Jaki najlepszy tuner DVB-T do kineskopowego

blaciej

New member
Przeczytałem temat i testy na tunery.tv i jednak prosze o radę. W temacie jestem zupełnym laikiem więc proszę o wyrozumiałość jeśli coś głupio zabrzmi. Mam kineskopowy Philipsa 21 cali. Potrzebuje do niego tunera do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

- Priorytetem jest odtwarzanie plików mkv (np plik video o rozmiarze około 450 mb i rozdzielczości 700x400 bo tych mkv co mają po kilka gb raczej nie używam)
- odtwarzanie avi to standard więc nawet o to nie pytam
- Ponadto, żadnych problemów z napisami i plikami txt oraz polskimi znakami. Z tego co czytałem np. polecana Ariva 120 ma z tym problemy (opinie na skapiec.pl)
- oczywiście funkcja nagrywania na pendrive


Jesli tuner jak np. ta Ariva odbiera obraz wysokiej rozdzielczości HD to dla mnie to chyba nie ma żadnego znaczenia skoro mój kineskopowy to przecież nie Full HD i żadnej zmiany w obrazie nie zobaczę, tak?

Na allegro pod względem popularności króluje Cabletech URZ0083 ale tuner może być ciut bardziej zaawansowany skoro to inwestycja na dłużej...
 

latonio

Member
Witam. Wspomniana Ariva, to tuner combo. Czyli do sat i ntc. Nie ma tunera doskonałego. Więcej o tunerach przeczytasz na forum Emitela. Tam użytkownicy piszą o codziennym korzystaniu z różnych urządzeń. Mam nadzieję, że to nakieruje Cię na odpowiedni sprzęt.
 

blaciej

New member
Zmień telewizor - będzie taniej i lepiej.

Telewizor ok 1700zł, tuner ok 130zł. Taniej? Poza tym weźmy mnogość funkcji w dekoderach choćby nagrywanie, które nie jest w każdym nowym tv.

Myślałem o kupnie nowego tv ale chyba się z tego wyleczyłem na razie. Analizuje modele telewizorów LED i LCD za około 2000zł i okazuje się, że płynnością w transmisjach sportowych jest nokautowany przez stary kineskopowy i wiekowy telewizor.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
świetne odbiorniki produkuje Technisat to Niemiecki uznany producent ,najlepszy byłby Technisat Dygyboxx T4 HD PRV nie jest tani ok.230 zł ma dwa wyjścia scart jednym możesz użyć do TV drugie np.do nagrywarki ma wyście HDMI ,funkcję PRV do nagrywania programów ,fajną grafikę ekranową ,pomoc asystenta instalacji ,jest też drugi model Technisat CE-T ok.160zł funkcje w zasadzie te same (tylko jedno eurozłącze) te odbiorniki zapewnią wysoką jakość obrazu i dźwięku ,dużą zaletą jest też fajny poręczny pilot .Odradzam odbiorniki Opticum - a to ze względu na tandetny pilot ,który jest bardzo nie dopracowany ,słaba ergonomia i jeszcze mały zasięg trzeba w odbiornik niemal celować
 

blaciej

New member
Witam
Jesli chcesz kupic tuner dvb-t to warto zwrocic uwage na tunery z chipsetem mstar.Jakosc obrazu jest troche lepsza niz z tunera z procesorem ali
[/B]

Brałbym wiwe hd-90 ale niektórzy użytkownicy narzekają na kiepski zasięg pilota, szkoda też że widzi rmvb i wmv ale ma kłopoty z ich odtwarzaniem (jak przeczytałem w teście). Ten Technisat... Cena nie jest problemem ale opinie na skapiec.pl i emtel bez rewelacji.

PS: Jest w ogóle jakiś tuner, którzy odtwarza i rmvb i wmv bez problemu?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Musisz wiedzieć jedno - nie wszyscy piszą szczerze ,często takie opisy publikuje konkurencja która celowo zamieszcza takie "rewelacje" aby odradzić zakup konkretnego modelu
 
Ostatnia edycja:
Do góry