Oglądanie filmów/słuchanie muzyki w czasie burzy. ..

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I zobacz można wierzyć lub nie w przeznaczenie, ale jak się takie przypadki ogląda i ludziom nic się nie stało , to jak ma się do tego jak np za moich czasów młodości, Gościu jechał na motorynce może ze 20 km/ godz. i spadł z niej tylko tak nieszczęśliwie , że tyłem głowy uderzył w pobocze drogi ...niemalże na miejscu umarł.. tutaj piorun przelatuje dosłownie po mieszkaniu i zostawia zgliszcza po sobie i ludziom nic, nawet zadrapania nie mają. Nie do zrozumienia..
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie, Ja wpadnę pocieszyć się razem z tobą,
Jak już masz dobry humor, to trzeba to wykorzystać, a nie tylko kawa i kawa ��
A to też zapraszam. Tylko, że Ty za kółkiem, więc będzimy musieli się pocieszać do późna i będziesz niestety musiał nocować :D


Koledzy, ja o prąd sie raczej nie boję, choc kto wie, nigdy nie ma 100% pewności. I tak wyłączam, ale instalacja elektryczna jest wzorowa, przepięciowo - odgromowe są, różnicowo-prądowe są, itd. Nawet zadnego bezpiecznika nie wybiło.


Na kablach antenowych mam pozakładane największe filtry przepięciowe, ale i tak odłączam zawsze główny kabel antenowy. Na telefonicznym nie miałem... :(
Od wczoraj już mam, ale Polak mądry po szkodzie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi się wydaje, a nawet jestem przekonany, że to kwestia jak mocno i jak blisko uderzy domu w którym się mieszka.. jak jest dobre pierd/// to nic nie pomoże, żebym nie wiem jak dom był zrobiony pod względem elektryki. Ale wiadomo im lepiej jest to zrobione tym większa szansa, że jak coś to szkody będą mniejsze.
 

trynqzz

New member
A ja mam listwę Belkin z gwarancją do 20.000€ na wszystkie urządzenia bezpośrednio do niej podłączone.
Na szczęście nie musiałem z niej jeszcze korzystać ale ciekawe jakie sa realne szanse na uzyskanie odszkodowania w przypadku przecięcia.

pozdrawiam
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Krzysztofradio
Czy to zabezpieczenie na kablach antenowych ma wpływ na jakość sygnału? Wiadomo, że najlepiej nie łączyć kabli, a buduję właśnie dom i myślę o zabezpieczeniach przed burzami. Bednarka już ułożona:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja mam listwę Belkin z gwarancją do 20.000€ na wszystkie urządzenia bezpośrednio do niej podłączone.
Na szczęście nie musiałem z niej jeszcze korzystać ale ciekawe jakie sa realne szanse na uzyskanie odszkodowania w przypadku przecięcia.

