poszukiwany "podwójny" tuner dvb-t z nagrywaniem

timbot

New member
Bez reklam
Czołem,
czy możecie mi polecić tuner Dvb-t, do którego można podpiąć przez USB HDD, żeby nagrywać filmy (z programowaniem przez EPG)? Dodatkowo, byłoby dobrze, żeby w trakcie nagrywania można było oglądać inny kanał.
Pozdrawiam!
 
witam, ostatnio bawiłem się Blutimes BT3548HN, tuner podwójny z time shiftem i EPG, dysk twardy do montażu w środku playera-sprzedają w C4i
bardzo dobry i nieznany na rynku produkt , ponadto znakomity media player (Android i obsługa full HD 3D)
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Podwójny czyli że są dwa tunery zamiast jednego, można wtedy niezależnie jeden program oglądać a w tym czasie coś innego nagrywać :>
 

timbot

New member
Bez reklam
całkiem fajnie wygląda ten Blutimes BT3548HN, choć nie znalazłem potwierdzenia, że umożliwia odtwarzanie 3D (to ma chyba model Bluetimes Coopa BT-3550B, ale bez tunera DVB-T) - choć to jest zupełnie mi nie potrzebne.
W sumie fajny sprzęt, choć przyznaję że jestem "nieufny".
Jak dla mnie minusy nieduże to:
brak wejścia USB na froncie, brak informacji o możliwości kopiowania nagrań z dysku na USB lub Lan
nie widzę, żeby gdzieś był dostępny adapter WiFi

Znalazłem też Hyundai M-Box R3250S - sporo droższy (799zeta), ale prosto w nim kopiować pliki pomiędzy dyskami a USB lub LAN. Hyunday ma też miejsce na dwa dyski - ale wątpię czy komuś udałoby się zapełnić 4TB :)
Co może się przydać majacym bibliotkę w HD, to że jest w stanie przerobić DTS HD na zwykły DTS.

Jak znajdę chwilę (raczej nie prędko), to dowiem się, czy w C4I można chwilę się pobawić tym sprzętem. Jeśli będzie ok, to zdam za czas jakiś relację z użytkowania :)

EDIT: dzięki xury. Niestety nie udało mi się potwierdzić "podwójości manty", natmiast Cabletech wygląda interesująco. Koleżanka Justyna123 zwiększyła mi apetyt na funkcjonalność odtwarzacza sieciowego, ale jeśli ktoś nie planuje podłączać sprzętu do sieci, to wygląda na to, że cabletech jest dobrym rozwiazaniem
 
Ostatnia edycja:

al-aksa

New member
Podwójny czyli że są dwa tunery zamiast jednego, można wtedy niezależnie jeden program oglądać a w tym czasie coś innego nagrywać :>

hmm rozumiem, ze autor topiku poszukuje zatem takiego podwojnego tunera do starego kineskopowca??

ja z kolei chciałbym uniezależnić sie od PVR, który wymusza ogladanie tego co się nagrywa i planuje zakupić dodatkowo tuner specjalnie do nagrywania!:eek:k:
 

timbot

New member
Bez reklam
znalazłem jeszcze EVOLVE Blade DualCorder HD - zalety to niska cena (500) i wbudowane wifi. Wady to dośc kłopotliwy montaż dysku.
Reszta na papierze w miarę podobna do Blutimes'a.

@al-aksa: od razu do kineskopowca, do plazmy ;)
 

xury

Member
EDIT: dzięki xury. Niestety nie udało mi się potwierdzić "podwójości manty", natmiast Cabletech wygląda interesująco. Koleżanka Justyna123 zwiększyła mi apetyt na funkcjonalność odtwarzacza sieciowego, ale jeśli ktoś nie planuje podłączać sprzętu do sieci, to wygląda na to, że cabletech jest dobrym rozwiazaniem

Co do Manty to mam ją od wczoraj i potwierdzam. Dodatkowo powiem jeszcze, że nagrywałem równocześnie DWA programy i oglądałem jeden z nich :)
 

timbot

New member
Bez reklam
Dzięki wszystkim za pomoc.

Koniec końców, użytkownik końcowy, czyli rodzinka stwierdziła, że nie potrzebuje opcji odtwarzacza sieciowego i stanęło na Kruger & Matz KM00186.

Znalazł oba multiplexy dopiero za drugą instalacją, TVN HD niekiedy przycina (pomimo jakości sygnału 80), nie udało mi się wyświetlać napisów do divixów z pena, ale poza tym robi to, do czego jest stworzony w całkiem przyzwoity sposób.
Ma kilka nie-ergonomicznie przemyślanych rozwiązań, ale ogólnie jak najbardziej OK. (Szczególnie jak się poczyta na temat innych odtwarzaczy, z których wynika, żę połowa wszelkich odtwarzaczy prawie nie działa :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To jest właśnie klasyczny przykład jak robić się nie powinno .Jest duży wybór tunerów uznanych firm ale jak widać niektórzy wolą nabywać urządzenia "egzotycznych" producentów ,w takim przypadku trzeba być świadomym ewentualnych kłopotów w przyszłości chociażby z brakiem wsparcia soft'warowego
 

Kpc21

New member
Ten Krueger&Matz niczym nie różni się od któregoś z modeli Cabletecha, a wręcz pod niektórymi względami jest od niego lepszy.

