Jaki dekoder DVB-T gdy nie ma wyjścia SCART?

czesiu.m

New member
Wyjście jest zdaje mi się dość proste. Albo kupić takie małe ustrojstwo, co się nazywa modulator, a działa to tak, że z jednej strony jest wejście SCART właśnie, a z drugiej jest wyjście na kabel koncentryczny i z tego wyjścia można właśnie zasilić wejście antenowe telewizora. Drugie rozwiązanie to jest takie, że niektóre dekodery już mają wbudowane modulatory i wtedy zwyczajnie się podłącza telewizor koncentrykiem zupełnie, jak za dawnych czasów to było z magnetowidami, tymi bez SCART jeszcze. Czy taki dekoder DVBT w ogóle jest, to nie mam pewności, mój stary dekoder sat miał modulator, a są też COMBO(sat. i DVB-T), które mają modulator. Konkretnie chodzi o dekodery Golden Interstar. Ale są pewnie też inne. Jednak ze względu na koszt, wybrałbym właśnie modulator zwłaszcza, że dekoder prawdopodobnie już jest, tylko problem, jak go podpiąć?
 

lasek

New member
Wielkie dzięki czesiu.miszc za podpowiedz. Cos o takim modulatorze słyszałem ale myslalem ze moze jest dekoder z wbudowanym modulatorem w rozsadnej cenie. Jeszcze nie kupilem dekodera ale chce to zrobic w tym tygodniu. Narazie kupie dekoder bez modulatora. u mnie w domu jest kilka telewizorow, niestety niektore nie maja gniazda SCART i nie wiem czy bede w nie inwestowal za 1,5 roku. szkoda bedzie ich wyrzucic a tym bardziej wymieniać.

pozdrawiam,
 
Do góry