Odtwarzanie na pc formatu dźwięku DTS HD Master Audio

tomecki00

New member
Witam serdecznie :) Jestem nowy, wiec proszę o wyrozumiałość jeżeli coś napisze nie tak :)

Mam na dysku twardym pliki paru filmów, posiadający ścieżki dźwięku DTS HD Master Audio, oraz sam DTS. Laptopa mam podłączonego do kina domowego, amplitunera kablem HDMI High Speed i z amplitunera takim samym kablem do TV. Sam DTS jest odtwarzany bez problemu ( na wyświetlaczu amplitunera napis DTS ), natomiast gdy włączę ścieżkę DTS HD MA, to jest sam obraz, a dźwięku nie ma ( na wyświetlaczu amplitunera napis Decoder OFF ). Bardzo proszę o pomoc, bo nie potrafię sobie z tym poradzić. Wydaje mi się, że mój sprzęt i połączenia spełniaja wymogi, a kwestia leży gdzieś w ustawieniach na laptopie. Poniżej trochę danych na temat sprzętu:

Odtwarzacz filmu na laptopie - ALLPlayer - odznaczyłem w ustawieniach formaty dźwięku HD.
Karta graficzna GeForce GT 525M - obsługuje wszystkie formaty dźwięku.
Amplituner Yamaha RX-V371 - dekoduje wszystkie formaty dźwięku.

Pozdrawiam i czekam na pomoc :)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Witam serdecznie :) Jestem nowy, wiec proszę o wyrozumiałość jeżeli coś napisze nie tak :)

Mam na dysku twardym pliki paru filmów, posiadający ścieżki dźwięku DTS HD Master Audio, oraz sam DTS. Laptopa mam podłączonego do kina domowego, amplitunera kablem HDMI High Speed i z amplitunera takim samym kablem do TV. Sam DTS jest odtwarzany bez problemu ( na wyświetlaczu amplitunera napis DTS ), natomiast gdy włączę ścieżkę DTS HD MA, to jest sam obraz, a dźwięku nie ma ( na wyświetlaczu amplitunera napis Decoder OFF ). Bardzo proszę o pomoc, bo nie potrafię sobie z tym poradzić. Wydaje mi się, że mój sprzęt i połączenia spełniaja wymogi, a kwestia leży gdzieś w ustawieniach na laptopie. Poniżej trochę danych na temat sprzętu:

Odtwarzacz filmu na laptopie - ALLPlayer - odznaczyłem w ustawieniach formaty dźwięku HD.
Karta graficzna GeForce GT 525M - obsługuje wszystkie formaty dźwięku.
Amplituner Yamaha RX-V371 - dekoduje wszystkie formaty dźwięku.

Pozdrawiam i czekam na pomoc :)


Podstawa to ściągnij odpowiednie kodeki.Np Shark 007 a teraz stosuje CCCP :) tam w ustawieniach audio out trzeba wybrać kodeki najnowszej generacji.Powinno działać

Witam.
Pobierz i przetestuj nasz rodzimy program Splash Pro. Mirillis - Sklep internetowy - Splash PRO
Jeśli Ci przypasuje, to możesz go sobie zakupić. Mam go i jest naprawdę dobry. :) Koszt to 60 zł.
Pozdrawiam.

Kto będzie płacić chłopie.Za darmo są programy co zjadają na śniadania ten Splash..
 

slawkor

Member
Bez reklam
Ja zainstalowałem zwykły mpc-hc 32bit i do tego LAV filters 32 bit. Następnie w mpc hc wchodzisz w ustawienia i klikasz filtry zewnętrzne dodaj filtr i znajdujesz po kolei wszystkie z nazwą lav na początku. Potem klikasz na te filtry i ustawiasz priorytet.
Teraz jak puścisz film ze ścieżką dts hd to będzie ci taką odtwarzać.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
To trzeba odznaczyć.To podstawa

LL
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego deton24. Wcześniej zaproponowałem Splasha Pro i jak widzę, całkiem koledze przypadł do gustu. Dziś proponuję, raczej dla sprawdzenia i zabawy, program DVDFab Media Player 2 o bardzo dużych możliwościach DVDFab Media Player - The best Blu-ray player software which brings you excellent Blu-ray movie experience with Blu-ray Navigation function. - wersja komercyjna PRO do testowania przez 30 dni. Z ważniejszych funkcji to: HEVC (H.265), UHD and 4K videos, oraz, co może być istotne dla niektórych osób, program nie wspiera Cinavii. Ja proponuję konkretne programy, ponieważ nie bawi mnie zaśmiecanie PC-ta programami, do których dodatkowo trzeba instalować pakiety kodeków. Ale to kolega zdecyduje i to w jego gestii pozostanie, które z rozwiązań będzie mu odpowiadać.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Kolego deton24. Wcześniej zaproponowałem Splasha Pro i jak widzę, całkiem koledze przypadł do gustu. Dziś proponuję, raczej dla sprawdzenia i zabawy, program DVDFab Media Player 2 o bardzo dużych możliwościach DVDFab Media Player - The best Blu-ray player software which brings you excellent Blu-ray movie experience with Blu-ray Navigation function. - wersja komercyjna PRO do testowania przez 30 dni. Z ważniejszych funkcji to: HEVC (H.265), UHD and 4K videos, oraz, co może być istotne dla niektórych osób, program nie wspiera Cinavii. Ja proponuję konkretne programy, ponieważ nie bawi mnie zaśmiecanie PC-ta programami, do których dodatkowo trzeba instalować pakiety kodeków. Ale to kolega zdecyduje i to w jego gestii pozostanie, które z rozwiązań będzie mu odpowiadać.

Nie dziwię się że nie wspiera Cinavii bo ta firma jest specjalistą od łamania zabezpieczeń na płytach haha
 

wysio

Member
Bez reklam
Osobiście mogę polecić od siebie odtwarzacz PotPlayer. Podczas instalacji trzeba wybrać, aby zainstalował dodatkowe kodeki, zaznaczyć wszystkie, wcześniej usunąć wszelkie instalowane wcześniej kodeki. W menu ustawić odtwarzanie dźwięku, tak jak na zrzucie ustawień LAV wyżej.
Nie wiem, dlaczego do tak prostych i najlepszych rozwiązań tak trudno się dochodzi... Przecież ten Splash nawet się nie umywa.... PotPlayer jest darmowy, a przy odpowiedniej skórce, świetnie można sobie go dostosować nie tylko ustawieniami, ale i wyglądem pod siebie.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Kolego, polecasz swój program (PotPlayer) i w porządku. Po co krytykować coś, czego się nie zna i nie do końca jest się zorientowanym w temacie, jak wynika z postu. Program Splash, istnieje w kilku wersjach. Oprócz wersji komercyjnej Pro i Pro-EX, istnieje wersja darmowa – Lite, więc nie widzę problemu. Poza tym. Są dziesiątki takich odtwarzaczy. Kto wie, czy nie ma lepszych od tych wspomnianych tutaj.
Pozdrawiam i najlepszego w Nowym Roku. :)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Pot Player Menu płyty nie pokazuje jak widzę.Tak jak i XBMC (Kodi) ale XBMC wizualnie niszczy wszystko_Obsługa prosta i ustawień full.Czołówka odtwarzaczy medialnych to Total Media,Cyber Link, i jeszcze parę mniej znanych.Ale trzeba się liczyć z tym że podczas oglądania filmu po 20 minutach wyskoczy napis CINAVIA
 
Do góry