Player do HD

Fanek

New member
Bez reklam
Najlepszy player do odtwarzania filmów HD, jakich używacie ?

Ja najlepszy jaki mam to KmPlayer 2.9.3.1214 http://www.kmplayer.com
Ale ma spore wymagania, mocno obciąża procka, ale obraz żyleta.

czy ma ktoś Moonlight Playera ? czytałem że na nim jest perfekcyjna jakośc obrazu, ale nigdzie nie moge go znaleść.
 

Fanek

New member
Bez reklam
jarwisz napisał:
coś słabo szukasz
jest tu Moonlight H.264 Player
ale KMP jest najlepszy jak dla mnie
pozd
Moonlight H.264 Player już go mam i niestety odtwarza tylko pliki zakodowane w H264, nic innego nie chce ruszyć.
Co do KMP obraz jest extra, ale gdy ustawie WYSOKA JAKOSC i wlacze LEVEL CONTROL, to procek jest obciazony na 100% i filmy sie przycinaja, nawet te w 720p, o 1080 juz nie wspomne, nieraz tak jakby klatkowaly ;/ Moj komputer jak w sigu, czyli jest dosyc mocny.
KMP ver 2.9.3.1214 . A jak jest u Ciebie, podaj kompa, jaka ver KMP masz i czy nie masz jakichs problemow ?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Fanek napisał:
KMP ver 2.9.3.1214 . A jak jest u Ciebie, podaj kompa, jaka ver KMP masz i czy nie masz jakichs problemow ?
nie mam żadnych problemów - nawet z 1080p .No może trochę czasami z dżwiękiem /karta muz zintegrowana na płycie głównej/
a mój PC to w skrócie
1. Intel Core2 CPU 6600 @ 2,4GHz
2. 2 GB RAM
3. GForce 8800GTS

KMP jest w tej samej wersji

pozd
 

Fanek

New member
Bez reklam
jarwisz napisał:
nie mam żadnych problemów - nawet z 1080p .No może trochę czasami z dżwiękiem /karta muz zintegrowana na płycie głównej/
KMP jest w tej samej wersji
A mozesz podac jakie kodeki masz zainstalowane i czy cos zmieniales w KMP w ustawieniach ?
JAKOSC USTAWIASZ w KMP w:
VIdeo (zaawansowane) --> Wysoka jakosc i Taka mala ikonka okragla "okno dialogowe" w panelu KMP, Zakladka EFFects -> i zaznacz LEVEl CONTROL.
Wtedy obraz dopiero jest żyleta. Ustaw tak i napisz czy nic sie nie przycina, jelsi mozesz. I podalbys bys mi swoj plik konfiguracyjny od KMP ok?
Opcje > ustawienia > exportuj ustawienia.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
nic nie zmieniałem w ustawieniach - mam takie jak zainstalował program
co do kodeka to mam ich parę ale najważniejszy jest K-Lite Codek pack

pozd
 

Fanek

New member
Bez reklam
A ustaw:
JAKOSC USTAWIASZ w KMP w:
VIdeo (zaawansowane) --> Wysoka jakosc i Taka mala ikonka okragla "okno dialogowe" w panelu KMP, Zakladka EFFects -> i zaznacz LEVEl CONTROL.

i powiedz jak filmy chodza :)
jakość jest naprawde lepsza, ale u mnie filmy zaczynaja sie przcinać.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Fanek napisał:
i powiedz jak filmy chodza
Zaje*fajnie......
1.Hitachi_1080I_demo.wmv - głos rwie czasami
2.HD-END4surf.wmv /1080p/ - wszystko super-obraz i dżwięk
3.Adrenaline /1080p/ - to samo - bajka...
4.bikini island /1080p/ - to samo - bajka
5.rafa - to samo
6.IMAX - delfiny - super
7.JEANA JAMESON-virtual /720p/ - nie widziałem ze ma takie chude nogi :D

co Ci będę pisać - lepiej z obrazem być nie może a dżwięk - to chyba wina kodeków lub samego filmu - na większości jest dobrze ale nie na wszystkich

pozd
 

Fanek

New member
Bez reklam
jarwisz zerknij na mój PC z siga i powiedz, filmy chyba niepowinny sie przycinac co ?
jak odtwarzam na media player classic jest ultra plynnie, no ale jakosc juz slabsza niz na KMP.
Wina kodekow, jak myslisz ? bo w sumie mam juz troche namieszane, testowalem ruzne, nieraz bez unistall wczesniejszych, a wiem ze KMP i MPC korzystaja z roznych [nie tych samych kodekow do tego samego filmu].
 

