Filmy w DOLBY ATMOS z napisami pl

Bipo

Active member
Bez reklam
Czy DTS HDMA oznacza zwykłe 7.1 lub 5.1, czy w tym jest i DTS X?

Co ma pytanie twoje do tematu wątku ,,Filmy w dolby atmos "
Są inne wątki na tego typu pytania związane ściśle z kodowaniem dźwięku.
Ps. Filmy w DTS X mogą być np.5.1 7.1 ale również rozkodowane na cały system kolumn który posiadasz np. Ja mam 5.1.4 i mam demo filmu gdzie pracują wszystkie kolumny, a mam film gdzie jest DTS X 7.1
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jumanji: przygoda w dżungli w DA. Podobno świetny dźwięk, tylko nie wiem czy Ci co pisali to oglądali w DA czy w DTS HD MA. Aczkolwiek myślę, że ten drugi kodek mieli na myśli. Więc w Atmosie powinno być jeszcze lepiej.
 
Ostatnia edycja:

AMP

New member
Ja już jakiś czas jestem po seansie Jumanji 4K w Atmosie i szału nie ma... na palcach można wyliczyć dobrze zlokalizowane efekty. Czasami ewidentnie brakuje dźwięków nad głową, które powinny się tam znaleźć - na ekranie coś przelatuje nam nad głową a tu efektowe atmosa milczą...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak to bywa, że nie każdy film w Atmosie zagra idealnie.. za to w niektórych filmach masz lepiej i się tym cieszysz .. :)
 

AMP

New member
Odnośnie Tomb Raidera - kolejny seans w Dolby Atmos za mną, tym razem właśnie nowy TB - jeszcze biedniej jak wspomniane powyżej Jumanji. Tutaj praktycznie były 3-4 sceny z wykorzystaniem "efektowych"... (sztorm, upadek ze spadochronem, strzelanina przed grobowcem, i zawalanie się grobowca)
Z tym że scena sztormu i roztrzaskania statku trwa parę minut, a w efektowych słychać tylko 2 razy rozbryzgującą się falę nad głową i tyle. A scena prosi się o udźwiękowienie na poziomie "Everest"-u

O samym filmie nie piszę bo jest słabiutko, scenariusz napisany na kolanie i masa niedorzeczności. Vikander no po prostu nie, do tej roli. Jestem rozczarowany, bo była dla mnie to jedna z najważniejszych pozycji w tym roku.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja tam nie liczę na wielkie halo, ale w 2d kupię. A co do dźwięku Atmos to widać, a właściwie słychać z tego co piszecie, że to też jest loteria. Jak ktoś postara się to dźwiękowo jest fajnie, a jeśli nie to lipa..
 

AMP

New member
A Quiet Place / Ciche miejsce

Jestem po seansie, film rozczarowujący ale samo udźwiękowienie świetnie. Bardzo dobrze wykorzystanie możliwości systemu Atmos - można wrażenie że scenariusz skrojony pod system.
 
Ostatnia edycja:

AMP

New member
Cisza w temacie..

- Rampage: Dzika furia
- Valerian i Miasto Tysiąca Planet
- Deadpool 2

było ale - Player One - dla mnie najlepszy film w atmosie, scena wyścigu może służyć za demo do prezentacji systemu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry