telewizory,ktore maja wbudowane dekodery mpeg4 co i jak?

danio991

New member
Powiedzcie mi co i jak o co chodzi zta cyfrowa telewizja naziemna,mając dekoder kupiony dla rodzin a kupiony telewizor wbudowany dekoder mpeg4 i jezeli niechce ktos korztystac z dekodera zakupionego ale tylko wbudwanym dekoderem w telewizji jaka antena,czy mając kablowke tez moge odbierac czy nie potrzebna antena czy nie potrzebna jak odbierac cyfrowa naziemna telewizje wszytsko co zwiazane?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naziemna telewizja - wystarczy mieć antenę dachową a nawet dobrą wewnetrzną i będziesz odbierał sygnał cyfrowy. Teraz jeśli masz telewizor z tunerem DVBT ( wszystkie nowe modele telewizorów mają taki tuner) to nic więcej nie potrzebujesz.
W DVBT- czyli z powietrza odbierasz kilkadziesiąt niekodowanych programów polskich (około 30).

Mając kablówkę masz programy w kablu (zależy jaki pakiet) i wówczas telewizor możesz mieć dowolny, bo tuner z kablówki załatwia odbiór o przeróbkę programu do Twojego nawet starego telewizora.

Mając kablówkę masz raczej wszystkie programy te z powietrza.
Jeśli chcesz mieć oprócz kablówki programy z telewizji naziemnej kupujesz antenę , wystawiasz za okno i masz oprócz kablówki kanały naziemne (DVB-T) . j.w...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jak można takie bzdury pisać o 30 programach w dvb-t ??? i to robią ludzi podający się za "ekspertów "
 

Caparzo

New member
Bez reklam
rozumiem żeby odbierać te polskie kanały i reszte niepolskojęzyczne, to tv trzeba dokupić moduł CI tak ?? i ten moduł działa jako antena i odbieram kanały cyfrowo czy jak ?? troche nie rozumiem tej kwestii
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Ale jakie nie polskojęzyczne? Niemcy i Czesi nadają w mpeg-2, jak chcesz i mieszkasz w ich zasięgu to odbierzesz i tyle. Polskich kanałów jest w 3 mux-ach ok 20. Teraz zwiększają zasięg i moc więc coraz mniej problemów z odbiorem dvb-t. Polsat za chwilę uruchomi Telewizję Mobilną, opartą o dvb-t ale na własnych nadajnikach. Może wtedy te 30 kanałów.... Panowie bez nerwów bo nie oto chodzi. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakie programy telewizyjne będzie można odbierać?

Obecnie rozpoczął się etap przejściowy cyfryzacji telewizji. Równocześnie z nadawaniem telewizji analogowej uruchamiane są multipleksy cyfrowe.


multipleks 1
uruchomienie tego multipleksu rozpoczęło się w grudniu 2011.
Na początku multipleks będzie zawierać kanały TVP1, TVP2, TVP Info, oraz Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka TV, TTV.
Telewizja Polska po osiągnięciu pełnego zasięgu multipleksu 3 zwolni zajmowane w tym multipleksie kanały na rzecz innych nadawców.

multipleks 2
(przeznaczony dla nadawców komenrcyjnych) obecnie:
Polsat, TVN, TV4, TV6, TV Puls, TVN 7, Polsat Sport News.

multipleks 3
(przeznaczony dla Telewizji Polskiej) obecnie:
TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia, TVP Polonia

W przyszłości będą uruchamiane kolejne multipleksy - niektóre mogą być bezpłatne, za inne nadawcy będą mogli pobierać dodatkowe opłaty. Docelowo na obszarze całej Polski z nadajników DVB-T będzie można odbierać 30 kanałów telewizyjnych.

Obecnie wszystkie kanały DVB-T są bezpłatne.

Z wyjaśnienia wyraźne napisane, że będzie - można odbierać 30 programów .
I proszę zachować kulturę słowa .
 

Kpc21

New member
Wypadałoby wspomnieć, że płatny MUX4 też już właściwie działa (jest testowany, ale nadajniki są już uruchomione). Częstotliwości na których jest nadawany miały służyć telewizji mobilnej (DVB-H), ale Cyfrowy Polsat nadaje tam zwykłą - kodowaną - DVB-T.

Te 30 kanałów to nie jest żadna oficjalna deklaracja. Równie dobrze może ich być więcej, bo przecież w tej chwili mamy 7 kanałów analogowych (w tym 3 odbierane praktycznie w całym kraju - TVP1, TVP2 i Polsat) i 3 multipleksy cyfrowe (w tym 2 odbierane praktycznie w całym kraju - MUX1 i MUX2). W multipleksie mieści się do 8 kanałów SD, jeden kanał HD odpowiada mniej więcej dwóm kanałom SD. Teoretycznie można uruchomić ok. 5 multipleksów ogólnopolskich, co daje jakieś 40 kanałów. Kolejne multipleksy mogą obejmować mniejsze obszary, jak obecne analogowe TVP Info, TV4, TVN, TV Puls i cyfrowy MUX3.