@przemko77, co masz na myśli mówiąc o tunerach uznanych firm? Nie widziałem jeszcze tunera produkcji Philipsa, Samsunga czy Sony. Kto się interesuje branżą, będzie wiedział, że uznaną firmą jest Ferguson (tyle że ten o ile mi wiadomo nie ma w ofercie tunera dwugłowicowego). Jeśli chodzi o tunery dwugłowicowe, to one są na układzie ALI, a tunery na tym układzie oferuje właśnie - z najbardziej znanych - Cabletech, Krueger&Matz oraz Manta (część modeli, bo część jest na Mstarze). I Thomson, ale tutaj znów chyba nie ma wersji dwugłowicowej. Oraz Ferguson, ale to jeśli chodzi o tunery naziemno-satelitarne, bo tylko naziemne są na Mstarze.

Tutaj specjalnego wyboru nie ma, a to co do wyboru jest, między sobą praktycznie się nie różni.
 

timbot

New member
Bez reklam
Wskaż mi przemko markowy tuner :) Nie wymagam, żeby działał, tylko żeby istniał :)
Dokladnie jak mówi Kpc21. Najbardziej "markowe" to Huyndai i Thomson, ale jak człowiek poszuka to odkryje, że to tylko brand takiego samego chińczyka (a może właściwszym byłoby stwierdzenie "tego samego").

W dwugłowicowych na chipie Ali są jeszcze popularne systemy na chipie Realteka z rozbudowanymi zazwyczaj funkcjami sieciowymi/media center.

Tak się zdarzyło, że w Polsce musimy być zawsze w awangardzie i wybraliśmy MPEG-4 i większość marek pochodzi z tych samych konternerów. (np. zaskakująco podobny do Manty DVBT-05, można nawet zamówić 300 000 sztuk miesięcznie :) HDD Media Player Support Network (VS-MP282) - China Hdd Media Player,Network Player,Multimedia Player in VCD & DVD Player)

Choć trzeba przyznać, że niektórym udaje się wycisnąć z nich przyzwoitą funkcjonalność (a innym z kolei bardzo znikomą) i pojawiają się jakieś aktualizacje - dlatego padło na K&M.
 

Pioter-L

New member
Wybaczcie mi odkopywanie tematu, ale chyba o to chodzi, żeby się dzielić spostrzeżeniami :)
Miałem taką samą rozterkę jak kolega timbot - poszukiwałem niedrogiego odtwarzacza multimedialnego koniecznie z odbiornikiem DVB-T i funkcją nagrywania. W końcu padło na BLUETIMES BT-3548HN. Krótko mówiąc, jestem bardzo zadowolony.
Wydawało się, że produkt dosyć budżetowy, więc nie spodziewałem się wodotrysków. A tu proszę - bezproblemowy odbiór TV cyfrowej, EPG działa wzorowo, tak samo nagrywanie na dysku. Podwójny tuner - świetna sprawa - nagrywanie innej stacji nie przeszkadza w oglądaniu. Od strony odtwarzacza multimedialnego też pozytywne zaskoczenie: wszystkie formaty audio i wideo - z dysku, czy z sieci - śmigają aż miło. Jako odtwarzacz multimedialny Bluetimes jest bardzo podobny do Himedii HD900B (której od jakiegoś czasu zazdrościłem szwagrowi ;) ).
Co więcej, zainstalowany tuner DVB T jest na prawdę przyzwoitej czułości - co bardzo mnie zdziwiło, odbiera mi bez problemu z małej, dołączonej do zestawu antenki pokojowej. Trzeba było tylko postawić ją przy oknie (wyposażona w magnes - przyczepiłem do grzejnika i nawet nie rzuca się w oczy ;) )
Pozdrawiam!
 

bluray

Banned
To są urządzenia w cenie po 100 zeta.
Więc jak się zepsuł Not Only TV to go wyrzuciłem.
Co ciekawe menu identyczne z nowym Cabletechem !?

Pytanie do timbota:
czy procki AV w tunerach DVB-T można prównywać w zakresie PQ (jakości obrazu) ?
Trudno znaleźć info i stosowanych procesorach. Ale wiadomo, że to musi być LowEnd.

Recki pisane na jedno kopyto, no bo co można pisać kiedy to są w większości klony na takich samych płytach głównych ale także firmwarach.
Nikt nie będzie pisał własnych bibliotek SDK.

Co w mojej opinii ważne:
- obsługa dysków NTFS po USB,
- wybór systemu TV PAL/NTSC by unikać odtwarzania plików 30 fps w systemie PAL i odwrotnie.
- ew. kolor wyswietlacza (nie lubię miodowych).
- szybkość zmiany kanałów,
- czułość głowicy,
- SPIDiF: optyk czy COAXIAL (tani kabel),
- cena.

No i dodał bym na koniec preferencje dla producenta / modelu chipu AV.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Pytanie po co wam do TV CRT czy innych nie posiadających wbudowanego DVB-T czyli pewnie hd-ready albo i nie tak zaawansowany sprzęt z dyskiem. Co wy chcecie nagrywać, skoro na naziemnej tv i tak nic ciekawego nie ma.
Jeżeli chodzi o media player-a to jedynie Popcorn.
 
Do góry