DVB-T Skarbiszów/opolskie...

gru86

New member
Witam.

Potrzebuję zorganizować odbiór telewizji cyfrowej u dziadka na wsi. Dotychczas miał antene siatkową, ale to badziewie ma milion lat i nie działa zbyt dobrze...

Telewizor CRT (ale widziałem, że dekoder linboxa można podłączyć po EURO)...

Nadajnik jest w Chrzelicach ~30km od Skarbiszowa.

Czy z takiej odległości TVP1,TVP2 itp. (MUX2?) będzie działać - na tych kanałach najbardziej mi zależy?

Jeżeli nie to na jakiej zasadzie działa TNK,NNK? Co polecacie alternatywnego, jeżeli układ z darmowym DVB-T nie będzie działał...

Zależy mi na odbiorze podstawowych kanałów.

Ew. linki czy coś do sprzętu proszę przesyłać na PW!

Proszę o szybkie odpowiedzi!

Pozdrawiam :grin:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1) TNK, NNK odbior przez satelite, ale DVBT zbiera po zwyklej antenie. Jednak najpierw trzeba kupic dekoder i karte = koszty

2) Najpierw sprawdz jak zachowuje sie ta stara antena siatkowa, co to znaczy, nie dziala zbyt dobrze.?

3) stara (obecna) antena siatkowa plus niedrogi wzmacniaczyk, i spokojnie hula

4) jesli z antena jest cos nie tak to kup zwykla, ale do tych odleglosci to jednak szerokopasmowa logarytmiczna (ok. 40 zl)

5) jesli nadal kiepsko to tez niedrogi wzmacniacz, choc teoretycznie moze wystrczy bez wzmacniacza (logarytmiczna, bo siatkowa nie). W najgorszym razie 20-30 zl, wiec calosc inwestycji nie powinna przekroczyc sumy 70 zl. Oczywiscie zakladam, ze antena skierowana na wprost nadajnika, czyli niemal idealnie na poludnie, odleglosc ok 25 km :) w linii prostej
 
Ostatnia edycja:
Do góry