Dekoder DVB-T montowny do LCD

Najemnik

New member
Witam
Poszukuje dekodera takiego jak ten eltrox.pl/zdjecia/tunery/tuner_quer-urz0181_1.jpg by bylo mozna podpiac z tylu LCD i najlepiej zeby odtwarzal MKV. Co jestescie wstanie polecic. Czy kazdy taki dekoder jak ten musi miec osobne zsilanie? Nie chce zadnego wiekszego dekodera.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Najemnik Poczytaj sobie o Wiwa HD-50. Ma dobre opinie i jest do niego robione wsparcie oprogramowania. Ten jest sprawdzony.
Im bardzie egzotyczny tuner wybierzesz tym więcej ryzykujesz że zostaniesz z tym softem i problemami co w momencie zakupu. Tuner tego typu musi mieć własne zasilanie.
Z MKV dobrze sobie radzi. Więcej info na forum emitel.
 
Ostatnia edycja:

YogiCK

New member
Ta Wiwa dobry wybór - znajomy używa ze starym CRT 21" Elemis, 0 problemów, wszystko stabilnie działa.

Czy kazdy taki dekoder jak ten musi miec osobne zsilanie?
Niestety, każdy musi mieć oddzielne zasilanie, gdyż z samego telewizora nie ma jak go wyprowadzić - ani Scart, ani HDMI nie mają możliwości puszczenia zasilania w tym samym przewodzie.

Btw LCD który masz nie ma wbudowanego tunera DVB-T ?
 

JustaWW

New member
A ja mam takie pytanie czysto teoretyczne, jak mam w telewzorze wbudowany tuner dvb t i on ulegnie uszkodzeniu, to czy jeśli dołożę do niego zwykły tuner to będzie działać?
 
Do góry