HBO NOW - HBO GO? - największy rywal netflixa? Recenzja, opinie, wrażenia.

AVCUSTOM.com

Kalibrujemy, Personalizujemy, Instalujemy
hbogo_logo.png


Po wielkim światowym sukcesie Netflixa inni wielcy gracze powoli zmieniają swoje przyzwyczajenia i otwierają się na nowe formy dystrybucji dóbr wideo. O ile serwisów wideo na żądanie jest wiele, o tyle serwisy VOD produkujące swoje materiały to nowość zapoczątkowana właśnie przez Netflix. Tak, na zmiany trzeba było czekać bardzo długo i nie wiadomo kiedy dotrą do naszego kraju. W oczekiwaniu na Netflix i najnowszą konkurencję w postaci HBO NOW przyglądamy się usłudze HBOGO, która powstała z odwrotnie do Netflixa, najpierw były treści a następnie tworzony jest serwis Internetowy.


Czym jest HBO GO? Jest to dostęp do seriali, filmów, reportaży. Niemalże całej ramówki dostępnej aktualnie na kanałach HBO, plus wybrane archiwa seriali i filmów. Setki jeśli nie tysiące godzin materiałów w większości zrealizowanych przez HBO. Są też materiały wielkich wytwórni, które reprezentowane są głównie w postaci filmów. Opisując HBO GO jednocześnie opisujemy samo HBO, ponieważ niemalże wszystkie pozycje dostępne zarówno w telewizji jak i Internecie są te same. W ostatnim czasie została także dodana możliwość oglądania ramówki kanału telewizyjnego.

Aby skorzystać z HBO GO, należy mieć wykupiony dostęp do pakietu HBO. Niezależnie czy posiadamy kablówkę czy może platformę. Tak było dotychczas, jednak coraz częściej można spotkać promocje, które dają dostęp do serwisu w związku z innymi usługami nie związanymi z HBO. Ruchy te mogą zwiastować ofensywę, która być może rozdzieli obie usługi i w końcu konsumenci będą mogli oglądać programy płacąc jedynie za pakiet HBO. Procedura zakładania konta jest bardzo prosta i nie powinna nikomu sprawić problemu. Po kilku chwilach mamy login i hasło, dzięki, którym logujemy się i od ręki mamy dostęp do całej gamy materiałów.

Najsłabszym ogniwem wśród dostępnych materiałów, są pozycje długometrażowe. Wśród dostępnych filmów wiele z nich jest starych lub bardzo starych. Gdy już trafiliśmy na coś świeżego, które powinno zapewnić dobrą rozrywkę z kanału premium, czuliśmy często spore rozczarowanie. Być może, związane jest to z okresem słabszych produkcji bo zdarzały się także wybitne tytuły, jak choćby "Whiplash", "Bogowie" czy ostatnio "Sędzia". Jednak stosunek tych dobrych do tych słabszych wg nas wynosił ok 1:4.

Jako, że zaczęliśmy od najsłabszego działu, pamiętajcie, że może być tylko lepiej. Filmy dokumentalne i Koncerty to działy bogate i ciekawe. Można spędzić tutaj wiele godzin poznając historie bardzo ciekawe, świetnie zrealizowane nie rzadko przez najlepsze osoby z branży. Kiedy ciśnienie krwi mamy już na zbyt wysokim poziomie i chcemy się nieco odprężyć i zobaczyć koncert to pomimo, iż pozycje są bardzo ciekawe to jednak jest ich mało i pojawiają się w bardzo skromnych ilościach. W czasie kiedy pisany jest ten artykuł dostępne są 2 koncerty - słownie - dwa.

