Filmy w DTS X

bubafat

Active member
Bez reklam
Girl on the Train (wyd. US) posiada sciezke w DTS:X. Nic inie moge powiedziec na jej temat, bo niezainteresowany plyta (widzialem film niedawno w k9nie) dowiedzialem sie calkiem przypadkiem.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
[FONT=&quot]Filmy w DTS X z napisami pl:[/FONT][FONT=&quot]
1 .Big short
2. Crimson peak - Wzgórze krwi
3. Daddy's home - Tata kontra tata
4. Zoolander 2
5. Łowca i Kraina Lodu
6. Jason Bourne[/FONT]
[FONT=&quot]7. Krucjata Bourne UHD[/FONT]
[FONT=&quot]8. Dzidzictwo Bourne UHD[/FONT]
[FONT=&quot]9. Ultimatum Bourne UHD
10. Whiskey tango foxtrot [/FONT]
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam w końcu oglądałem film z bardzo dobrymi efektami w DTS X. Łowca i królowa lodu.
Fragmenty, które pięknie prezentują prace sufitu oraz przejścia pomiędzy poszczególnymi kolumnami to:
1.Przednie sufitowe: w trakcie jak bohater podrzuca kija i on się obraca. Pracują oba przednie sufitowe. 23 minuta
2. Powstanie lodowej sciany:
Piękne płynne przejście od przedniego lewego frontu poprzez lewy przedni sufit, tylny lewy, następnie za plecami tylne efektowe i powrót od tylnego prawego poprzez sufit tylny prawy, tylny prawy przedni i kończąc na prawym froncie. Czyli efekt zatacza płynne kolo. 25minuta
3. Fragment kiedy pracuje Cały sufit to m.in. 45 minuta walka na deszczu.
4. Lewy sufit: Łowca spada z dachu.
5. 1 godz 45 min. walka w komnacie królowej

Ponadto bardzo fajny efekt w suficie,wystepuje kiedy jest burza, ptaki w lesie i na polanie oraz echo w lesie.. :)
W porównaniu do Wzgórza Krwi tutaj efekty były o niebo lepsze. W końcu można było usłyszeć prace wszystkich kolumn, łącznie z sufitowymi. . :)
Tutaj mamy przykład ścieżki dźwiękowej w DTS X bez ograniczenia do 7.1 jak to było w przypadku filmu Wzgórze krwi.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
W Empiku "Łowca i królowa lodu 3D" jest teraz za 39,99zł.

Zakupiłem i obejrzałem.
Film bardzo dobrze zrobiony dźwiękowo. Efekty 3D na bardzo dobrym poziomie. Najbardziej podobał mi się dźwięk postępującego zamrażania i latających odłamków lodu. Nawet mimowolnie przymykałem oczy gdy wylatywały z ekranu. Oczywiście jest cała innych masa efektów. Niskie tony świetnie uzupełniały przeróżne efekty bez nadmiernego wzmocnienia basu.
Jedyne czego mi brakowało to ... wielkości ekranu ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Bluebeard [2017]
DTS:X o wysokim bitrate, ale nic sie specjalnego nie dzieje, przynajmniej przez pierwsza polowe filmu.

Edit.
Bitrate w niektorych akcjach przekracza 9 mbps ale jakosciowego szalu, jak czasem na azjatyckie produkcje przystalo, nie ma. Mix surround tez slaby, ale wklejam dla potomnosci.

 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zakupiłem i obejrzałem.
Film bardzo dobrze zrobiony dźwiękowo. Efekty 3D na bardzo dobrym poziomie. Najbardziej podobał mi się dźwięk postępującego zamrażania i latających odłamków lodu. Nawet mimowolnie przymykałem oczy gdy wylatywały z ekranu. Oczywiście jest cała innych masa efektów. Niskie tony świetnie uzupełniały przeróżne efekty bez nadmiernego wzmocnienia basu.
Jedyne czego mi brakowało to ... wielkości ekranu ;)

Ten dźwięk o którym piszesz w tej scenie jest boski.. ja kilka razy sobie go powtarzałem.. :) Pamiętaj w 3d film jest deko krótszy...
 

DrWredman

Active member
Filmy w DTS X z napisami pl:
1 .Big short
2. Crimson peak - Wzgórze krwi
3. Daddy's home - Tata kontra tata
4. Zoolander 2
5. Łowca i Kraina Lodu
6. Jason Bourne
7. Krucjata Bourne UHD
8. Dzidzictwo Bourne UHD
9. Ultimatum Bourne UHD
10. Whiskey tango foxtrot
11. The Fate of the Furious 8

Dopisałem Szybkich 8.

Jak dla mnie dźwięk na bardzo wysokim poziomie, świetnie zgrany z obrazem. Efekty wiadomo, mocno naciągane i sporo komputerowych scen, ale przyznam, że bardzo przyjemnie się oglądało.
Warto było czekać na BR.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Znowu chinczyk.
God of War (2017).
DTS:X bitrate nie spada ponizej 7mbps, generalnie oscylujac 8.3 - 8.5 mbps A to dopiero pierwsze 10 min
Obraz tez zyleta - ponad 40 mbps.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Filmy w DTS X z napisami pl:
1 .Big short
2. Crimson peak - Wzgórze krwi
3. Daddy's home - Tata kontra tata
4. Zoolander 2
5. Łowca i Kraina Lodu
6. Jason Bourne
7. Krucjata Bourne UHD
8. Dzidzictwo Bourne UHD
9. Ultimatum Bourne UHD
10. Whiskey tango foxtrot
11. The Fate of the Furious 8
12. Ciemniejsza strona Graya BR
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Chinczycy wypuscili film z dwiema sciezkami Dolby Atmos i DTS:X, wiec latwo mozna sobie porownac jak system sie zachowuje na obu rendererach. Niestety film to strasznak kupa, choc jakosc video wyglada ponadprzecietnie.
dla zainteresowanych tytul to The Founding Of An Army [2017].
 
Do góry