Wiwa hd- 90 czy wiwa hd- 100

który tuner lepszy ?


  • Total voters
    0

szymcio190

New member
Który z tych tunerów lepiej łapie sygnał cyfrowej telewizji naziemnej ?

Czytałem, że wiwa hd- 100 mam mniej czułą głowicę.

Czy ktoś mógłby się ze mną podzielić opinią. Bardzo bym prosił.

Potrzebuje tunera do telewizora crt. W miarę taniego tak do 150 zł i dobrego.

Do odbiornika dvb-t mam w linii prostej ok. 20 km.

Prosiłbym o opinie na temat tych tunerów. a może polecicie coś innego w cenie do 150 zł. Jak narazie zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma tunerami.

Z góry dziękuje za pomoc.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Brat ma Wiwę 90 i nie narzeka. Z tego co widziałem fajnie złapał kanały i dobrze odbiera. Jedyny minus to ciulowato działający pilot.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Bierz Wiwa HD-90. Z trzech tunerów które testowałem (Wiwa HD-100 (OLD). Not Only TV LV6TMPVR4, Wiwa HD-90) ten ostatni miał najlepszą czułość.
Nawet dziś te trzy tunerki ustawiłem obok siebie i na tej samej instalacji antenowej sprawdzałem.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Dzięki za pomoc i za opinie.

Zależy mi najbardziej na dobrym sygnale.

A masz może link do tego twojego teściku ? :)
No jest taka moja mała wzmianka. Na miano test to raczej mało. Ale jest kilka dodatkowych informacji:
Emitel • Zobacz wątek - WIWA HD-90

Dodam że u mnie chodziło o Wiwa HD-100 a nie Wiwa HD-100 NEW, która ma nowszy układ. Ale obudowa, zasilanie itp. podobne.
HD-90 najlepiej współpracowała z moimi dyskami 2.5 bez zew. zasilania 320GB i 500GB. Bez kłopotu startowały. Troszkę bardziej kapryśne były pozostałe tunery. Widzę tez że 90-tka może mieć dłuższe wsparcie oprogramowania. Większa ilość sprzedanego modelu, więc większy nacisk na producenta. Już są nawet małe modyfikacje oficjalnego softu.
 
Do góry