Czy warto więc skłaniać głowę ku sławnemu HBO? Zdecydowanie TAK. Ale jakim cudem, skoro powyższe zdania pokazują, iż często możemy natknąć się na słabsze czy starsze pozycje? Odpowiedź jest prosta i zwięzła. Seriale. Nie wiecie jak bardzo się mylicie, jeśli kojarzycie seriale telewizyjne z tanimi produkcjami, które mają zapychać czas antenowy prostymi historyjkami. Seriale dostępne w HBO w bardzo wielu przypadkach zawstydzają większość filmów dostępnych na rynku nie tylko pod względem gry aktorskiej czy fabuły, ale także w przypadku kosztów produkcji czy obsady. Najlepsi Aktorzy w niezapomnianych kreacjach oraz niezapomniane kreacje, dzięki którym świat poznaje nowych bardzo zdolnych aktorów. Godziny, setki godzin rozrywki na najwyższym poziomie a w tym najgłośniesza produkcja ostatnich lat jak "Gra o tron". Tylko ten tytuł to obecnie 50 godzin niezapomnianych przeżyć. Jeden tytuł to trochę mało, zgadza się dlatego warto wspomnieć także o takich jak: "kompania Braci", "Rodzina Soprano", "Detektyw", "Californication", "Zakazane imperium", "Pacyfik", "Odcinki" i wiele innych.

Jesteśmy zalogowani, gotowi i zwarci do oglądania. Przygotowane są chipsy i popcorn, napój i napój. Z dość przejrzystego menu wybieramy produkcję i wciskamy play. Jak sama nazwa wskazuje HBO GO przygotowane jest na urządzenia przenośne i to w 100% na nie i tylko do nich przystosowana jest jakość. Zawartość serwisu wyświetlona na dużym ekranie pozostawi wiele do życzenia ale jak wiecie nazwa tłumaczy cel a same kanały HBO HD nadawane przez platformę TV zapewniają całkiem niezłą jakość. O ile jakość na urządzeniach przenośnych jest do zaakceptowania a kompatybilność aplikacji np androidowej zapewnia działanie nawet na bardzo starych tabletach czy smartfonach, tak gdy posiadacie wolniejsze łącze np ok pięciu "mega" filmy potrafią się przycinać. Skąd wiadomo, że to wina serwisu, a nie samego łącza? Ten sam serial odpalony poprzez HBO GO oraz odpalony poprzez oficjalny kanał youtube HBO Polska z youtube chodzi płynnie. Pamiętajcie, aby uzbroić się w cierpliwość, jeśli traficie na premierę czegoś dużego. W takich wypadkach nawet przy łączu 20 mb materiał potrafił dostać czkawki. Kolejnym niedociągnięciem jest jakość dźwięku, nawet jeśli patrzeć od strony urządzeń przenośnych, to w porównaniu np do Netflixa, który działa zarówno na platformach stacjonarnych jak i właśnie przenośnych to dźwięk jest nieco mdły i brakuje mu szczegółów. Nie macie co liczyć na wersje surround, nawet jeśli oglądacie poprzez komputer. Po menu, nawiguje się nieźle. Nie jest to majstersztyk funkcjonalności. Do niedawna, nie wiadomo było czy dany odcinek już oglądaliśmy czy może nie. Odtwarzanie od skończonego momentu bardzo rzadko, ale potrafiło zrobić psikusa i zamiast dokończyć odcinek włączyć od nowa.

HBO GO to serwis ewidentnie skierowany na urządzenia przenośne. Serwis, który ma miejsce na usprawnienia, które w ostatnim czasie dość sprawnie są dodawane. Serwis, który oferuje godziny rewelacyjnego materiału w przeciętnej jakości. To serwis, który po oddzieleniu się od sieci kablowych i podniesieniu jakości, ma potencjał na wygranie "gry o tron" wśród najlepszych serwisów strumieniowych. W potyczce największych - obecnie HBO zdecydowanie wygrywa z Netflixem zawartością, a Netflix zdecydowanie wygrywa jakością. Życzymy aby oba serwisy wzbiły się na wyżyny i dorównały konkurentom, dzięki czemu moglibyśmy wybierać spośród dwóch najlepszych nie musząc liczyć na kompromisy. HBO NOW - czekamy.
 
Ostatnia edycja:

rkaniews

Member
Mam dostęp do HBO GO w ramach Cyfrowego Polsatu. Próbuję z tego korzystać, dlatego też mogę dać kilka słów komentarza.