Ja nie liczyłbym na więcej multipleksów niekodowanych niż mamy teraz, bo już teraz TVP ma problem z zapełnieniem MUX3, a do MUX1 trafiają bezwartościowe kanały, jak ATM Rozrywka (ramówka zbliżona do Polsatu 2) czy Polo TV.

Trzeba jeszcze wspomnieć, że w ciągu ostatnich tygodni MUX1 został uruchomiony praktycznie w całym kraju (została Łódź, gdzie montują jeszcze anteny i dwa inne nadajniki, bodajże Piła i jakiś lokalny) - wcześniej obejmował zasięgiem tylko niewielkie obszary.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
niepolskojęzyczne miałem na myśli niemiecki rtl itd ale głownie nurtuje mnie pytanie czy mam kupić moduł ci żeby to odbierać czy coś jeszcze do tego ?

ps mieszkam na granicy z czechami i blisko niemców więc może i nałapie więcej ;P
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Jeżeli tv ma mpeg-4 to nie potrzebny jest moduł.
Jeżeli masz tv z mpeg-2 to potrzebny moduł np neotion np-4, który zamieni mpeg-4 na mpeg-2. Ale taki moduł działa tylko z niektórymi tv i nie da rady z sygnałem hd, a tvp1 ma juz niedługo nadawać w HD. :)
A moduł nie zastąpi anteny! Antenę i tak musisz podłączyć.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
wczoraj przyjechał do mnie ten sharp 60 cali więc tv mam.

mam podłączoną kablówke i nic innego nie moge znaleźć więc pytam właśnie o ten moduł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W DVBT- czyli z powietrza odbierasz kilkadziesiąt niekodowanych programów polskich (około 30). - proszę czytać i rozumieć tak jak jest napisane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żeby odbierać z powietrza musisz mieć telewizor w miarę nowej generacji, który ma wbudowany tuner DVBT ( będzie napisane w instrukcji).
Obecnie produkowane modele wszystkie są wyposażone w taki tuner.

Stare modele, niestety nie i wówczas trzeba dokupić tuner zewnętrzny DVB-T
10274.jpg

Odbiornik DVB-T Tele System TS6511 HD



Odbiorniki DVB-T - Hollex.pl - najwikszy polski sklep internetowy ze sprztem TV-SAT oraz DVB-T
Jeden z takich jak tu set-top-boxów.

Jeśli masz CRT
457244.jpg

(Zdjęcie produktu może różnić się od faktycznego wyglądu)

326602.jpg

(Zdjęcie produktu może różnić się od faktycznego wyglądu)

Te kosztują około 100- 200 zł .
 

Caparzo

New member
Bez reklam
kiki w piątek sharpa 60 dojechała więc tv mam.

czy mam podpiąć jakąś antenę bo tak sam nie znajduje nic jak dam wyszukaj kanałów cyfrowych.
jeśli tak to w gniazdo obok antenowego ? przeznaczone na antenę sat ?

img-P-sharp-aquos-LC-60LE635E-connections-960.jpg


jestem kompletnie zielony w tym temacie :D :lol: kiki ratuj ;P
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
SAT to wejscie do podlaczenia anteny satelitarnej.
Jesli chcesz ogladac kanaly cyfrowe dvb-t to do drugiego gniazda antenowego musisz podlaczyc antene np zewnetrzna.Jesli odleglosc od nadajnika jest mala to odbior jest mozliwy nawet na kawalku przewodu antenowego. Bez anteny lub kawalka przewodu antenowego nie odbierzesz zadnego programu.
podobny temat, kliknij tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/dvb-t-w-polsce/84016-antena-zewnetrzna-w-pokoju.html
i tutaj,
http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=19
 
Ostatnia edycja:

latonio

Member
Reanimator.
1. Jeśli kablówkę odbierasz przez zewnętrzny dekoder operatora, a jest on podłączony przez hdmi lub scart, to wystarczy podłączyć antenę tv do wejścia antenowego w telewizorze i zeskanować pasma.
2. Jeśli kablówkę odbierasz bezpośrednio z gniazdka kablem podłączoną do telewizora, to:
a) jeśli operator kablówki puszcza sygnał dvb-t kablem, to twój telewizor powinien wykryć kanały z naziemnej telewizji cyfrowej.
b) jeśli operator ich nie emituje, to rozwiązaniem jest dekoder zewnętrzny i podłączenie anteny do dekodera, a dekodera kablem hdmi do telewizora. Dekoder w postaci modułu CI chyba bym sobie odpuścił.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Chyba kręcimy się w kółko, facet pyta czy potrzebuje moduł CI którego nie potrzebuje. Instrukcja wszystko wyjaśnia.....
 
Do góry