Problemy z odbiorem sygnału.

freedom

New member
Witam forumowiczów

Jestem technicznie laikiem i mam problem z odbiorem sygnału. Poniżej opisuje mój problem
Mam instalacje kablowa rozprowadzona po domu 3 kablami. Z anten satelitarna plus DVB-T) do multiswicha z z niego rozprowadzenie własnie po domu po podłączniu drugiego dekodera cyfry pojawia sie problem w postaci braku sygnału - instalacja jest chyba sprawna bo sygnał po tym kablu jest (DVB_T - odbierana jest normalnie), pierwszy dekoder pracuje normalnie sygnał jest bardzo mocny i dvb-t tez jest

Bardzo prosze o informacje co moze być przyczyną takiej sytuacji

składowe sieci
Antena z konwerterem typu quad
multiswich blue line SH512B
dwa dekodery cyfry HD


PS dodam ze bylo zmieniane miejsce posadowienia anteny i monter powiedział ze gdyby było coś nie tak to trzeba zmienić polaryzacje na multiswichu ???? ale bylo wszystko ok wiec nic nie ruszałem - kłopot zaczął sie po podłączeniu drugiego tv i dekodera
z góry dzięki za każdą pomoc i wskazówke
 

januszpe

New member
a po co Ci ten switch? Skoro masz konwerter typu quad, czyli ma cztery wyjścia, podłączaj tunery bezpośrednio do wyjścia konwertera. Problem polega na tym że każdy tuner ma wejścia na konwerter z zasilaniem służącym zasilaniu konwertera. Podłączenie poprzez switcha dwu tunerów powoduje niejako zakłócanie się tych napięć. Wywal switcha podłącz bezpośrednio tunery i problem zniknie.
 
Do góry