Odbiór DVB-T | Różnica między PC a TV

BadWoj

New member
Witam, pochodzę z Katowic i mam problem z DVB-T, a bardziej jego sygnałem.

Posiadam Samsung ue37d5500 oraz zwykły pc z tunerem asus u3000 hybrid.

Do obu podłączona ta sama antena. No i właśnie tu zaczyna się dziwny problem.
Na PC odbieram mnóstwo kanałów, wszystkie polskie Mux 1 ( z Wisły ) oraz Mux 2 i 3 z Katowic i jakieś czeskie np; Nova.

Natomiast na TV odbieram tylko Mux 2 i 3 z katowic i jakieś tam czeskie pierdoły typu radia i słabej jakości programy CT 1, 2, 4 które ledwo co idą.

Może mi ktoś wyjaśnić o co może chodzić ? Niektóre opcje dotyczące programów na tv mi nie działają, bo nie wiem co się stało z pinem :D
 
I

irek6311

Guest
Różnice są w zastosowanej głowicy DVB-T i chipie obsługującym ten standard ,
też mam na usb do laptopa podpięty tuner DVB-T i działa lepiej niż ten w Opticum HD TS 9600 ,
najlepszym wyjściem jest zakup tunera np Ferguson Ariva T55 < tani i dobry tuner .
 

BadWoj

New member
Tak właśnie myślałem. Że tv będzie wybrzydzał jeżeli np; sygnał nie będzie bliski idealnego. A dla takiego tunera to wszystko obojętne :)
 

oper11

New member
Jakość sygnału

Tak właśnie myślałem. Że tv będzie wybrzydzał jeżeli np; sygnał nie będzie bliski idealnego. A dla takiego tunera to wszystko obojętne :)
W menu telewizora powinieneś mieć dwa paski pokazujące w procentach jakość i siłę***sygnału.Przynajmniej w moim Sonym takie wskażniki posiadam.W Krakowie programy 1,2,Info,Kultura,Historia i Polonia są nadawane na kanale 48 i tu mam 100 procent na obu paskach.Natomiast pozostałe programy są na 64 kanale i tu trochę***słabiej bo moc sygnału 97 procent.Ale czasem w kabel antenowy wpinam rozgałężnik do amplitunera [aby posłuchać***radia z lepszą jakością] i tłumienie rozgałężnika powoduje że jakość sygnału na tv spada do 10 proc.Ale to wcale nie powoduje pogorszenia obrazu. Więc u ciebie z jakością sygnału pewnie jeszcze gorzej.Proponuję pomyśleć o zmianie anteny na lepszą [o większym zysku] A może i kabel być kiepski z dużym tłumieniem]
 

BadWoj

New member
W menu telewizora powinieneś mieć dwa paski pokazujące w procentach jakość i siłę***sygnału.Przynajmniej w moim Sonym takie wskażniki posiadam.W Krakowie programy 1,2,Info,Kultura,Historia i Polonia są nadawane na kanale 48 i tu mam 100 procent na obu paskach.Natomiast pozostałe programy są na 64 kanale i tu trochę***słabiej bo moc sygnału 97 procent.Ale czasem w kabel antenowy wpinam rozgałężnik do amplitunera [aby posłuchać***radia z lepszą jakością] i tłumienie rozgałężnika powoduje że jakość sygnału na tv spada do 10 proc.Ale to wcale nie powoduje pogorszenia obrazu. Więc u ciebie z jakością sygnału pewnie jeszcze gorzej.Proponuję pomyśleć o zmianie anteny na lepszą [o większym zysku] A może i kabel być kiepski z dużym tłumieniem]

Właśnie ten kabel antenowy ( szczególnie wtyczka ) trochę już zajechana jest, trochę pogięta i ogólnie na jakimś starym ( chyba ) patencie, że jest ten drucik z anteny i dotyka śrubki, która jest wkręcona w blaszkę i taka jest wsadzone w tv :D

ja na 64 mam 0% ;/

mam coś takiego jak to na zdjęciu poniżej. Mogę to wymienić na jakiś "lepszy" model, który nie będzie wymagał jakiś specjalnych umiejętności i narzędzi jak lutownica itp?

