Skąd pozyskujecie filmy "kinowe" (fabularne) 4K / UHD ??

RAF1977

Banned
Faktycznie troche na ciebie naskoczyłem, przepraszam.
Ale brak w twoich postach spójności.
Najpierw mówisz, że Netflix nie jest źródłem prawdziwego UHD.
Zgadzam się z tym, dlatego nie komentowałem tego.
Potem napisałeś, że płyty umierają.
No z tym to się nie zgadzam.
Bo co zostaje legalnego?
 

collider

New member
Bez reklam
Ciesze sie, ze chociaz po czesci doszlismy do jakiegos porozumienia.
Ja nie kaze nikomu sie zgadzac z tym co pisze. Napisalem jasno. Netflix , oczywiscie, jest zrodlem UHD, ale chodzilo mi natomiast o to, ze obraz pozostawia jeszcze wiele do zyczenia i plyty pod tym wzgledem maja przewage i stad moja uwaga o Netflixie. Poprostu prawdziwe, swietne jakosciowo UHD znadziemy na plytach. To 4K ze streamingu ma sie tak samo jak jakosc FHD na roznych kanalach telewizyjnych do tradycyjnego bluray.
 

RAF1977

Banned
W dużej mierze się zgadzamy.
Podobno uhd aż tak bardzo się nie różni od fhd.
Tego na 100℅ nie wiem, bo nie mam innego źródła uhd niż Netflix.
Ale powiem, że to co jest na Netflix w uhd, jest w dobrej jakości.
Czasem lepszej niż dyski blu-ray, których dużo oglądam.
Oczywiście tylko obraz, bo dźwięk na Netflix, leży i kwiczy, niestety.
 

collider

New member
Bez reklam
Oczywiscie, ze duzej roznicy nie ma pomiedzy FHD i UHD. Oczywiscie ;) duzo zalezy tez od przekatnej ekranu. Im wieksza tym 4K bedzie zyskiwalo. Tak sie sklada, ze mam stacjonarny bluray UHD i moge smialo powiedziec, ze plyta i streaming roznia sie. Natomiast pytanie jest tego typu. Kto ma jaka wrazliwosc do detali. Podejrzewam, ze wielu przecietnych uzytkownikow tzw. Januszy moze miec problem z dostrzezeniem roznic pomiedzy FHD a UHD a juz pomiedzy roznej jakosci materialami UHD to juz w ogole nie ma o czym mowic. Troche to taka filozofia sie z tego robi ;).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Płyty majł zaginąć?? Hahaha dobre sobie... Vinyle też ponoć umarły..


Do póki dostawca ińternetu nie da 100gb transferu, poki zwykłym dyskiem lub kartą sd za 20 zł bedzie 1tb, to nigdy płyty nie odlecą. To nie vhs

Dokładnie KOlego.. a w 2016 roku była rekordowa sprzedaż czarnych płyt.. a gramofony za tyle sie sprzedają że wielu samochodami nie jeździ w tej cenie albo naprawdę są zbliżone ceny..cd od X czasów słyszę jak to mają znikać i też się mają dobrze .. tak samo zniknął filmy na płytach..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie klient zawsze się znajdzie na pewne rzeczy ....wszyscy którzy mieszkają pod miastami - u nich kuleje net więc choćby takie osoby będą dalej kupować płyty.. chyba że mowa o takich osobach co tylko ściągają na lewo to już inna bajka..dla tych bez względu czy mają zapłacić za fizyczną płytę cd czy za ściągniecie muzyki z jakiegoś serwisu i zapłacenie właścicielowi- to i tak wybierze za darmo..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Płyty majł zaginąć?? Hahaha dobre sobie... Vinyle też ponoć umarły..


Do póki dostawca ińternetu nie da 100gb transferu, poki zwykłym dyskiem lub kartą sd za 20 zł bedzie 1tb, to nigdy płyty nie odlecą. To nie vhs

100gb transferu to pobrane 2 filmy UHD i prędkość spada do 1mb/s:D
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Na netfliksie jest opcja oglądania offline, w sensie pobrania treści na dysk?
Zastanawiam się czy się w to bawić mając neta 10mb/s
 

Dubek

Member
Bez reklam
Na netfliksie jest opcja oglądania offline, w sensie pobrania treści na dysk?
Zastanawiam się czy się w to bawić mając neta 10mb/s

W przeglądarce nie widzę takiej opcji ale w telefonie jest opcja pobrania i obejrzenia offline. Tyle że przy necie 10 mb/s to trochę słabo.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Tzn. dla mnie nie ma problemu bo zostawiam HiMedia czy Xboxa włączonego na noc i on sobie pobierze treść. Pytanie czy pobrana treść musi być oglądnięta od razu czy może sobie leżeć na dysku i być odtworzona za 2 dni.

Piramida
W nocy mam chyba łącze x2 czy coś takiego bo jak wrzuce 3 filmy iso po 30+gb to rano są 100% :)
 

Dubek

Member
Bez reklam
Tak jak mówię, nie można pobrać przez przeglądarkę ani apkę na TV czy konsoli. Można pobrać treść tylko na telefon lub tablet i to nie wszystko chyba nawet. Niby mają wprowadzić to oglądanie offline wszędzie ale kiedy i czy w ogóle to na razie nie wiadomo.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Być może rozbudują opcję offline Netflixa,aby była szerzej dostępna...
Jeden odcinek serialu (45-60 min) w 4K na Netflixie,to jakieś 15 GB.
Przy necie 10 Mb/s,to ze 3 godziny ściągania ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Piramida
Problem w tym, że 4K mnie akurat nie interesuje aktualnie, ale u ojca sprawdzaliśmy i Stranger Things oraz Narcos wyglądają niemalże identycznie w 1080p i 4K.

Pobrałem kilka demówek 4k z oficjalnych stron i odtwarzałem je na swoim Samsungu H6400 poprzez HiMedia Q10Pro i trochę byłem w szoku bo owe demówki wyglądały rewelacyjnie downskalowane do 1080p.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie nie podśmiechujcie mi się tutaj bo w biurze mam 100mb/s więc zawsze mogę coś pobrać awaryjnie. Za czasów studenckich mając UPC 50 pc śmigał 24/7. W mieszkaniu nie potrzebuję szybszego neta, w Fifę czy GTA V gra się płynnie na Xone:)
 
Do góry