Kiepski sygnał analogowy a cyfrowy

tomek976

Member
Witam.
Mam mały problem z obiorem kanałow cyfrowych
Wsześniej miałem telewizor lampowy który odbierał mi kilka kanałow analogowych z anteny zbiorczej (warszawa ursynów). Wiem że w mojej lokalizacji powinien byc dobry sygnał cyfrowy.
Po podłączeniu nowego tv nie znalazłem zadnego kanały cyfrowego, pojawiają się tylko niezbyt dobrej jakości analogowe.
Czy mozliwe jest że TV widzi takie sobie kanały analogowe i zero cyfrowych ?
TV z pewnościa ma odpowiedni dekoder.

Pozdrawiam
 

kupon70

New member
Tak to już jest z sygnałem cyfrowym.O ile sygnał analogowy potrafi "wybaczyć"wiele błędów tzn.dropy,śnieg,duchy,odbicia,to sygnał cyfrowy już nie.
Bo albo jest obraz albo go nie ma.I nie ma tak jak w analogu stanów pośrednich.
 

tomek976

Member
poprawilem troche gnizadko, zmieniłem z przedpotopowego na obecny system takze strat na łączu kabel zbiorczej TV już nie mam.
Obraz analogowy troche sie porawił, w miarę ok wygladają 4 kanały chociaz zylety nie ma.
Cyfrowych nadal zero :(
Teraz zostanie atakować administrację.

ps. upewniłem się na google maps, antena widzi nadajnik, mam co prawda wyzszy budynek obiok ale nie jest on centralnie na linni
Do nadajnika w łazach mam nie więcej niz 18km w linii prostej jednak jak sadzę zbiorcza nie była regulowana od wieków...
 

majkeljot

New member
W typowej starej instalacji tzw. anteny zbiorczej, raczej nie odbierzesz cyfrówki. Dlaczego? Ponieważ do mieszkań przesyłane są jedynie konkretne kanały analogowe, które po odebraniu i demodulacji, są ponownie modulowane najczęściej już na innym kanale niż był odebrany. Tak więc taka instalacja musiałaby od fazy projektowej zakładać przepuszczanie jedynie wzmocnionych kanałów na których nadają cyfrowo.
 

tomek976

Member
W typowej starej instalacji tzw. anteny zbiorczej, raczej nie odbierzesz cyfrówki. Dlaczego? Ponieważ do mieszkań przesyłane są jedynie konkretne kanały analogowe, które po odebraniu i demodulacji, są ponownie modulowane najczęściej już na innym kanale niż był odebrany. Tak więc taka instalacja musiałaby od fazy projektowej zakładać przepuszczanie jedynie wzmocnionych kanałów na których nadają cyfrowo.

Rozmawiałem z "antenowcem" spółdzielni i stwierdził że trzeba cos przerabiac, a na skale osiedla to większa praca więc spółdzielnia sie waha bo widzą małe zainteresowanie mieszkańców ...
Poradziłem sobie najtańszą antenką pokojowa ze wzmacniaczem (taka ala satelitka z dwoma teleskopami).TV znajduje mi 24 pozycje.
Miałem początkowo problem z kanalami HD które się przycinały niezaleznie od ustawienia i rozstawienia ramion anteny.
Potrzebowałem przedłużyć trochę kabel antenowy bo antena miala tylko 50cm. Dolożyłem 1m przedluzki i kanały HD o dziwo chodzą jak ta lala nawet na zsunietych ramionach :)
 

majkeljot

New member
Miałem początkowo problem z kanalami HD które się przycinały niezaleznie od ustawienia i rozstawienia ramion anteny.
Potrzebowałem przedłużyć trochę kabel antenowy bo antena miala tylko 50cm. Dolożyłem 1m przedluzki i kanały HD o dziwo chodzą jak ta lala nawet na zsunietych ramionach :)

O jasna. Gdzie Ty mieszkasz, że masz coś z HD ? Jakie to kanały ?
 

majkeljot

New member
Ha. Przywileje stolicy :) Musi być to jakaś testowa historia, bo żaden MUX chyba na razie tego nie przewiduje. Też bym chciał chociaż jeden by sprawdzić mój odtwarzacz z tunerem.
 
Do góry