Najlepsze sceny filmowe z wykorzystaniem DOLBY ATMOS

Bipo

Active member
Bez reklam
Wielki Mur
Po seansie mogę powiedzieć, że jest jedną scena która zapadła w pamięć :
- końcówka filmu, bohaterowie przemieszczają się tunelem a nad nimi po kartach przebiegają potworki.
Scena jest świetna do testowania 4 głośników na suficie. Potworki biegają od głośnika do głośnika, po skosie, od przodu do tyłu i na odwrót. ..polecam. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Francuski przyrodniczy, to pierwsze skojarzenia Marc Dorcel.
Jak mówisz, że dobry Atmos, to trzeba obejrzeć i przetestować.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Deepwater Horizon, cała katastrofa od 50minuty daje nieźle po suficie.
W ogóle ścieżka Atmos w tym filmie jest na wysokim poziomie, sub tez się tu nie nudzi.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Deepwater Horizon, cała katastrofa od 50minuty daje nieźle po suficie.
W ogóle ścieżka Atmos w tym filmie jest na wysokim poziomie, sub tez się tu nie nudzi.

Gdzie ty zdobyłeśliczne ten film z atmosem bo patrzyłem w media markt ostatnio i na płycie BR był dts hd?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Tarzan legenda

Jak dla mnie świetny film zarówno pod wzgledem obrazu jak i dźwięku. Co do dźwięku to atmos robi swoje, tak dynamicznych scen z uwzględnieniem sufitu dawno nie słyszałem.
- sceny z atakiem i walka w dżungli goryli z ludźmi pierwsza klasa, dynamiczne przejścia po całym suficie efektów dźwiękowych powodował, że buźka się cieszyła non stop. Szczególnie polecam walkę Tarzana z gorylem co mu mocno obił buźke. Dźwięk walczącego goryla wymiata... :)
- odgłosy dżungli oraz padającego deszczu również spisały się wyśmienicie.
Gorąco polecam film fanom Dolby atmos...:)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie jest to jeden z najlepszych filmów pod tym względem z ostatnich, które oglądałem na przełomie powiedzmy roku. Nawet biorąc pod uwagę dla kogoś kto nie ma atmosa w swoim kinie domowym. Bipo jak obejrzysz valeriana to zobaczysz, że z obrazem (jakością) można jeszcze lepiej :- ) a u Ciebie na projekcji to w fotel wejdziesz.. :- ) z wrażenia.
 

Noisy

Member
Ostatnio ogladalem Aliena najnowszego, nie dorwalem wersji z atmosem a jest. Natomiast ogladalem w dts hd ma do upmixu neuralx i powiem tak. Sufit ma tam co robic, padajacy deszcz, iskry pourywanych kabli elektrycznych itd itp. Naprawde fajnie wszystko tam chula, polecam ogladnac ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jurassic world upadłe królestwo 4k UHD
Panowie dawno nie oglądałem tak dobrego filmy z efektami głośników sufitowych. Film jest wydany w DTS X HD i sufit gra przepięknie, efektów jest całe mnustwo, praktycznie wszystkie sceny z udziałem dinozaurów są naszpikowane efektami z dodatkiem sufitu. Przede wszystkim dźwięk jest idealnie przypasował do tego co się dzieje na obrazie.
Ogólnie cały film jest bardzo dobrze zrobiony pod audio, ryk poszczególnych dinozaurów robi ciary na plecach- suby pracują aż miło... :)
U mnie daje mocna 9 a nawet bym zaryzykował 10 Odnośnie audio.
Ponadto obraz najlepszy ze wszystkich części, nawet moja żona to zauważyła po pierwszych minutach filmu.. :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
The Wall - Roger Waters Blu Ray Dolby Atmos
Ostatnio zakupiłem ww.płytkę za namową jednego kolegi i powiem wam że zakup obowiązkowy dla każdego fana zespołu Pink floyd i nie tylko.
Obraz i dźwięk na najwyższym dostępnym poziomie płyt blu ray.Obraz ostry jak brzytwa, przepiękny pokaz kolorów na wizualizacjach.
Dźwięk to istna bajka dla ucha, dolby atmos na bardzo wysokim poziomie. Wszystko gra czysto i bez przesterowan. Bas jest szybki koncertowy, bez wydluzania i ciągnięcia.
Efekty dolby atmos na koncercie to poezja... :)
Z mojej strony jeśli chodzi o tą płytkę to istny top, dopracowany w każdym detalu.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem świeżo po Blade Runner 2049.

Zacznę może od oceny audio... 10/10
Jest to jedna z najlepszych ścieżek jakie dane mi było słyszeć, a mam niemal wszystkie wydania z Atmosem na pokładzie.

Namacalność dżwięków, wręcz dotykają słuchacza na każdym kroku, detaliczność, szczegółowość, do tego niesamowicie klimatyczny soundtrack, mix jest niesamowity, klimatyczny, a jakość powalająca.

Nie jest to prawdopodobnie ścieżka którą będziemy odpalać znajomym - laikom, jako demo możliwości sprzętu, od tego mamy np. chociażby wyścig w Ready Player One i całą mase innych z efektem "wow", tu nie chodzi o wybuchy (co nie znaczy, że nie ma) i sieczkę z karabinu, a o niezliczoną ilość różnych dźwięków, oczywiście gdzie trzeba jest dobitnie, w innym przypadku subtelnie, cały czas ścieżka audio prowadzi film i nie pozwala o sobie zapomnieć, ale robi to z niesamowitą finezją.

W tym wypadku sufit nie uzupełnia, a tworzy nową warstwę i wrażenia.
Polecam, ale jako całość, bez cięcia na fragmenty, tu nie o to chodzi.
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Dołożę jeszcze że że ten film -BR2049 (no i jeszcze kilka, LOTR,GW) zmotywowały mnie do zakupu projektora, żeby docenić w pełni ten wspaniały film, bo to dzwiękowe arcydzieło i powinno służyć jako materiał szkoleniowy dzwiękowcom filmowym.
A o obrazie to sie nie wypowiem bo czekam aż w końcu kupię i obejrze na duzym formacie.
 
Do góry