Jaki film polecacie pod 3D

Ramlesa

New member
Widzę że mentalność co niektórych się nie zmienia. Jadą otwartym tekstem bez obaw. Oglądacie przynajmniej z zaklejonym jednym okiem ? Tak dla zachowania realizmu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Takiego mam akurat :p

Kolego ale zdajesz sobie sprawę że pisząc coś takiego to sobie wstyd robisz , bo po pierwsze 3d na 8 gb to ja nie wiem jak to musi wyglądać skoro oryginał ma powiedzmy około 40 GB, druga sprawa zdajesz sobie sprawę ile w dzisiejszych czasach kosztuje dysk twardy taki chociaż ze 250 Gb, a Ty piszesz że na razie masz 8 gb pena ...albo robisz sobie żarty z ludzi tutaj albo...

Przypominam że ściąganie za darmo zarówno muzyki jak i filmów z internetu jest w Polsce legalne. Sorry takie mamy prawo.

Jeszcze tak , zobaczymy jak długo...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Napisze to tylko informacyjnie.Nikogo do niczego nie namawiam.
Kiedys robilem sporo porownan pelnego Blu-ray i ripa 8 GB.
Widzialem roznice ale nie kolosalną.Najbardziej widoczna byla w ciemnych scenach.Z kolei moj znajomy nie widzial zadnej roznicy gdy puszczalem mu najpierw pelny bluray a potem rip 8 GB.Zatem nie mozna tutaj pisac o slabej jakosci obrazu.Malo tego sa ripy 1080p zajmujace tylko 1.5 GB a wygladaja sporo lepiej od filmow DVD nawet tych nagranych na dwuwarstwowych plytach (8.5 GB).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Napisze to tylko informacyjnie.Nikogo do niczego nie namawiam.
Kiedys robilem sporo porownan pelnego Blu-ray i ripa 8 GB.
Widzialem roznice ale nie kolosalną.Najbardziej widoczna byla w ciemnych scenach.Z kolei moj znajomy nie widzial zadnej roznicy gdy puszczalem mu najpierw pelny bluray a potem rip 8 GB.Zatem nie mozna tutaj pisac o slabej jakosci obrazu.Malo tego sa ripy 1080p zajmujace tylko 1.5 GB a wygladaja sporo lepiej od filmow DVD nawet tych nagranych na dwuwarstwowych plytach (8.5 GB).

Hej a tak z ciekawości możesz podać jakiś tytuł filmu nagranego na dvd na płycie 8,5 Gb - bo mam ponad 500 filmów na dvd ( oryginały ) i żadnego nie mam filmu który byłby nagrany na płycie 8,5 GB- chyba że ja źle to rozumiem - nie jestem dobry w temacie ściągania filmów. Co prawda mam kilka filmów i jest tam informacja że jest to dwuwarstwowa plyta ale czy to jest jednoznaczne z tym że ten film wazy powiedzmy 8 Gb? Bo jak wiesz bardzo się tego brzydzę i jest to bardzo naganne dla mnie..
A co do porównania filmów to ja kiedyś założyłem się z Kolegą że własnie nagrany film z netu ważący coś około 10 Gb jest gorszy od oryginału tego samego filmu.. chodziło o HP insygnia śmierci I i II cz.
W salonie Sonego w Warszawie patrzyliśmy to na 55 calowym tv i wiadomo w salonie, a nie w warunkach domowych gdzie jeszcze bardziej byłoby to widoczne.. całej tej sytuacji przypatrywało się około 7 osób postronnych które również poprosiłem żeby usiedli sobie i ocenili nic im nie mówiąc o co chodzi.. na siedem osób jedna nie widziała różnicy pozostałe osoby stwierdziły lepszy obraz na oryginale... odleg. około 2,5 m. Mało tego włożyłem również ten sam film na dvd i co ludzie mówili że na ciemnych scenach było lepiej na dvd jak na ściąganym filmie, oczywiście przy jasnych scenach już górował nagrywany film.. ale jak wiadomo w tych obu filmach dużo jest ciemnicy :)
Kolejna sprawa jakoś nie chce mi się wierzyć że we wszystkich przypadkach filmy ważące na bluray ( ściągane) ważące 8-10 Gb są jakościowo takie same jak oryginały ważące po 40 Gb i zdarza się i więcej ... To po co by nagrywali na takich płytach skoro 25 Gb płyta spokojnie taki film by przyjęła, a jednak robią na 50 Gb płytach.. Kolejna sprawa to gdyby zawsze tak było to przy filmie 4k nie szukaliby płyty 100 czy 200 Gb żeby taki film umieścić bo na upartego zmieściliby dobrze skompresowany i na 50 Gb płycie..
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dzien Swira byl nagrany na dwuwarstwowej plycie DVD.Mozliwe ze jest tez zwykla wersja...

Lolek ja nie napisalem ze nie widze roznicy w obrazie pomiedzy pelnym Blu-ray a ripem 8 GB...jednak moge sie z Toba zalozyc ze jakbys zobaczyl u kogos dobrze zrobiony rip 8GB (nie widzac wczesniej pelnego blu-ray) powiedzialbys ze to oryginal...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzien Swira byl nagrany na dwuwarstwowej plycie DVD.Mozliwe ze jest tez zwykla wersja...

Lolek ja nie napisalem ze nie widze roznicy w obrazie pomiedzy pelnym Blu-ray a ripem 8 GB...jednak moge sie z Toba zalozyc ze jakbys zobaczyl u kogos dobrze zrobiony rip 8GB (nie widzac wczesniej pelnego blu-ray) powiedzialbys ze to oryginal...

Być może, nie znam sie na tym Kolego ( chodzi o ripy, sripy itp) ja napisałem tylko to co myślę i chyba jest jakieś wytłumaczenie że dają na filmy płyty bluray 50 Gb, a do 4k szukają nawet 200 Gb - coś musi być na rzeczy...Inaczej na pewno robiliby na płytach 25 Gb Pozdro..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wytlumaczenie jest takie ze plyte 50 GB sprzedadza drozej :)

Każde tłumaczenie jest dobre, ale zobacz ile w hurcie kosztuje drożej ta 50 Gb płyta w stosunku do 25 Gb :) myślę że że to inne jest myślenie :) a na świecie i tak są tańsze filmy jak u nas a to tam najwięcej się sprzedaje filmów, a nie w Polsce..
 
Do góry