Filmy w DTS X

lolek126

Well-known member
Bez reklam
to faktycznie jest to loteria .... wniosek trzeba sprawdzać wtedy film w sklepie o ile jest taka możliwość , chyba że jest w Menu w tabelce wyraźnie napisane że film ma taką ścieżkę dźwiękowa..
Osobiście ja zawsze patrze na tabelkę :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Można także próbować wpisać w Google np. :
"The Mummy Returns DTS X"/"Mumia powraca DTS X" (analogicznie z innymi filmami).
Jak nic nie znajduje,to już jest podejrzane...;-)
 
Dziś wróciłem z MM i faktycznie jest promocja 2 filmy za 49,99zł, kilka filmów zakupiłem ale....ale mam mały problem z tym systemem DTS:X.
Mam Denon AWR-X3200W, Dolby ATMOS i DTS:X miał odtwarzać, no i ten pierwszy system dzwiękowy odtwarza na wyświetlaczu pojawia się Dolby ATMOS, ale jak już testuje te filmy to tylko mam to DTS-HD Master. System mam w konfiguracji 7.1 ustawione i hmmm....teraz mam zagadkę, czy te filmy jednak nie są w DTS:X czy może mój AV jeszcze nie ma tego kodeka, czy może muszę system ustawić na 5.2.1???? Przepraszam, że troszkę zjechałem z tematu ale może ktoś mi to wyjaśni bo prędzej fotę widziałem i na wyświetlaczu kolega ma DTS:X
 

Attachments

  • 1 (1).jpg
    1 (1).jpg
    58,5 KB · Wyś: 320
  • 1 (2).jpg
    1 (2).jpg
    69,8 KB · Wyś: 311
  • 1 (3).jpg
    1 (3).jpg
    59,9 KB · Wyś: 313
  • 1 (4).jpg
    1 (4).jpg
    62,9 KB · Wyś: 315
  • 1 (5).jpg
    1 (5).jpg
    55,1 KB · Wyś: 315
  • 20160804_212717.jpg
    20160804_212717.jpg
    58,4 KB · Wyś: 333

DrWredman

Active member
Onkyo_PL na Facebooku opublikowało taką informację na temat kodeka DTS:X

Onkyo – DTS:X™ – 31 sierpnia 2016 roku
Firma Onkyo informuje, że niektóre modele amplitunerów z 2015 roku i modele sieciowe z 2016 będą mogły być aktualizowane do wersji z dekoderem DTS:X™.
Modele z sezonu 2015: TX-NR646, TX-NR747, TX-RZ800, TX-RZ900
Modele z sezonu 2016: TX-NR555, TX-NR656, TX-RZ610, HT-R695, TX-NR757, TX-RZ710, TX-RZ810, HT-R695/HT-S7805
Aktualizacja będzie dostępna od 31 sierpnia 2016 roku na stronach Onkyo. W Europie polecamy Onkyo | Europe
 

Henry

Active member
Bez reklam
Hmmm....a po czym to poznać czy nowe??? Kupiłem w MM w promocji 2filmy za 49.99zł.
Wystarczy zobaczyć w którym roku dany film się ukazał, na I-szych wydaniach tego kodeku jeszcze nie było ;)

Tak przy okazji, jest opcja edytuj/zaawansowana edycja i tam też możesz fotki załączać nie pisząc jednego postu pod drugim ;)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Hmmm....a po czym to poznać czy nowe??? Kupiłem w MM w promocji 2filmy za 49.99zł.

Sprawdziłem swoi film. Tak, to jest nowe wydanie. W starym tylko DTS-HD.
Właśnie tak tę super-wydawcy tracą swoi zysk. Oni nie są w stanie podać info że to nowe wydanie. ulepszoną wersją. Ludzi kupuj cię.Zrobili dla Was ulepszoną wersje.Jest Dolby Atmos , jest DTS-X. Ale na kuja, nie? Niech kupujący sam sobie sprawdza. Debili.
 

dread

New member
Bez reklam
Żaden z tych filmów nie ma DTS:X poza Crimson Peak.

Płyty są te same co w wydaniach od dystrybutora TiM, zmieniła się tylko okładka w której Filmostrada mylnie umieszcza logo DTS:X, którego w tych filmach nie uświadczycie.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @BaliGdynia. Filmy „American Gangster”, czy „Królestwo”, nie są w DTS:X. Wnioskuję to po okładkach. Atmos, jak i DTS:X występują w konfiguracji 7.1. Natomiast na okładkach tych tytułów, widać wyraźnie; angielski DTS-HD MA 5.1. Ale czy i tu, są one poprawnie opisane przez kogoś, kto ma jakiekolwiek pojęcie w temacie?
 
Tak mi się wydaje, że umiejscowienie znaczka DTS X na okładce to nic więcej jak chwyt rekalamowy. Co do Atmosa to zawsze się zgadza jeśli istnieje to faktycznie film jest z tym formatem audio, bynajmniej ja takie mam. U mnie to chyba i cena i ten znaczek skusiła do kupna, wydawało mi się logiczne, że jak Atmos działa to i analogicznie będzie DTS X skoro widnieje znaczek. Jednak nie do końca, w domu dokładnie tył okładki obejrzałem i formaty audio. W większości filmy mają DTS-HD 5.1 lub 7.1 Jedyny plus to, że fajne tytuły można dostać w przystępnej cenie.
 
Do góry