2117601498



Dodatkowo mam stary talerz satelitarny i dwa konwektory i stwierdziłem, że może by się jeszcze mógł do czegoś przydać. Co prawda tuner spadł i się trochę rozwalił ( firmy Pace ). ALe jakby dało się mieć jakiś użytek z "satelity" to mógłbym się zająć tematem :)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Zalezy jaki to tuner, jesli analogowy to raczej nie warto.Do 30 04.2012 maja byc wylaczone wszystkie analogowe kanaly z astry.Jesli to tuner cyfrowy to mozesz go wykorzystac np do odbioru programow z astry i hotbirda.Jesli to tuner c+ np pace 3000 lub pace 7 to tylko kanaly fta z hotbirda.Gdy wykupisz abonament to mozesz ogladac kanaly z c+ z hotbirda.
Jesli to inny tuner cyfrowy bez slotu na karte to np do odbioru kanalow fta z astry i hotbirda.
Wykaz polskich kanalow fta (niekodowanych), jesli obok kanalu jest tylko lyngsat stream to tego kanalu nie ma w przekazie satelitarnym fta np tvn cnbc,tuba.tv
Free TV from Poland - LyngSat
niemieckie kanaly fta z astry
http://www.lyngsat.com/freetv/Germany.html
Jesli wtyczka antenowa jest bardzo zniszczona to oczywiscie lepiej wymienic na nowszy model.
 
Ostatnia edycja:

BadWoj

New member
Niestety tuner po upadku nie działa i po dzisiejszych testach jest do wyrzucenia.

A moja satelita to zwykła, starodawna -> talerz + 2 konwektory.

Jaki tuner ( w miarę tani, bo nie potrzebuje niczego specjalnego typu odtwarza mkv itp ) polecilibyście ?
I jaką tą wtyczkę kupić, bo patrzałem na allegro i średnio mi któraś przypominała tą obecną :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
mam coś takiego jak to na zdjęciu poniżej. Mogę to wymienić na jakiś "lepszy" model, który nie będzie wymagał jakiś specjalnych umiejętności i narzędzi jak lutownica itp?

:)

Oczywiscie, zastosuj drozszą wtyczkę. Pierwsza zasada: Zadnego plastiku!!!
POlecam Telmor lub zwykle, byle w calosci metalowe koncowki. Telmor ma tą zaletę ze jest od razu wkręcany na kabel i zakonczony wtyczka antenową. Nie jest to moze szczyt jakosci, ale na pewno lepszy niz to co zaprezentowales na fotce.

Jesli nie to pierwsza lepsza koncowka antenowa zakrecana na F-kę, - koszt ok. 2 zł
 

BadWoj

New member
Dzięki wielkie za odpowiedź, jeszcze tylko żebym miał pewność

"F" to jest to:
WTYK ANTENOWY HQ.PODŁĄCZENIE NA ZŁĄCZE "F (2151843292) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
a ta druga telmor to ta ?
WTYK TV KĄTOWY TELMOR - SUPER JAKOŚĆ (2113037191) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy ja znalazłem akurat jakieś buble ? Jeżeli możecie coś polecić to poproszę link lub na pw ( jeżeli może to zostać uznane za reklamę )

Pytam bo chce od razu kupić kilka sztuk, żeby załatwić temat anteny :)

Dzięki jeszcze raz za pomoc którą tu dostałem.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Telmor to ten. Są jeszcze wersje proste, nie katowe 90 stopni. Mozesz jeszcze dostac w Media lub Saturnie, ale drogo wychodzą,

Pierwszy link to wtyczka antenowa na zlacze F. Złacza f jeszcze nie pokazales. F-ka to koncowka z nakręyką, ktora nakre4ca sie np. na koncowke antenowa (link pierwszy - z jednej strony jest gwint). Po zakonczeniu kabla taką koncowka wystaje z niej tylko drucik rdzenia (wlasciwe to nie powinien wystawac), poczytaj, pogoogluj

Nie szkoda kosztow przesylki na allegro? Dostaniesz to w kazdym sklepie antenowym, elektroniku, Media, Saturn, Cyfra, itp.
 
Ostatnia edycja:

BadWoj

New member
Będę kupował w sklepie, tylko najpierw muszę się zorientować jak to wygląda. Bo jak wpisuje w allegro to albo nie ma wyników albo jest tysiące :p
 
Do góry