n" - jezeli widzisz plamy i jakosc discovery Cie nie zachwyca to pozwolisz , ze zacytuje - "Czyżbym była frajerką wydając 8tyś tylko po to żeby mieć duży tv????"
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Ikulina napisał:
Poradźcie co zrobić ,żeby chociaż obejrzeć jakies fajne demo lub filmik ,bo na razie to jestem plazmą rozczarowana.

miałem to samo
kupiłem KISS'a 800 i teraz mam 1920x1080 bez obrabiania jak to mówisz plików
ja ściągnąłem prawie 4 TB z HDBits więc mam co oglądać /ale cholercia mnie zablokowali - ale nic to mam co chciałem/

pozd
 

Ikulina

New member
Dzieki za wsparcie

Dzięki za rady.Zlinku nie mogę skorzystać ,bo komp informuje ,ze jest to nieznany typ pliku i i tak nie mogę go "ruszyć".
Jesli chodzi o cytacik"może jestem frajerką...."...to ze mną jest tak ,że apetyt rośnie w miarę jedzenia.Kiedy z "kablówki" przeszłam na n-kę,był szok.Zachciało nam się (z mężem) LCD-ka .....kupilismy 20 calowy najtańszy w najmniejszej rozdzielczości...i się spodobało.POstanowilismy 20-kę wziąć do sypialni a do dużego pokoju kupić coś większego..jak już to już :) .W planach było coś koło 4o -42 cali...ale jak mój mąż zaczął szperać w cenach i stwierdził ,że kupić za 7tyś 40calowy LCD to już lepiej dołozyć 1000zł i wziąć 50 calową plazmę .....i tak zrobiliśmy....I tak to było....Teraz chciałabym sobie pooglądac np rafę koralową albo jakieś laguny w HD a tu d.... b...... .Ktoś poradził żebysmy kupili DVDHD...Może kupimy ,ale co z tego skoro oferta jest kiepska...filmy nie za nowe...a to co idzie ściągnąć z netu i tak nie będę mogła przegrać na dvd.
Acha podlaczyłam laptopa do plazmy i tak w Winamp widziałam 1/4 ekranu więc beznadzieja,w Windows Media Player odtworzyło bez dźwięku i lekko skokowo,a nie płynnie,w Nero i Media Player Classic proporcje obrazu ok ale obraz i dźwięk też "szarpany" skokowo.Więc staneło na tym ,że ogladaliśmy W WMP sam obraz i zachwycalismy się tylko widokami....
A co proponujecie kupić do odtwarzania....ale nie za 8tyś tylko jak najtaniej??(i tak ta plazma to już było szaleństwo...ale raz się żyje):)))
Pozdrawiam
Angelika
 

matix

New member
jaka plazma

mozesz podac info jaka to plazma. i jak blisko siedzisz przed tv. a co do filmow to rzeczywiscie masz za slaby komputer. ostatecznie mozna by poszperac w ustawieniach kodekow (najnowszych sciagnietych).. moze by cos szybciej bylo ale nie oczekiwalbym cudow.
 

matix

New member
Ikulina napisał:
.Mam wrażenie ,że jak oglądałam kablówkę na zwykłym tv 100Hz to obraz bardziej mnie zachwycał.

Angelika
bo zachwycal; ogladajac telewizje niskiej rozdzielczosci na telewizorze przystosowanym do niskiej rozdzielczosci obraz wygladaj lepiej. dlatego wszyscy posiadacze lcd (najczesciej 32 cale 13..x768 maja gorszy obraz niz mieli na "zwyklym" telewizorze i sa przez to niezadowoleni). taka jest prawda. zeby cieszyc sie ladnym obrazem na lcd(plazmie) hdready trzeba miec dobre wideo. a spece od marketingu tak zachwalaja lcd i plazmy...co jest niedorzeczne, jesli nie masz obrazu w wysokiej rozdzielczosci to obraz na pewno bedzie wygladal gorzej niz na "starym tv"
 
Ostatnia edycja:

matix

New member
jarwisz napisał:
ale cholercia mnie zablokowali
jak chcesz moge podeslac invite :)
A co do tematu, co kupic by odtwarzac? hmm moze po prostu kupic lepsze czesci do kompa. procesor intel core2duo. pamiec 1gb i wszystkie filmy beda smigac. a i drogo na tym nie wyjdziecie. no chyba ze macie jakis stary pc. napisz....moze to jest alternatywa. jesli gry was tez interesuja to i gry powinny ladnie wygladac
 
Ostatnia edycja:

Ikulina

New member
Dzięki
Jesli możesz mi coś przydatnego przeslać to z góry dziekuję(mój e-mail:ginastudio@onet.eu).
Jesli chodzi o kompa to mam laptopa dwuletniego (najtańszy na rynku)-procesor IntelCeleron 1,5Ghz,448 MB RAM.
Pewnie to wszystko to za mało.....
Myslałam o kupnie odtwarzacza HD ,ale raz ,że drogawo ,a po drugie dobijająca jest cena filmów-i oferta ubożuchna.Chciałabym pooglądać jakies fajne filmy przyrodnicze ...a tu nic w ofercie nie ma.
Pozdrawiam
Angelika
 

matix

New member
Ikulina napisał:
Jesli możesz mi coś przydatnego przeslać to z góry dziekuję
to znaczy o czym myslałas. o filmie? bo jesli tak to przez maila sie nie da:)
Nie napisałas jaka to plazma. jaka rozdzielczość, jak blisko siedzisz.
Napisz czy nie mogla bys kupic pc nowego.

Ostatecznie mogla bys odtworzyc dvix,xvid (czy jak sie to tam pisze)
moze by poszlo plynnie. ale jak mowie. masz wolny procesor
 
Do góry