Jak poprawnie odtwarzać *.ts ?

Matthew

New member
Na wstępie witam wszystkich użytkownikow, gdyz jak widzicie to moj pierwszy post, choc forum czytam juz od jakiegos czasu. Teraz do rzeczy:smile:

Ściągnąłem jeden z filmów HD dostępny na forum (komkretnie Pioneer HD Demo) Oczywiście film był zapisany w formacei *.ts. I teraz moje pytanie jak wypalić ten plik na płytkę aby odtworzył go każdy odtwarzacz DVD.

Oczywiście próbowałem już różnych metod. Ściągnąłem programik HDTVtoMPEG2, aby zmieić format pliku (nie wiem czy dobrze postąpiłem) ale problem w tym iz po konwersjii film stracił dźwięk oraz płynność. Gdy odtwarzam plik w formacie *.ts wszystko jest ok, natomiast po konwersji plik odtwarza się skokowo i brakuje dźwięku.

Moje pytanie brzmi zatem: w jaki sposób poprawnie nagrać format *ts na płytkę DVD aby udało się to odtworzyć w stacjonarnym odtwarzaczu DVD?
 

Matthew

New member
Troche to bardziej skomplikowane niz myślałem. Czyli wychodzi z tego że potrzebuje odtwarzacza który odczytuje HD. Teraz pytanko czy każdy odtwarzacz z wyściem HDMI odtwarza pliki HD? Nie wiem też czy dobrze zrozumialem że jeżeli posiadam odtwarzacz DVD z HD to wystarczy że nagram plik *.ts na płytkę DVD i odtwarzacz sobie z tym poradzi?

PS: Czy odtwarzacz wchodzący w skład tego kina LG http://pl.lge.com/prodmodeldetail.d...d=02&modelCodeDisplay=LH-T760IA&model=NOTHING obsługuje HD?
 

Matthew

New member
Więc co powinienem zrobić z tym plikiem *.ts aby odtworzyć go na przykład na takim dvd: http://allegro.pl/item148328909_elektroboxpl_dvd_philips_dvp_5960_hdmi_promocja_.html ? Da się jakoś?

I jescze jedno pytanko? Jak nagrać film który ściągnąłem (format *.ts) na płytkę DVD, w obojętnie jaki sposób, tak aby można go było odtworzyć w odtwarzaczu DVD. Chodzi mi o to żeby w jakiś sposób przekonewrtowac format *.ts np na avi, ale żeby strata jakości była jak najmniejsza?
 
Ostatnia edycja:

Jeromer

New member
Matthew napisał:
Więc co powinienem zrobić z tym plikiem *.ts aby odtworzyć go na przykład na takim dvd: http://allegro.pl/item148328909_elektroboxpl_dvd_philips_dvp_5960_hdmi_promocja_.html ? Da się jakoś?

I jescze jedno pytanko? Jak nagrać film który ściągnąłem (format *.ts) na płytkę DVD, w obojętnie jaki sposób, tak aby można go było odtworzyć w odtwarzaczu DVD. Chodzi mi o to żeby w jakiś sposób przekonewrtowac format *.ts np na avi, ale żeby strata jakości była jak najmniejsza?
Jak już to wielokrotnie było pisane na odtwarzaczach dvd (nawet te z HDMI) nie można odtworzyć HDTV. To jest po prostu inny standard rozdzielczości (PAL/NTSC w dvd). Po przekonwertowaniu do avi także nie będzie można tego zrobić. Jeśli się zmiani rozdziałkę to będzie to można zrobić - ale chyba nie oto chodziło. Pozostaje tylko komputer lub odtwarzacz BR/HD DVD.
 

pmcomp

New member
Jeromer napisał:
Pozostaje tylko komputer lub odtwarzacz BR/HD DVD.

Eeeeee, nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Te odtwarzacze też nie odtworzą materiału HD zapisanego w ts.
Tylko dedykowany HD Player (KISS, Snazio, Buffalo ...) lub PC-et.

Pozdro
 

Matthew

New member
To że formatu *.ts nie da się odtworzyć w stacjonarnym zwykłym DVD już wiem. Zamykamy więc sprawe.

Powiedzcie mi zatem jakiego programu użyć aby przerobić *.ts na avi, nawet kosztem spadku jakosći i zmiany rozdzielczości?
 

Virgojavier

New member
Polecam Nero Vision. Sciagnij sobie np. calego nero 6 albo najlepiej 7 i tam to jest. Proste w obsludze, robisz poprostu dysk DVD, wrzucasz TS i on sobie je przerabia. Z TS odnosnie tego przerabiania jest wszystko ok, ale napotkalem trudnosci np. pliki w normalnym formacie mpeg po konwersji maja sciezke dzwiekowa Stereo WTF? Nie wiem jak zrobic zeby pozostawalo 5.1? Czy ktos wie?

Na swojej swierzej karieze HDTV napotkalem tez inny format jak TP z tym jest jakos dziwnie, bo Nero tego nie widzi (ten format to chyba format z jakim nagrywa sie HDTV z satelity?) Ktos wie jak to przerobic? Udalo mi sie przerobic to do zwyklego Voba i potem wrzucic do Nero ale troche chaczy...
 
Ostatnia edycja:

maszek

New member
Bez reklam
Odtwarzanie filmów HDTV na komputerach domowych

Aby obejrzeć film nagrany w standardzie WMV HD, musimy mieć przede wszystkim odpowiednie kodeki. Znajdą się one na dysku naszego komputera po instalacji pakietu Windows Media Player 9 lub 10. Kłopot jednak w tym, że choć dekodery Microsoftu są stosunkowo wydajne, to już tego samego nie można powiedzieć o samej aplikacji Media Player.
Co więcej, do obejrzenia materiału HDTV zapisanego w postaci strumienia wideo MPEG-2 Transport Stream (pliki z rozszerzeniem TS) również będą potrzebne specjalistyczne narzędzia. W strumieniach tych obraz kompresuje się algorytmem MPEG-2 MP@HL, z którym nie radzą sobie najpopularniejsze odtwarzacze, a dodatkowym utrudnieniem jest nietypowy sposób multipleksowania obrazu ze ścieżką dźwiękową Dolby Digital.
Receptą na oba wspomniane kłopoty jest posłużenie się jednym z wyspecjalizowanych odtwarzaczy do oglądania m.in. materiałów HDTV, np. Moonlight Playerem, VLC czy Zoom Playerem. Z filmami zapisanymi w formacie HDTV (w tym strumieniami TS) doskonale radzą sobie również najnowsze wersje popularnych programów WinDVD 6 i PowerDVD 6, w których znalazły się dekodery MP@HL.

źródło:http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/printversion/printversion_126377.html
 
Do góry