DVB-T Chorzów

laki2000

Member
Witam wszystkich. Posiadam telewizor Samsung UE40D6500, który posiada wszystko do odbioru telewizji cyfrowej ( mpeg-4, dvb-t itp. itd.). Mam taki problem. TV podłączony jest do anteny na dachu budynku w którym mieszkam. Jest to tak zwany azart. Chodzi mi o odbiór programów takich jak np. tvp 1, tvp2, tvp info, eska tv itd. Według mapy na stronie cyfryzacja.gov.pl powinny u mnie działać a jest inaczej. TV znajduje te programy ale nie da się ich oglądać (brak obrazu lub obraz bardzo niewyraźny). Jeżeli chodzi o inne prograny cyfrowe naziemne takie jak polsat, tvn, tvn 7, puls itd. to obraz jest rewelacyjny.
Oto moje pytania:
- zła konfiguracja TV ( raczej wykluczam)
- złe ustawienie anteny na dachu
Jeżeli antena jest źle ustawiona czy mogą interweniować u administratora budynku(jest jakiś paragraf ) aby ją dobrze ustawił.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Nie powinny bo włączenie sygnału dla Chorzowa (Mux 1) nastąpi
do dn. 31 maj 2012r. To co teraz oglądasz - TVP 1, TVP 2 to anolog.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pisalem Ci wczoeraj obszerne wyjasnienie, ale jak to sie czesto zdarza na tym forum wywalilo w trakcie pisnia, wiec teraz w skrocie.
Prawdopodobnie rzecz ma sie w mocach nadanikow i muxow. W chorzowie lapiesz Kosztowy i Skrzyczne. Kosztowy - Mux2 i 3, Skrzyczne Mux 1 i 2. Problem w tym, ze propgramy takie jak TVP1 i sa emitowwane zarowno w mux 1 jak i 3. Niestety kazdy z muxow nadawny jest z inna mocą, telewizory lubią wybierac tea najmocniejsze. Skrzyczne jst daleko, ale ma silniejsy sygnal, wiec tv prowdopodobnie lapie TVP1, i inne z Skrzyczego, zamiast z Kosztowow, ktore nie wiewiadomo czemu mux 3 daj tak slabo. Natomist mux2 z Kosztowow jest silny i idlatego lapiesz bez problemu.

Naziemna Telewizja Cyfrowa - nadajniki DVB-T odbir telewizji cyfrowej lista nadajnikw DVB T
Harmonogram wprowadzania DVB-T- Naziemna Telewizja Cyfrowa w Polsce

To wszystko powyzej zakladam, ze antene masz ustawiona poprawnie i lapiesz troche Kosztowy i troche Skrzyczne (Google Earth)

Ja mam podobnie w Sosnowcu, odbieram wszystkie trzy muxy, ale mam wzmacniacz i tylo mux1 ze Skrzycznego.
 

laki2000

Member
Pisalem Ci wczoeraj obszerne wyjasnienie, ale jak to sie czesto zdarza na tym forum wywalilo w trakcie pisnia, wiec teraz w skrocie.
Prawdopodobnie rzecz ma sie w mocach nadanikow i muxow. W chorzowie lapiesz Kosztowy i Skrzyczne. Kosztowy - Mux2 i 3, Skrzyczne Mux 1 i 2. Problem w tym, ze propgramy takie jak TVP1 i sa emitowwane zarowno w mux 1 jak i 3. Niestety kazdy z muxow nadawny jest z inna mocą, telewizory lubią wybierac tea najmocniejsze. Skrzyczne jst daleko, ale ma silniejsy sygnal, wiec tv prowdopodobnie lapie TVP1, i inne z Skrzyczego, zamiast z Kosztowow, ktore nie wiewiadomo czemu mux 3 daj tak slabo. Natomist mux2 z Kosztowow jest silny i idlatego lapiesz bez problemu.

Naziemna Telewizja Cyfrowa - nadajniki DVB-T odbir telewizji cyfrowej lista nadajnikw DVB T
Harmonogram wprowadzania DVB-T- Naziemna Telewizja Cyfrowa w Polsce

To wszystko powyzej zakladam, ze antene masz ustawiona poprawnie i lapiesz troche Kosztowy i troche Skrzyczne (Google Earth)

Ja mam podobnie w Sosnowcu, odbieram wszystkie trzy muxy, ale mam wzmacniacz i tylo mux1 ze Skrzycznego.

Witam.Dzięki za odpowiedź. Jedynie co mnie jeszcze zastanawia to to, że jak ręcznie wyszukuję programy z mux 3 kosztowy (k51, 714 Mhz) to siła sygnału jest 0%. To samo z mux 2(k 38, 610 Mhz) ze Skrzycznego.

Reasumując co muszę zrobić aby odbierać wszystkie programy ( tvp1, tvp2 itd) w miarę dobrej jakości.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
siła zero wskazuje na złlą jakośc instalacji. Popraw koncowki kabli, gniazdka, łącza, itp. Siła to kabel, Jakośc to antena. Jak u Ciebie z jakościa?
 

laki2000

Member
siła zero wskazuje na złlą jakośc instalacji. Popraw koncowki kabli, gniazdka, łącza, itp. Siła to kabel, Jakośc to antena. Jak u Ciebie z jakościa?

Witam. No niestety mój Samsung nie wyświetla paska z siłą sygnału. Jest tylko jakość sygnału. A wygląda to tak:

kanał: 49 100%
kanał 62 0 %
kanał 51 0%
kanał 38 0%

Dlatego mam tylko 1 multiplex. Dlaczego? Kable, końcówki, i inne podłączenia są ok. Na dach nie wchodziłem - wiadomo pogoda.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niemozliwe, zajrzyj do instrukcji. tesciowie mają duzo slabszy model i wyswietla zarowno sile jak i jakosc. Jesli nie od razu to trzeba pogrzebac w opcjach danego programu. Wczesniej pisales, ze sila zero, teraz ze jakosc. To jak w koncu?
 
Do góry