jarwisz

New member
Bez reklam
to prawda korzystają z innych ale i KMP jest bardzo wymagający
wg. mnie to wina procesora - nie wyrabia Ci
grafa - też średnia ale to chyba nie jej wina

ja stawiam na procesor
pozd
 

Fanek

New member
Bez reklam
jarwisz napisał:
to prawda korzystają z innych ale i KMP jest bardzo wymagający
wg. mnie to wina procesora - nie wyrabia Ci
grafa - też średnia ale to chyba nie jej wina

ja stawiam na procesor
pozd
Grafa średnia ? hehe http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=227399
ona robi po oc 11k w 3dm05
to raczej procesor , 2,2ghzm musze go podkrecic troche i potestuje.
Dzieki wogle za zainteresowanie tematem. DOceniam to, naprawde ! :)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Fanek napisał:
Grafa średnia ? hehe
średnia w porównaniu do 8800GTX
chyba nie chcesz powiedzieć że jest lepsza i wydajniejsza - co prawda nie badałem jej wyników ale nawet nie przypuszczam by zbliżyła się do 8800

pozd
 

Fanek

New member
Bez reklam
jarwisz napisał:
średnia w porównaniu do 8800GTX
chyba nie chcesz powiedzieć że jest lepsza i wydajniejsza - co prawda nie badałem jej wyników ale nawet nie przypuszczam by zbliżyła się do 8800

pozd
Wcześniej napisales ze masz 8800GTS, ale moja w porownaniu z 8800GTX to tak jest srednia, ale nie wiem czemu porownujesz akurat do tej, skoro to karta za 2.2 kafla najszybsza na rynku i praktycznie tylko do gier. NIewazne :rolleyes:
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Fanek napisał:
Wcześniej napisales ze masz 8800GTS
pewnie ,coś zmęczenie daje znać o sobie - mam oczywiście
GeForce 8800GTS 640MB GDDR3 PCI Express x16 HDCP Video Card ale i tak uważam że jest bez porównania do 7900

pozd
 

Dutch

New member
Mój komp to: Core 2 Duo E675 wykrecony na 3,2 do tego 2GB Ram, 8800GT EVGA, p5K Premium i po ustawieniu jakosci w:
VIdeo (zaawansowane) --> Wysoka jakosc i zaznaczeniu LEVEL CONTROL filmy wygladaja super ale...przycinają! Szok normalnie! :confused:
Gdy zostawiam tylk zaznaczoną opcje Level control jest ok ale to juz nie to.
Ustawienia testowałem na : The.Terminator.1984.1080p.BluRay.x264-hV
Kodeki które mam to K lite Mega Codec pack i plajer KM Player.
Ma ktos jeszcze takie problemy?
 

Fanek

New member
Bez reklam
Dutch napisał:
Mój komp to: Core 2 Duo E675 wykrecony na 3,2 do tego 2GB Ram, 8800GT EVGA, p5K Premium i po ustawieniu jakosci w:
VIdeo (zaawansowane) --> Wysoka jakosc i zaznaczeniu LEVEL CONTROL filmy wygladaja super ale...przycinają! Szok normalnie! :confused:
Gdy zostawiam tylk zaznaczoną opcje Level control jest ok ale to juz nie to.
Ustawienia testowałem na : The.Terminator.1984.1080p.BluRay.x264-hV
Kodeki które mam to K lite Mega Codec pack i plajer KM Player.
Ma ktos jeszcze takie problemy?
hehe te Level Control ostro zarzyna procesor, używałem tego kiedyś, ale później zrobiłem korekcje kolorów na LCD i bez tego teraz jest lepiej

aha beta KMP 2.9.3.1409 chodzi troche szybciej niż poprzednia wersja.
możesz wyłaczać Level Control i poprostu ręcznie an suwakach troche przyciemnić obraz, prawie ten sam efekt.
 

Dutch

New member
Zostawiłem zaznaczoną opcję Level control. Rezsztę ustawiłem w opcjach monitorka. Ech teraz wszystko wyglada pięknie na moim 24' Dell'u. ;)
 

Fanek

New member
Bez reklam
całkiem szybko chodzi ten Smplayer, ale i tak wole KMP , ma DUŻO WIECEJ opcji, wszystkiego am dużo wiecej.
 
Do góry