podłączenie tunera z nagrywarką i LED TV

al-aksa

New member
Cześć,

mam takie pytanie techniczne.
Planuję zmienić stary CRT TV na LED z tunerem DVB-T, ale zorientowałem się, że po zaniknęciu sygnału analogowego nie będę mógł nagrywać programów poprzez nagrywarkę HDD/DVD, bo ona nie ma tunera cyfrowego.
Czy zatem jeśli dokupię jakiś tani tuner tpu WIWA HD-90 to będe mógł dalej korzystać z nagrywarki HDD czy coś się będzie gryżć?:shock:
 

YogiCK

New member
Nie masz możliwości korzystania z jakiejś kablówki?

Nagrywarka po podpięciu do zewnętrznego tunera będzie mogła nagrywać tylko to co jest w danej chwili przez niego wyświetlane. Nie będzie miał np. możliwości ustawienia nagrywania o określonej godzinie (ew chyba że zostawisz włączony tunera, a w nagrywarce ustawisz nagrywanie z zewnętrznego źródła o określonej godzinie).

Innym wyjściem może być kupienie telewizora z funkcją PVR - podpinasz wtedy pendriva / dysk przenośny do telewizora i na nim są zapisywane programy.
 

al-aksa

New member
Niestety, nie mam dojścia do kablówki bo nie mieszkam w bloku
Straszna lipa jakaś będzie widze z tego, czyli moja dotychczasowa nagrywarka stanie sie bezuzyteczna???? myslalem, że jak podłącze tuner pod nią, bo w nowym tv już będzie wbudowany to ominę problem ogladania tego samego co nagrywam, czyli będe działał jak do tej pory.
z kolei jak najbardziej moj tv bedzie mial PVR z nagrywaniem na USB/HDDzewn, ale doczytałem się ,że to niby też wymusza oglądanie tego samego co się nagrywa !:shock::?:
 
Do góry