pozdrawiam

W przypadku przepięcia jeśli nic nie kręcą to powinni wypłacić odszkodowanie, bo na pewno nie ma możliwości zwrotu kasy jak piorun walnie. Gigawatt daje do bodajże do 100 tys euro ale też oczywiście na przepięcia . Ale jeszcze podobno nikt z tego nie korzystał. Oni mają wykupione ubezpieczenie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzysztofradio
Czy to zabezpieczenie na kablach antenowych ma wpływ na jakość sygnału? Wiadomo, że najlepiej nie łączyć kabli, a buduję właśnie dom i myślę o zabezpieczeniach przed burzami. Bednarka już ułożona:)
U mnie jest o tyle komfortowa sytuacja, że zarówno sygnał z anteny DVBT jak i satelitki mam 100%/100%, więc filtry, mimo iż trochę zabierają i tłumią, to nadal mam jakość 100%, a siła spada do 90%. Do nadajnika mam 12 km w linii prostej, a do satelitki żadnych przeszkód, wiec nie mdostrzegam negatywnego wpływu.
W przypadku przepięcia jeśli nic nie kręcą to powinni wypłacić odszkodowanie, bo na pewno nie ma możliwości zwrotu kasy jak piorun walnie. Gigawatt daje do bodajże do 100 tys euro ale też oczywiście na przepięcia . Ale jeszcze podobno nikt z tego nie korzystał. Oni mają wykupione ubezpieczenie.
znam przypadek w Rzeszowie, sprzed kilku lat, gościa z listwą gigawatta Gigawatta (nie pamiętam, czy ją zepsłuło, czy przeżyła w sumie), ale sprzęt za 200 tys do niej podłaczony nawet nie jęknął. BYł to jedyny gość w bloku, który praktycznie nie miał strat. Inni mieli znacznie poważniejsze. Innym ponoć powylatywały gniazdka ze ścian.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu to już są dwa takie o których wiemy :) tylko w tym co ja czytałem niestety listwa poszła w piz... ale Gość i tak dziękował Bogu.. niby mniej kasy miał włożonej bo system był na Ayonie ale deko ponad 100 tys było .. i kolejna listwa u Niego to Gigawatt :) Mi jak się uda to po przyjeździe z wczasów podskoczę do sklepu i poproszę żeby mi ją włączyli pod elektronikę, bo chcę coś zobaczyć, czy kilka opinii (dwie-trzy) się potwierdzi, czy pisali jak to niektórzy mówią z dup... bo wiadomo, że droższe rzeczy to trzeba odpowiednio "docenić" Ale jedno jest pewne, że widać, że te układy zabezpieczające działają.. aczkolwiek tak jak pisałem nawet jakbym miał taką listwę i tak bym ją wyłączył jak by była burza...troszkę jednak strach.. ale czasem jest tak,że sie wyskoczy do sklepu i sprzęt jest podłączony, a w tym czasie burza może nadejść i zrobić swoje tak jak u Ciebie było.. A kilka dni temu i u mnie tak właśnie było, że w ciągu 5 min pogoda się zmieniła..
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dzięki Krzysztof za odpowiedź. W takim razie będę testował już jak antena będzie montowana. Planuję montować sat 100cm więc może nie będzie dużej straty bo przeszkód żadnych na drodze nie ma( drzewa u mnie przed budową leciały równo z działki).
 

bokciu

Banned
Zawsze podczas burzy wyłączałem wszystkie urządzenia z gniazdek, do momentu gdy kiedyś nie zdążyłem i ogromny piorun huknął prosto w TV po koncentryku. Od tego czasu mam lepsze kolory i pokochałem burzę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki Krzysztof za odpowiedź. W takim razie będę testował już jak antena będzie montowana. Planuję montować sat 100cm więc może nie będzie dużej straty bo przeszkód żadnych na drodze nie ma( drzewa u mnie przed budową leciały równo z działki).

Jak zamontujesz tą setkę to daj znać , bo będę miał pytanko...
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jak zamontujesz tą setkę to daj znać , bo będę miał pytanko...

Jakie pytanko? Zamontowaliśmy ostatnio 100cm u ojca do nc+4k. Względem małej 75 czy tam 80 zrobiła się poprawa jakości i siły sygnału. Pożyczyliśmy od znajomego nietani sprzęcik aby maksa wyciągnąć. Jak mssz lolek możliwość na założenie dużego talerza to się nawet nie zastanawiaj bo w deszczowe dni zauważysz, że warto było:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pakolo powiedz mi przy antenie 100 -tce jak u Taty włączysz ten przycisk, dzięki któremu możesz sobi zobaczyć podgląd na kolejne pozycje w danym kanale, to za każdym razem na bieżąco ma taką możliwość i co ważne czy prawidłowo to mu się wyświetla ? Przykład :
jest godzina 10.00 naciskasz na przycisk i dupa bo albo jest siwe i nic nie można przewinąć, albo jest kolejna pozycja o 10.40, a następna już wskakuje 18.30.. Tak jakby nie było na bieżąco aktualizacji.. Był jegomość niby poprawił ustawienie anteny a pomimo tego czasem mam różne dziwadła... w tym aspekcie. Antenę mam 80 tkę niby..
 
Do góry