Common Interface potrzebny do DVB-T?

JacaC8

New member
Mam telewizor Samsung LE40C650 z tunerem DVB-T MPEG4 i wejsciem na moduły CI. Z tego co znalazłem, wynika że owe wejście na moduły CI jest po to aby w telewizorach z MPEG2 zmieniać sygnał MPEG4 na 2 czego skutkiem jest jakość SD.
1. Czy czasami w to wejście nie będzie wchodziła karta od operatora zawierające informacje o zakupionych programach podobnie jak jest dzisiaj, że karty są w zewnętrznych dekoderach? Bo jak na razie nie widzę innego sensu tego CI u mnie.
2. Jeśli takie karty od operatorów będą instalowane w CI to znaczy, że na pozostałych odbiornikach z DVB-T nie będzie można oglądać uboższej wersji programów, jak to jest teraz, kiedy wraz z cyfrowką dostajemy kilkadziesiąt programów w analogu, które można oglądać na starym TV bez dekodera? Będzie trzeba kupować karty u operatora na inne odbiorniki, bo inaczej będzie stał tylko jeden czynny telewizor?
 
Ostatnia edycja:

bronstein

New member
Na tę chwilę to złącze nie jest w Polsce do niczego potrzebne, nie ma operatorów oferujących płatne kontent po DVB-T, w innych krajach coś takiego już funkcjonuje (np. na Węgrzech). U nas są plany, by po całkowitym wyłączeniu analogu powstała tego typu oferta, ale jest to jeszcze pieśń dosyć odległej przyszłości.
 
Do góry