Jaki dekoder STB?

DD7

New member
Witam. Jako alternatywę dla multiroom, zastanawiam się nad kupieniem samego dekodera STB do starego, kilkunastocalowego telewizora kineskopowego, który obsługuje w tej chwili analogową kablówkę. Mój nowy telewizor - Samsung D6750 ma w sobie odbiornik naziemnej telewizji cyfrowej i do odbioru tychże kilku kanałów nie potrzebowałem żadnej anteny siatkowej czy jakiejkolwiek innej- po prostu sam telewizor je wyłapał. Zależy mi na tym, aby kupiony dekoder działał także bez żadnych anten, po prostu dzięki wbudowanemu chipowi, tak jak w moim TV. Dodatkowo zależy mi na jak najmniejszej cenie i nie mam dużych oczekiwań co do jakości, ma po prostu grać. Co polecacie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale telewizor bez żadnej anteny podobnie jak dekoder nie jest w stanie wybrać jakichkolwiek kanałów.

Więc masz jednak antenę z analogowej kablówki podpiętą pod telewizor ?
 

DD7

New member
O kurczę, to widać, że moja wiedza nt. telewizorni jest mizerna. :p

Tzn. mam takie płaskie, metalowe COŚ, przekazujące sygnał do telewizora za pomocą mojego DVD i rozdzielone na ten drugi, stary telewizor, stojący w innym pokoju. I co w takim wypadku? :p
 

majkeljot

New member
Masz kolego jak sam napisałeś analogową kablówkę z rozgałęziaczem na dwa TV. Jeśli jest to jakaś firmowa kablówka (coś ala UPC) to prawdopodobnie wrzucili tam już kanały DVB-t (cyfrowej telewizji naziemnej) . Jeśli z niej zrezygnujesz stracisz sygnał i będziesz musiał zainstalować swoją własną antenę. Ze względu na miejsce zamieszkania może się okazać, że, albo będzie Ci działało na pokojowej, albo będziesz musiał zainstalować zewnętrzną (a wtedy to jeszcze może być róznie, również cenowo). Spróbuj najpierw pożyczyć od kogoś jakąś antenę pokojową i sprawdź na tym TV co już odbiera.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
Mój nowy telewizor - Samsung D6750 ma w sobie odbiornik naziemnej telewizji cyfrowej i do odbioru tychże kilku kanałów nie potrzebowałem żadnej anteny siatkowej czy jakiejkolwiek innej- po prostu sam telewizor je wyłapał

odłącz kabel od tej kablowej co masz i wyszukaj wtedy kanały cyfrowe,jestem przekonany że znajdziesz 0 - ZERO programów.
 

borek372

New member
Witam

Kupiłem dwa dekodery euro-comm

Jeden mamy w domu 100km od nadajnika i wszystko działa idealnie ze zwykłą anteną siatkową za 20zł, drugi w mieszkaniu w poznaniu i działa z anteną pokojową
 
Do góry