Filmy w UHD

Bipo

Active member
Bez reklam
Bo jak mi się nie będzie chciało czekać na fajna promocje za granicą to kupię sobie u nas w dniu premiery.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No to powodzenia.

P.S.
Lipne zdjęcie telefonem menu UHD :
20191230-214132.jpg
 

Bipo

Active member
Bez reklam


Godzilla 2 4k UHD Dolby Atmos


Dum...Dum....Dum....DUm...DUM...
Nadszedł seans na który nie mogłem się już doczekać. Światełka zgaszone, całkowita*** ciemność - sprzęt rozgrzany. No to oglądamy.....
Seans zaliczony do referencyjnych jeśli chodzi o Audio.*** Jezu jakie tam są ekstra efekty dźwiękowe... Wiedziałem, że będzie dobrze ale nie aż tak.... :)
Dolby atmos - referencja,*** sufit pracuje pełna parą od lewa do prawa i z powrotem...:)
Efekty przestrzenne - referencja,*** pokój jest wypełniony po brzegi różnymi smaczkami od cichych szelestow po niesamowite eksplozję, które czuć na sobie i pod sobą. Efekty świadczące, że zaraz pojawi się coś wielkiego to coś co uwielbiam.
Suby pokazują niesamowita skalę mocnego i dynamicznego oddania basu a tu on jest niesamowity. Kroki Godzilli czy bicie serca potwora miodzio...:)

Obraz
Zacznę od tego co najlepsze czyli od HDR bo tutaj on jest bardzo dobry. Efekt oddania strzałów atomowych z pyska Godzilli i sam proces ładowania się do strzału- dla mnie rewelacja. Efekty piorunów rozświetlajace atramentowo- czarne niebo bajka.
Sam obraz niestety nie jest pozbawiony szumu i ziarna ale tutaj ja na to przymykam oko bo mamy majstersztyk
AUDIO- WIZUALNY z którego to czerpalem niesamowita przyjemność.
Gorąco polecam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pod względem audio tak jak piszesz jest ok nawet na BR, ale sam film słabiutki, wcześniejsze odsłony tego filmu fajniejsze. Jak dalej tak ma iść to myślę, że u mnie jest to ostatnia część Godzilli.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
+1 Film to totalna lipa. Szkoda życia na takie badziewie.

Najgorsze jest to, że teraz kolejne części lubianych, kiedyś filmów to właśnie jest coś takiego jak najnowsza Godzilla. Daleko nie trzeba szukać, bo choćby 2a część Dnia Niepodległości, aż się boję co oni wymyślą z Top Gun 2, czy też Bad Boys 3 ... patrząc na to co oni wyprawiają z kolejnymi częściami pewnych filmów. Dojdzie do tego, że filmy będą kupowane nie dla filmu, a dla efektów dźwiękowych i HDR-u :) Godzille ostatnią obejrzałem raz i przecierałem oczy, bo nie wierzyłem, że można zrobić tak słaby film, co by nie mówić z dużym potencjałem na to , że mógłby być to znacznie lepszy film niż to co widzieliśmy. Chociaż ostatniego Predatora, chyba będzie ciężko przebić.. :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dlatego pod względem fabuły ostatnio wracam i odświerzam sobie kultowe filmy, które mogę oglądać non stop... :) m.in mój rodzynek trylogia Jurassic Park
Film znam na pamięć a cieszy za kazdym razem jak włączę..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Spider-man 4k UHD Dolby Atmos

vegas fun facts
Oglądałem już go 4x... :) jak dla mnie dużo lepszy niż poprzednia część
Obraz bardzo dobry, bez szumu i ziarna, bardzo dobra szczegółowość na zbliżeniach.
Bardzo dobry efekt HDR, szczególnie polecam scenę ostatniej bitwy gdzie Spider man jest w chmurze dronów oraz walka gdzie wróg próbuje zastraszyć Spidermana iluzjiami. Mamy tam bogaty w kolory obraz ze znakomitymi efektami hdr, że tworzy nam się jakby trójwymiarowe widowisko.
Dźwięk
Bardzo dobry z tym, że delikatnie przygaszony/przyciszony, trzeba te 5% podkręcić gałkę głośności w stosunku do innych filmów. Bardzo dobre efekty dolby atmos.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Alita 4k UHD Dolby Atmos


Film zrobiony dla mnie genialnie, bardzo dobry obraz, bez ziarna I szumu, świetny hdr.
Dźwięk
Po prostu bajka, podobnie jak w Godzilli jest dynamika, mocny power, uderzenia czuć na sobie, czystość poszczególnych efektów przypomina mi DTS X, przejścia efektów pomiędzy kolumnami coś wspaniałego, dolby atmos niesamowity. Sufitowe pracują przepięknie, słychać każdy detal, szmer, deszczyk, świst itd, suby pracują z pięknym dociążeniem i dynamicznym basem, czuć i słychać każdą eksplozję i uderzenie. Dźwięk jak dla mnie 10/10
Gorąco polecam!!!!
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nie dziękuj Bipo że ci polecilem:blagam:

Teraz player one ktora jak dla mnie jeat lepsza pozycją :popcorn:

Nie dziękuję :blagam:;)
Więcej takich... :)
Kolejny seans Player One w kolejności...
Henry :eek:k: :blagam: Teraz trzeba uzupełnić kolekcje o kolejne pozycje bo mi jeszcze kilka brakuje...;)
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Godzille ostatnią obejrzałem raz i przecierałem oczy, bo nie wierzyłem, że można zrobić tak słaby film, co by nie mówić z dużym potencjałem na to , że mógłby być to znacznie lepszy film niż to co widzieliśmy. Chociaż ostatniego Predatora, chyba będzie ciężko przebić.. :)
W listopadzie tego roku będzie w kinach kolejna odsłona tej żenady z potworami. A raczej potworkami blockbusterowymi. https://www.filmweb.pl/film/Godzilla+vs.+Kong-2020-750312
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Player One 4k UHD Dolby Atmos

Jestem po seansie, zaraz w krótkim czasie po Alicie, więc mam bezpośrednie porównanie.
Obraz moim zdaniem jest dobry ale zdecydowanie lepszy jest w Alicie. Tutaj już mamy duży szum w obrazie i drugi plan tak jakby za mgiełką. To samo tyczy się dźwięku, on jest bardzo fajny, ale Alita przewyższa go czystością i dynamiką. W basie czuć dynamiczne wejścia i uderzenia, natomiast w Playerze są mocniej dociążone.
Oba sense warte zaliczenia, płyty zostają w kolekcji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry