Dobór sprzętu-porada

KorK

New member
Witam,ze względu na to ,że w mojej miejscowości 31.12.11 włączają dvb-t to chciałbym kupić sprzęt potrzebny do jego odbioru.Posiadam telewizor LCD bez mpeg 4 i długi kabel żelowany który mam po tv analogowej.Wiem,że potrzebny jest mi tuner,wybrałem sobie opticum hd t-50,a antena znalazłem coś takiego: .Niby wszystko dobrze tylko nie wiem gdzie podłączyć zasilacz który jest dodawany do anteny,Przy wzmacniaczu czy przy dekoderze?Czy muszę kupować zabezpieczenie przeciwprzepięciowe?Jeśli tak to w którym miejscu go umieścić ?
Załączam mój schemat,tylko nie wiem czy prawidłowy:
 

digitalus

Banned
Witam
Nie jest potrzebny wzmacniacz jesli nie mieszkasz w duzej odleglosci od nadajnika. Nie trzeba wydawac pieniedzy na wzmacniacz.Wystarczy dobra antena kierunkowa.Kliknij tutaj
Jaka antena do DVB-T Test anten DVB-T anteny do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB T. Antena NTC.
Jesli odleglosc od nadajnika nie jest duza to odbierzesz sygnal nawet na antenie teleskopowej np ze starego telewizora kineskopowego sony lub nawet na kawalku przewodu antenowego.
Podlaczasz antene do tunera bez wzmacniacza i sprawdzasz czy jest sygnal. W przypadku anteny kierunkowej trzeba ustawic odpowiedni kierunek .Nie bedzie to wieki problem , wystarczy spojrzec jak ustawione sa inne anteny.Antena kierunkowa lub teleskopowa to bardzo dobre rozwiazanie bo odpadaja zasilacze ktore potrzebne sa do zasilania anteny w przypadku anten pokojowych
 
Ostatnia edycja:
Do góry