Telewizja kablowa a tuner dvb-t

zioo

New member
Witam posiadam telewizję kablową. Mój dostawca oferuje 45 programów cyfrowych i 45 analogowych. Związku z cyfryzacją mam pytanie. Czy do 2013 będę musiał zakupić nowy telewizor albo dekoder który będzie przerabiał sygnał cyfrowy na analogowy, czy mnie jako użytkownika kablówki to nie dotyczy i będę mógł nadal odbierać telewizję analogową. Czy istnieje możliwość dokupienia jakiegoś dekodera do mojej telewizji abym mógł zapisywać, stopować, przewijać przgramy ?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Cyfryzacja nie dotyczy kablówki, a emisji analogowej "w powietrzu" prowadzonej przez tvp. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o swojej kablówce podpytaj swojego operatora. Tak czy siak warto już teraz wziąć dekoder cyfrowy i przejść na kablówkę cyfrową. Być może twój operator ma już w ofercie dekoder z dyskiem twardym i wspomnianym zapisywaniem, itp. Z drugiej strony jeżeli masz np. balkon od południa to rozważ przejście na satelitę, w moim przypadku była to bardziej opłacalna opcja niż ta oferowana przez kablówkę.
 

mysza199

New member
Cyfryzacja nie dotyczy kablówki, a emisji analogowej "w powietrzu" prowadzonej przez tvp.
No własnie tak mi sie tez wydaje
Tylko dlaczgo nikt o tym nie pisze/mówi
Wszedzie i tak piszcza ze nalezy miec dekoder/telewizor DVB-T

A mnie sie wydaje że jak ktos ma sygnal z kablowki - nawet tylko analogowy ( bez dekodera)
to nadal na rzechu z przed 15 lat bedzie odbierał kanaly

Czy sie jednak mylę ????
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie mylisz się. Tak jak kolega wyżej napisał w kablówce dalej będą dostępne kanały analogowe.
Chociaż z czasem operatorzy kablowi też raczej będą zmniejszać ofertę kanałów analogowych na rzecz cyfrowych, ale to nie nastąpi prędko.
Nie masz czego się obawiać.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
nigdzie sie o tym nie mówi to fakt. wręcz byłem przekonany że mój dostawca puści sygnał cyfrowy w kablu. jednak nic podobnego! trzeba wziąć dekoder i wtedy będzie cyfrowy ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Trzeba mieć świadomość ,że mniejsze sieci kablowe mogą mieć problem z dostarczeniem sygnału TVP 1 /TVP 2 HD bowiem nie będzie można pobierać tego sygnału z dosyłu
 
Do góry