Jak nagrać na płytę dvd?

oberon

New member
Witam, mam pytanie (bo 2godz. czytania nic nie dało) tylko większy mętlik. Po pierwsze mam film wielkości 20 gb.(pomijając format)
Po drugie:Jest lcd i dvd wszystko hd
Pytanie: Jak nagrać tak duży plik(film) ,aby go dalej płynnie odtworzyć ?
Jakiego programu użyć? Czym podzielić?
Z góry dziękuje z odp.:)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Rozumiem, że chcesz nagrać film DVD nie HD.
Próbowałeś np. Nero ?
 

oberon

New member
Chcę przez to pytanie zrozumieć,jak np. Ci użytkownicy co podają tak długie listy filmów hd(przecież nie trzymają ich na twardym) zgrywają je na płytki? By póżniej wrzucić taką płytkę do dvd np.Kiss,i cieszyć się filmem:). Czy programy te same dodają screen typu: włóż płytę 2...itp?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
oberon
Do podziału dużych plików HD używa się różnych programów w zależności od typu pliku. Inaczej dzieli się pliki MPEG2 czy .ts inaczej .avi a jeszcze inaczej matroskę. Informacje na ten temat znajdziesz na tym forum.
Do nagrwania na DVD wystarczy Nero.
 

piciuuu

New member
oberon napisał:
By póżniej wrzucić taką płytkę do dvd np.Kiss,i cieszyć się filmem:).

kolego rozumiemy ze twoj kiss odtwarza wmv-hd, ts i inne formaty, tylko w takiej sytuacji obejrzysz filmik w HD, podejrzewam ze wiekszosc ludzi do HD uzywa kompa podlaczonego do lcd/plazmy i wtedy problem zduzymi plikami sie sam rozwiazuje (poprzez ciagle wydatki na dyski twarde
 

xeero

New member
Widzę, że nikt nie sprzedał swojej metody. W takim razie podam dwie swoje nadające się tylko do opcji komputera:
1. Za pomocą aplikacji Total Commander i opcji "podziel plik" możesz podzielić plik na części np. po 700MB i wtedy na 1 płytę DVD wchodzi po 7 kawałków. Wady tej metody to, że przed dzieleniem musisz mieć więcej wolnego miejsca na dysku niż zajmuje film, jeśli chcesz połączyć pliki musisz je przegrać z powrotem na dysk i tam je połączyć więc znowu potrzeba mieć wolne miejsce. Podzielonych plików nie możesz obejrzeć.
2. WinRar podobnie jak za 1 razem dzielimy plik na części np. po 700MB i nagrywamy na płytę DVD, tyle że teraz przy wypakowywaniu nie musisz przegrywać plików na dysk tylko wypakowujesz prosto z DVD na dysk twardy po zakończeniu 1 płyty dostajesz prośbę o następną itd. aż do końca filmu. Podzielonych plików nie możesz obejrzeć. Ta metoda jest o wiele wolniejsza. Np. na moim kompie podzielenie pliku trwa kilka godzin, natomiast połączenie wcalość jest już o wiele szybsze.
3. Do nagrywania np. Nero i zaletą jest to, że nagranie filmu 8GB kosztuje 2x 2zł za DVD a nie 1 x25zł za jedną płyte DL DVD
I nie trzeba już trzymać filmów po 20GB na dysku można je archiwizować, oczywiście każdy może mieć swoje pomysły jeśli ma lepsze to chetnie poczytam.
 

xeero

New member
Witam ponownie,
WirRar 3,70 Beta 3 ma opcję DVD+R 4481MB także dzielenie będzię na mniejszą liczbę plików, ale nadal trwa horendalnie dlugo.
 

