Jaka antena ze wzmacniaczem ?

RuFiK

New member
Witam.

Chciałbym zakupić antenę zewnętrzną, tak abym mógł sobie na balkonie zamontować.
Punkt w którym się znajduję zamieszczony jest tutaj na mapce:
Szeroka - Mapy Google

Miejscowość Radom, woj. Mazowieckie.

Dużym plusem, będzie jeżeli antena będzie zawierać w sobie już wszystko.
(kabel, wzmacniacz, antena, końcówki, zasilacz, itp itd)


Mam jeszcze pytanie, jaka antena będzie lepsza wewnętrzna czy zewnętrzna ?

Pozdrawia serdecznie oraz czekam na odpowiedzi
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Witam.

Chciałbym zakupić antenę zewnętrzną, tak abym mógł sobie na balkonie zamontować.
Punkt w którym się znajduję zamieszczony jest tutaj na mapce:
Szeroka - Mapy Google

Miejscowość Radom, woj. Mazowieckie.

Dużym plusem, będzie jeżeli antena będzie zawierać w sobie już wszystko.
(kabel, wzmacniacz, antena, końcówki, zasilacz, itp itd)


Mam jeszcze pytanie, jaka antena będzie lepsza wewnętrzna czy zewnętrzna ?

Pozdrawia serdecznie oraz czekam na odpowiedzi
zależy jakie stacje chcesz słuchać i jaka jest odległość do nadajnika ,jak powyżej 30km to antena zewnętrzna kierunkowa skierowana na nadajnik ,najlepiej bez wzmacniacza tylko symetryzator,kabel i końcówka na końcu,jak w twojej miejscowości są jakieś rozgłośnie radiowe i tylko na nich ci zależy to i antena pokojowa ci styknie, Anteny, Radiowe
 

RuFiK

New member
zależy jakie stacje chcesz słuchać i jaka jest odległość do nadajnika ,jak powyżej 30km to antena zewnętrzna kierunkowa skierowana na nadajnik ,najlepiej bez wzmacniacza tylko symetryzator,kabel i końcówka na końcu,jak w twojej miejscowości są jakieś rozgłośnie radiowe i tylko na nich ci zależy to i antena pokojowa ci styknie, Anteny, Radiowe


Dlaczego bez wzmacniacza ?
 

RuFiK

New member
dodają więcej szumów to taka lipa ze wzmakiem do anteny,po prostu ściąga wszystkie śmieci po drodze ,a z anteny do okólnej to już w ogóle masakra ,tą ci proponuję, Antena radiowa Dipol 3/RZ B + symetryzator bo nie wiem czy jest w komplecie,+dobry kabelek ,np Przewód koncentryczny 75 Om TRISET-113 PE żelowany [1m]

Hmm a taka oanetna nie potrafi jakos odsepraowac sie od szumów (w przypadku CB radia takie cos jest mozliwe)

Co do kabelka. To bede potrzebowac 5m
 

maniekn274

New member
Bez reklam
dopiero teraz zobaczyłem ,tobie chodzi o antenę DVB-T czy radiową,bo ja ci cały czas o radiowej nawijam,jak sie pomyliłem to sorki.chyba o czym innym myślałem
 
Do góry