1. Na dedykowanym tunerze CP PVR 7000 HBO GO tnie niemiłosiernie. Dekoder wpięty po lanie do sieci domowej o przepustowości 1 Gigabit, prędkość internetu 8/1 megabit. Wg informacji od HBO GO prędkość internetu jest większa niż wymagane minimum.
Niestety, tnie. Nie potrafią sobie z tym poradzić w CP, próbują odsyłać mnie na wymianę sprzętu itp. Nic to nie daje.

W NC+ miałem niby dostęp do HBO GO, ale jakoś nie odpaliłem tego, dlatego też nie mam porównania u którego operatora tv cyfrowej działa to lepiej.

2. HBO GO ogladne z poziomiu przeglądarki działa płynnie - w tej samej sieci domowej.

3. Samo HBO GO nie umożliwia wybrania jakości oglądanego materiału (przynajmniej ja tego nie znalazłem). Na kompie jakość ogladanego serialu potrafi się zmieniać - tak jabyście przełączali rozdzielość video np. na youtube. Z tym, że HBO GO robi to samo automatycznie.

4. Ponieważ to stream, nie ma możliwości zostawienia materiału na pauzie, żeby sobie dobuforował resztę. Materiał oglądamy na bieżąco.

5. Seriali jest ogromna ilość. Do wyboru do koloru, co kto lubi. Filmów nie przeglądałem, ale jest też tego sporo.
 

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem tak, hbo go i tym podobne to jakieś nieporozumienie. Oglądanie czegokolwiek na monitorze, telewizorze itp. poniżej powiedzmy 30" dla mnie mija się z celem. Nie wiem kto to ogląda ale na pewno nie meloman wszelkiego rodzaju kina. Aha jeszcze jedno sam operator swoim przedstawicielom mówił ,że streaming jest na poziomie 2Mbps więc d.py nie będzie urywać. Dla porównania dla 1080i w wielkim skrócie dla dobrej jakości to 10Mbps.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To ja odwrotnie uważam to co do tej pory obejrzałem na HBO GO to Neil da się tego obejrzeć na niczym poza właśnie monitorem komputera bo na tv choćby 40 cali to ja nie dałbym rady tej jakości oglądać filmów czy tez seriali.....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jedno jest pewne HBO GO nie nadaje się do oglądania na tv a wyłącznie na kompach, tabletach itp...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego się nie nadaje?
Jakość nie powala, owszem, ale jest jeszcze coś takiego jak "treść".
Obejrzałem sporo dokumentów na tablecie jak i na tv, bardzo miło wspominam seanse, a że nie jest to jakość BR, to już inna sprawa. Warto dodać, że VHS to też nie jest.
Wolę świetne dokumenty HBO w obecnej jakości, jak bezpłciowe gnioty z publicznej tv w UHD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
... to już jest inna bajka ... wiadomo że dobry dok jest lepszy w nawet gorszej jakości na HBO GO od serialu np. Szkoła który jest w lepszej jakości.. :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A na pewno ten dokument byłby ciekawszy,w jeszcze lepszej jakości...
Niedługo Netflix wejdzie do Polski,także dobrych dokumentów w HD/4K będzie dużo...;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego miałby być ciekawszy? To są stare dokumenty, lata 90-te.
Mają swój klimat, a treść wciąga jak wożny ćwiartkę. Nawet przez chwilę nie pomyślałem o lepszej jakości, to nie Avatar ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dlaczego miałby być ciekawszy? To są stare dokumenty, lata 90-te.
Mają swój klimat, a treść wciąga jak wożny ćwiartkę. Nawet przez chwilę nie pomyślałem o lepszej jakości, to nie Avatar ;)

Dużo dokumentów jest remasterowanych.
Pamiętam np. "Apokalipsa - 2 wojna światowa" na National Geographic HD,gdzie można było się poprzyglądać detalom...;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A tam Apokalipsa, obejrzyj "Kociaki", "Kate Morgan", "Prawdziwy seks" itd. i bez UHD bedziesz miał mase detali ;)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To jest dobre pytanie, może jak ludzie będą chcieli w naszym kraju płacić za treści ?:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
....czyli długo długo jeszcze musi upłynąć Wisły ... plus do tego Ci co mieszkają w domach musza mieć znacznie lepszy net niż to co mają teraz, a przynajmniej w większości wypadków..
 
Do góry