Płynność filmów HDrip

des

New member
Hello

Jak to jest z tą płynnością i jakością obrazu w ripach filmów HD?

Ściągnąłem z tej strony z działu download filmik HdForum_Demo.ts i obraz był OK, zrobił jakieś tam wrażenie - myślałem sobie. Niezłe to HD jest...

Później wpadłem na to, aby zainstalować sterownik PureVideo nVidii, jako że posiadam kartę tej firmy (GF 6600GT).
No i co? Właśnie to, że obraz zrobił się niesamowicie lepszy, tzn płynność się poprawiła i w momentach kiedy obraz się przesuwał, lub coś w szybkim tempie się poruszyło przed kamerą (piłkarz na boisku) to było widać każdy szczegół i to bardzo płynnie, a wczesniej był taki obraz.... jak by to napisać... może telewizyjny, zwykły, poklatkowy.
Wcześniej myślałem że jest super, bo było widać dużo szczegółów, niesamowite kolory i ta duża wielkość obrazu, ale teraz jest o wiele lepiej. Mam na myśli płynność. I teraz pytanie - dlaczego w filmach dostępnych tu i ówdzie nie ma takiej płynności obrazu, mimo że są to ogromne pliki *.mkv, po ponad 4, albo 8GB?
Mam nadzieję że rozumienie o czym piszę i wytłumaczycie mi o co tu chodzi. Bo przecież HD to nie tylko wysoka rozdzielczość.

Może to zależy od codeków, bo demko to był format .ts, a filmy są w .mkv?

Już sam nie wiem, napisze co myślicie. Czy filmy w waszej kolekcji odtwarzają się z porównywalną jakością co demo HdForum_Demo.ts
 

Fanek

New member
Bez reklam
Ja odtawarzam filmy HD KmPlayerem, gdy ustawiam WYSOKĄ JAKOŚĆ i właczam LEVEL CONTROL wszystko wygląda poprostu ślicznie, no ale niestety film zaczyna sie przycinać. Komputer taki jak w sigu, procesor 2.2ghz 64bit. Musze go podkrecić na jakieś 2.8ghz i powinno być elegacnko mi sie wydaje.
Gdy ustawiam na KmPlayerze jakość NORMAL i wyłaczam LEVEL CONTROL filmy chodzą elegancko ale wyglądają troche słabiej, kolory nie sa już takie ostre i nie ma "aż tylu szczegułów".
Na innych odtwarzaczach typu SUBEDIT, VPLAYER, GOM PLAYER, filmy nie wyglądają już tak extra ostro jak na KmPlayerze.
Co do demka HD o ktore pytałeś to nie sprawdzałem u siebie.
 

des

New member
Napisze to samo co napisałem na **********:

Ja doszedłem do wniosku że te ripy filmów HD i Blu-ray (720p) są słabej jakości, nie za bardzo się na tym znam, ale chyba chodzi o niski bit rate. Dema które ściągam wyglądają niesamowicie i kolory i wszystko to co się porusza wygląda jak żywe, a te filmy całkiem inaczej. Owszem są w wysokiej rozdzielczości i widać mase szczegułów, ale nie widać płynności, obraz jak by smuży i przesuwa się sztucznie, nienaturalnie w momencie kiedy widać poruszające się obiekty. Kiedy obraz jest w miare stały to jest OK.

Mój komp: sempron 3000+, podkręcony do 2430MHz, 1GB pamięci. Podczas oglądania filmów zajęcie procesora wzrasta od 60 do 80%. Codeki: FFdshow, CoreAVC i nVidia PureVideo.


Jesli macie podobne odczucia - piszcie ;)
 

bor@s

New member
pure video wylicza nieistniejące pośrednie klatki podobnie jak Philips w telewizorach z Pixel Plus 2. Stąd ta płynność.
 

Marek1

New member
Witam, to mój pierwszy post na forum ;-)

Powyżej ktoś pisał że miał problemu bo mu się tnie obraz. No ja mam podobnie. Wiem że to kwestia zbyt słabego procesora gdyż w menedżerze zadań wykresik pokazuje 100% uzycia procesora.
Pytanie brzmi: co można zrobić aby oglądany film żarł mniej procesora? dodam że jak oglądam film na ekranie laptopa wszystko jest OK - jak go podłączę do LCD ( Sony Bravia, za pomocą DVI-D ) film się tnie :-/
Może to kwestia odtwarzacza? w WMP film tnie się bardziej niż w AllPlayerze ( którego używam ) - może są programy które są wydajniejsze lub mają opcje pozwalające zwiększyć wydajność?
Dodam że próbowałem różnych metod - w tym oglądanie na niższej rozdzielczości i głębi kolorów i... nic :-/

Z góry dzięki za pomoc.
 

MasterTomster

New member
Pliki "duże" 4/8 Gb :D a co powiesz na ponad 30 Gb. :D
Myślę ze u ciebie winny jest procesor. To jest singiel core? Ile ma cache L2 ?
HD to nie tylko duże obrazki , to także kodowana ściezka dźwiękowa 5.1.
Gdy miałem athlona 64 +3700 i GF 6800 LE wydawało się że za słabo , zwłaszcza przy mkv. Na opteronie 185 (2x2,6ghz) i GF 7600 GT problemy znikły , a na quadzie to śmiech na sali , mogę robić jeszcze kilka innych rzeczy w tle. Sorki ale to jest ekstremalny wysiłek dla jednojajowca. Dużym Fiatem nie pojeździsz jak Ferrari...
Może jeszcze być konflikt w kodekach , ich konfiguracji i takie historie.
Nie umiałem sobie poradzić z KMP i wróciłem do MPC.
 
Ostatnia edycja:
Do góry