MasterTomster

New member
oberon napisał:
Chcę przez to pytanie zrozumieć,jak np. Ci użytkownicy co podają tak długie listy filmów hd(przecież nie trzymają ich na twardym) zgrywają je na płytki?
Trzymają , są przecież dyski po 500GB ( i więcej). :bober:
 

Fanek

New member
Bez reklam
Do osób które zbierają filmy HD i nagrywają je na dvd, jak dzielicie filmy np. 8gb tak by weszły na 2 cd ?
Zaczynam z HD wiec zapytam specjalistów co i jak :)
 

nib187

New member
Fanek napisał:
Do osób które zbierają filmy HD i nagrywają je na dvd, jak dzielicie filmy np. 8gb tak by weszły na 2 cd ?
Zaczynam z HD wiec zapytam specjalistów co i jak :)

Nie jestem specjalistą, ale 8GB to 8GB i nie da się tego zmieścić na dwóch CD, chyba, że się pomyliłeś i chciałeś napisać na "2 DVD".
 

Fanek

New member
Bez reklam
nib187 napisał:
Nie jestem specjalistą, ale 8GB to 8GB i nie da się tego zmieścić na dwóch CD, chyba, że się pomyliłeś i chciałeś napisać na "2 DVD".
Tak o to mi chodziło, jak dzielicie ?
bo tak rarem spakować i zrobić 2 paczki to chyba nienajlepszy pomysł.
 

pandzik

Member
Bez reklam
Fanek napisał:
Tak o to mi chodziło, jak dzielicie ?
bo tak rarem spakować i zrobić 2 paczki to chyba nienajlepszy pomysł.

A nie lepiej np. w nero recode skompilować film składający sie z dwóch części? Powinno działać.
 

Fanek

New member
Bez reklam
pandzik napisał:
A nie lepiej np. w nero recode skompilować film składający sie z dwóch części? Powinno działać.
Ale jak to skompilowac film, co masz na mysli ?
Mi chdzi zeby plik 8gb nagrac na dwie plyty po 4.5gb.

A plyty dwuwarstwowe, jest to zawsze jakas mozliwosc, ale wlabym na 4.5gb.
 

pandzik

Member
Bez reklam
Fanek napisał:
Ale jak to skompilowac film, co masz na mysli ?
Mi chdzi zeby plik 8gb nagrac na dwie plyty po 4.5gb.

A plyty dwuwarstwowe, jest to zawsze jakas mozliwosc, ale wlabym na 4.5gb.

Musisz po prostu podzielić plik na dwie części.
Obojętnie jakim programem. Pozdrawiam
;)

Znalazłem takie cuś
Jak sie nie da tym programem (nie wiem jaki format pliku ma twój film),
to poszukaj innego na tamtym forum.
 
Ostatnia edycja:

maszek

New member
Bez reklam
dvd 9 na CD

Wykonywanie kopii zapasowej filmowej płyty DVD

Przegląd programów umożliwiających konwertowanie filmów DVD do formatu DivX

Zrzut płyty DVD9 na dysk można wykonać DVD Decrypterem.
Konwersję DVD9 do DVD5R można wykonać za pomocą Nero Recode lub free programu DVD Shrink 3.2.pl. Po usunięciu zbędnych ścieżek dźwiękowych i napisów można zyskać na jakości.
Do zmniejszenia objętości plików np. avi, mpg, divx używam Nero Vision (wczytuje nawet pliki ts).
Należy jednak pamiętać, że wiąże się to z pogorszeniem jakości otrzymanego materiału w stosunku do oryginału.
 
Ostatnia edycja:

olekciom

New member
jaki format?

Witam wszystkich,
Mam pytanie jak nagrać film np. w formacie mkv na płyte w formacie dvd. Chodzi o to że jak narazie oglądam filmy z dysku komputera a zajmują dużo miejsca dlatego chciałbym je ponagrywać na płytki dvd które chodziły by na odtwarzaczu hd dvd. Rozumiem że moje stare dvd nie pociągnie filmów w HD ale w najblizszym czasie zamierzam kupić odtwarzacz blue-ray lub hd dvd. Bo jeśli nowe odtwarzacze radzą sobie z taki formatami jak mkv to wystarczyło by nagrać film jako dane normalnie w nero. Z góry dzięki za pomoc.
 
Do góry