Moc nawet 100%, ale jakość 0%

S

SphunaR

Guest
Witam.
Jako, że mieszkam w odległości ~40km od Krakowa, ciężko mi złapać sygnał MUX3. Programy mają moc ~4%. Przy kręceniu anteną czasem łapie ~9% i jakość 8% więc jakoś działa.
Postanowiłem wymienić płytkę w antenie na nową. Po wymianie moc dochodzi nawet do 100% (zazwyczaj trochę mniej), ale jakość ciągle jest na 0%, przez co pobiera mi program w Przewodniku, ale obrazu i dźwięku nie ma w ogóle.
W jaki sposób można rozwiązać ten problem braku jakości?

Teraz zauważyłem, że na MUX2 czasem występują zmiany takie, że przy stałej mocy (~70%) jakość potrafi skakać 10%-35%
 
Ostatnia edycja:

kupon70

New member
Proszę niech kolega popatrzy na mapki zasięgu w swojej okolicy oraz na ich moc:

Emitel - Harmonogram wdrażania MUX 2

Emitel - Harmonogram wdrażania MUX 3

Proszę zwrócić uwag,ze mux3 nadaje z mocą tylko 2 kW z wiązką kierunkową na Kraków.
A jak wygląda sytuacja z mux-em 2 ?

Jeżeli kol.jest poza tym zasięgiem,to powinno się poprawić pod koniec maja 2012 roku po włączeniu muxu 1


http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t/harmonogram-wdrazania-mux-1

EDIT:
właśnie zobaczyłem edycję dot.sygnału z muxu2.
Więc jak widać mux nadaje na dość wysokim kanale 64 i w takim wypadku powinno się posiadać antenę na zakres 21-69. O ile w bliższych lokalizacjach praktycznie nie ma to zbyt wielkiego znaczenia,to przy dalszej odległości od Chorągwicy już tak.Przy starszej instalacji zysk anteny na zakres 21-60 jest wystarczający a wzwyż zysk na kanałach 60-69 już potrafi drastycznie spaść.
 
Ostatnia edycja:
S

SphunaR

Guest
Rozumiem, mapki widziałem już dawno.
Kolega chyba nie zrozumiał dokładnie tego co napisałem.
Ze starą płytką MUX-2 odbiera z jakością 100% i mocą 90%, a MUX-3 z jakością 10% i mocą 8%.
Natomiast z nową MUX-2 z jakością 0% i mocą ~80%, a MUX-3 z jakością 0% i mocą nawet ~70%.

Czyli różnice są duże, a powoduje to jedynie zmiana płytki w antenie siatkowej.
I nie rozumiem dlaczego na nowej płytce nie ma tej jakości?

Antena działa w tym zakresie. Jedna płytka 21-68, a nowa 21-69.
 
Ostatnia edycja:

kupon70

New member
Oj to sorry za całe zamieszanie ;)
Może dlatego,że nowa płytka ma za silne wzmocnienie i jest przesterowany silny mux2.
Miałem podobny problem w Krakowie na oś.Azory.
Miałem wzmacniacz lna-177 i też mux2 był przesterowany i minimalny sygnał na pasku,a mux3 działał ok.Po wywaleniu wzmacniacza na samym symetryzatorze mux2 sygnał na pasku full,a na mux3 na pasku 3/4 sygnału i czasami wskakuje na full.Niestety mam starszy tv sony w4000 i tam nie pokazuje wartości procentowej :(tylko pasek.

Pozdrawiam.
 
S

SphunaR

Guest
To teraz brzmi sensownie, ale ciągle nie rozumiem dlaczego w takim razie na MUX-3 po wzmocnieniu nie ma jakości?
 

kupon70

New member
Ostatnia edycja:
Do góry