Filmy w UHD

Bipo

Active member
Bez reklam
Filmy już lada moment się pojawią w sprzedaży tylko ciekaw jestem pierwszych cen.... ;-)
Same odtwarzacze ultra hd od samsunga 300-400$, panasonic 700-800$.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety ale pisać o tym tyle razy już nie ma sensu dlaczego tak jest..... jak będzie cena 160 zł to będzie dobrze ale może być więcej ...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ciekawy jestem jak będzie z zawartością pudełka,gdyż słyszałem że wydanie BD UHD ma zawierać 2 filmy (w wersji 2160p oraz 1080p)...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To byłby dobry pomysł... bo jeśli np. cena byłaby atrakcyjna - np. jakiś nietrafiony prezent to ktoś kto nie ma jeszcze dzisiaj np. tv 4k lub odtwarzacza mógłby sobie takowy film obejrzeć w HD a w 4k poczeka na swoją kolej... a tak każdy kto dzisiaj będzie miał chęć na film to i tak kupi na BR dotychczasowym bo nikt nie będzie czekał np. rok-dwa zanim sprzęt kupi skoro obecny go zadowala... więc film kupi dzisiaj.. a raz wydać 100 zł a za rok dwa na ten sam film kolejne np. 160 to już trzeba być fanem filmu i technologii w 100% :) Ja bym nawet w 4k teraz nie kupił Hobbita :)mając rozszerzone wydania na BR ale widać nie jestem fanem 100-u procentowym ..:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To już inna sprawa :) ale sam bym kupił pewne filmy o ile byłaby dobra cena ale wiesz jak to u nas jest .. niektórzy obejrzą jakiś film za powiedzmy 90 zł a na allegro wystawia za 70+ 8 zł wysyłka :) teraz dolicz że ja musze podejść trochę na pocztę lub podjechać, postać w kolejce a czasem lubi być długa to defakto jeśli mnie stać na film za 78 to i stać mnie kupić za 90 zł bez zbędnego zamieszania , przelewów itp.. ale tacy są niektórzy,,, chcieliby obejrzeć i sprzedać niemalże w tej samej cenie..
To tak jak niektórzy kupują samochód 3-4 letni czyli prawie nowy ale nie koniecznie, a czepiają się śladów drobnych rysek na lakierze .... i oczekują że kupią taki samochód w takim stanie jakbyś wyprowadził go z salonu... tylko za 50% ceny nowego..
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Możemy tylko dywagować co będzie i jak będzie:) Wszystko w rękach wydawców. Jeśli będzie bogata kolekcja wydawnicza na BluRay UHD, to nowy standard powinien się przyjąć. Ceny na starcie będą wysokie, ale z biegiem czasu powinny spadać. Ostatnio kupiłem na alledrogo 10 fajnych filmów na BluRay (używanych ale w stanie bardzo dobrym), wyszło mi za nie 163 zł z przesyłką:). Bądźmy więc cierpliwi i myślmy pozytywnie, że UHD na BluRay się rozpowszechni :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wcześniej czy później to się na pewno rozpowszechni, pytanie ile czasu potrzeba będzie w takim kraju jak RP żeby ceny były znośne.. 4k to jest przyszłość już teraźniejsza bez względu czy nam się to podoba czy też nie.. a już inna kwestia czy będziemy inwestować w takie filmy i w sprzęt żeby być na czasie.. bo jednak dla wielu obecna jakość filmów na BR i na tych powiedzmy 55-65 calach to ludziom odpowiada.. wiec żeby takich ludzi zachęcić to ceny musza być porównywalne do tych co są obecnie w sklepach.. tym bardziej że dużo nie ma takich osób co kupują "nałogowo" oryginalne filmy...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
...do tej 30 jeszcze troszkę tytułów brakuje ale już coraz więcej wiemy :) ciekawy jestem to co pisałeś... ale zobaczymy czy w takim wydaniu będzie również wersja z filmem na BR ...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na tablecie wtedy to przeglądałem.. i jakoś nie zauważyłem drugiej strony - choć pewnie jakby wolniej to robić to byłoby do zauważenia bez dwóch zdań, ale dla mnie nie ma jak na kompie... choć tez bywa że coś się przeoczy...
 
Do góry