Filmy w DTS X

Zastanawim się nad tym czy tu będzie DTS X
1a05c33ac84fb211fe604f7d51369f82.jpg

Fajny dwupak filmowy. Łowce co prawda zakupiłem w promo 2za49.99 ale bez dts x może tu będzie???

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
Czy ktoś próbował odpalać dema DTS:X lub Dolby Atmos.
Dziś pobrałem i du.p. Kontrolka DTS:X nie zapala się.
Podobnie Dolby Atmos. Również kontrolka ani drgnie.

Odtwarzam z dysku sieciowego przez aplikację Kodi lub systemową aplikację telewizora.
Macie jakieś doświadczenia z tymi demami?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Bez bitstreamingu HD Audio nie ma takiej mozliwosci. Zaden TV tego nie robi. Potrzebujesz do tego Bluray playera lub jakiegos mediatanka, ktory nie ma z tym klopotow lub PC.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Za Bluraya mam na razie PS3. Filmy BR w Atmosie lecą bez problemu. Kontrolka zapala się jak należy.

Jest np. Plik "dolby horizon...m2ts", który powinien być zakodowany w dolby Atmos. Czy myślisz, że nagranie go na płytę BR lub DVD wymusi odpalenie w dolby atmos?
 
Oryginalne płyty będą bezproblemowo odtwarzane kopie już nie, tylko pc. Próbowałem film z usb ok 12gb w atmosie odtworzyć i nie da się na blu-ray odtwarzaczu tylko na pc działa.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
Czyli, że na PC muszę mieć player, który dekoduje dolby atmos i dts:x?
(Jaki polecasz)
I jeśli podłączę PC z amplitunerm po optyku lub hdmi to odpowiednia kontrolka powinna się zapalić?
 
Ja na pc filmów nie oglądam. Czasem od czasu do czasu coś na usb w dts samym odtwarzam na tv i optykiem do amp av a tak to tylko blu-ray filmy. Nie wiem jaki program, ja jedynie w ustawieniach karty muzycznej ustawiłem 7.1 system. Jeśli chodzi o odtwarzacz blu-ray to każdy będzie odtważać filmy na płytach w Atmos czy DTS X ustawiasz Bitstrem czyli bezstratny przesył i na amp av się pokaże dany kodek....moim zdaniem to co przetestowałem kopie filmów super dźwięk jest jak są w samym Dts.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Bitstreamuje, a nie dekoduje. Dekodowaniem zajmie sie amplituner
Po optyku nie dostaniesz zadnego HDAudio., tylko HDMI
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Bali, wszystko co piszesz jest dla mnie jasne. Ja też nie cierpię kiepskiej jakości filmów i oglądam niemal tylko BR a ostatnio wykupiłem też Netfilix.
Chciałem tylko w jakiś sposób zmusić amplituner do zdekodowania plików demo pobranych z sieci. Teoretycznie powinno jakoś zadziałać.
Jeśli więc komuś udała się taka sztuka, proszę o info i dokładną instrukcję, jak tego dokonał.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Jest np. Plik "dolby horizon...m2ts", który powinien być zakodowany w dolby Atmos. Czy myślisz, że nagranie go na płytę BR lub DVD wymusi odpalenie w dolby atmos?
Nic nie da nagranie na BR, domyślam się, że pliki pobrane z Demo World lub te same z innego źródła.
Napisz na PW. to zapodam Ci linki do pełnych płyt BD Demo Dolby Atmos

Dolby Atmos Blu-Ray Demo Disc (Jan 2015)

Dolby Atmos Demonstration Disc (August 2014)

Dolby Atmos Blu-Ray Demo Disc (Sep 2015)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem, w czy problem. Sam mam i użytkuję dema: THX, Atmos, DTS:X, Auro. Są to i oryginały i kopie, które mam i na płytach i w plikach. Pliki na dysku zewnętrznym podpiętym przez USB na CA 751BD użytkuje się tak samo jak fizyczną, zwykłą płytę. Pliki nagrane na płyty również działają bezproblemowo. Oczywiście nie może to być obraz ISO. Chyba, że przez PC. Jeśli odtwarzamy z PC, to tak, jak pisał Kolega @bubafat.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Filmy w DTS X z napisami pl:
1 .Big short
2. Crimson peak - Wzgórze krwi
3. Daddy's home - Tata kontra tata
4. Zoolander 2
5. Łowca i Kraina Lodu
Aktualna lista z potwierdzeniem DTS X na płycie a nie tylko na okładce :cry:
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Wyglada na to, ze nie ma sensu juz liczyc wydan z Atmosem, bo co nie wychodzi na UHD BD wydaje się miec sciezke Dolby w takim wlasnie formacie. Natomiast na grudzien zapowiada sie wydanie UHD filmu Jason Bourne, ze sciezka DTS:X. Ptaszki cwierkaja, ze majace ukazac sie razem z nim wydania UHD 4 poprzednich filmow serii, tez dostana DTS:X.
Osobiscie jest mi kompletnie obojete w jakim formacie wydaje sie plyty, byle by mix prezentowal poziom tego z ostatnich z Xmanow (Apocalipse)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wyglada na to, ze nie ma sensu juz liczyc wydan z Atmosem, bo co nie wychodzi na UHD BD wydaje się miec sciezke Dolby w takim wlasnie formacie. Natomiast na grudzien zapowiada sie wydanie UHD filmu Jason Bourne, ze sciezka DTS:X. Ptaszki cwierkaja, ze majace ukazac sie razem z nim wydania UHD 4 poprzednich filmow serii, tez dostana DTS:X.
Osobiscie jest mi kompletnie obojete w jakim formacie wydaje sie plyty, byle by mix prezentowal poziom tego z ostatnich z Xmanow (Apocalipse)

I to mnie również bardzo cieszy, że praktycznie wszystkie filmy na UHD mają ścieżkę dolby atmos, tylko ta cena niech jeszcze ich spadnie i będzie ok :eek:k::grin:

Skoro nikt nie zglasza, to wypadlo na mnie.
Nerve [2016]

Czy ten film ,,Nerve" będzie z napisami pl i DTS X?

Filmy w DTS X z napisami pl:

1 .Big short
2. Crimson peak - Wzgórze krwi
3. Daddy's home - Tata kontra tata
4. Zoolander 2
5. Łowca i Kraina Lodu
6. Jason Bourne
7. Whiskey tango foxtrot
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie wiem jakie sa plany wydawnicze polskiego dystrybutora. BD Region A na pewno ma, dosyc mięsista (6000 kbps) sciezke w DTS:X, chociaz trudno ja nazwac spektakularna,. Wlasciwie specjalnie wiele sie w niej nie dzieje, sufit przenosi glownie muzyke i sporadyczne odglosy, ktore imho niekoniecznie powinny sie tam znalezc. Napewno nie wciagniecie jej na liste demowek, tym bardziej, ze film jest slaby, a wideo ssie i moim zdaniem nie ma sensu poswiecac mu uwagi, czy srodkow, ktore mozna przeznaczyc na inne pozycje.
 
Do góry