Konwersja DVD do HD

drake79

New member
Witam,
Mam pytanie z serii: "Wszystko co chcielibyście wiedzieć o filmach HD ale boicie się zapytać".
Otóż czy istnieją programy, którymi można przerobić film DVD do HD np. 720p, 1080i lub 1080p. Miałem małą przygodę z DivX Converterem ale mimo, że wybrałem opcję konwersji HighDef to film wyglądał jak dobrej jakości DVD ale z pewnością nie był to HD no i dźwięk mógł być tylko stereo. Słyszałem też że można coś zdziałać Windows Media Encoderem ale wydaje się być troszke zagmatwany.
Może jest gdzieś jakiś tutorial, programy etc do takich konwersji?
Z góry dziękuję za ewentualne pomysły.
 

matix

New member
drake79 napisał:
Witam,
Mam pytanie z serii: "Wszystko co chcielibyście wiedzieć o filmach HD ale boicie się zapytać".
Otóż czy istnieją programy, którymi można przerobić film DVD do HD np. 720p, 1080i lub 1080p. Miałem małą przygodę z DivX Converterem ale mimo, że wybrałem opcję konwersji HighDef to film wyglądał jak dobrej jakości DVD ale z pewnością nie był to HD no i dźwięk mógł być tylko stereo. Słyszałem też że można coś zdziałać Windows Media Encoderem ale wydaje się być troszke zagmatwany.
Może jest gdzieś jakiś tutorial, programy etc do takich konwersji?
Z góry dziękuję za ewentualne pomysły.
konwersja filmow dvd jest kompletnie bezsensowna. poniewaz jakosc wogole nie bedzie lepsza a i w wielu wypadkach gorsza... teraz sa upscalery w odtwarzaczach dvd ktore zwiekszaja obraz do porzadanego... to ze przerobione dvd do 720p czy 1080p (o moj *oże jak to musi paskudnie wygladac) jest w wysokiej rozdzielczosci nie znaczy ze obraz bedzie taki jak w filmach na hd dvd/blu-ray czy nawet hdtv. bedzie strasznie rozmazany nieostry i wogole kiepski. nie warto przerabiac dvd do wyzszej rozdzielczosci bo nie zyskujesz kompletnie zadnej jakosci a rozmiar pliku sie tylko zwieksza.... prawdziwe filmy hd sa skanowane z tasm na jakich film byl krecony a nowsze produkcje sa krecone kamerami hd. mam nadzieje ze wyjasnilem ze przerabianie dvd do hd jest bezcelowe... wiec lepisj sobie odpusc bo tylko tracisz czas...
przyslowie sie sprawdza z pustego i salomon nie naleje... jesli nie ma detali na filmie dvd to tym bardziej nie bedzie ich na upscalowanym dvd...takze sceny w filmach na ktorych "genialni" informatycy powiekszaja obraz i "wyostrzaja" i wyglada on jak po zoomie optycznym sa kompletna bzdura... jak czegos nie bylo to tego sie nie stworzy z niczego....
pozdr...
 
Ostatnia edycja:

mlx

New member
za to robienie dvd z hd jest dobrym pomysłem bo większość filmów dvd w sieci jest transkodowana na mniejszą jakość tak żeby weszły na dvd5 lub są ze starych edycji.
trzeba pamiętać tylko że zmiana systemu tv powoduje problemy
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jakby się dało tak robić to byśmy już dawno mieli nie tylko HD a nawet i więcej...

Scalowanie filmów przez ich ponowne kodowanie nie jest dobrym pomysłem.

Pozdrawiam
 
Do góry