Odbiór telewizji naziemnej

Biernacha

New member
Witam, jaką antenę muszę kupić to odbioru telewizji naziemnej z katowic (Kosztowy) lub z Skrzycznego(Wisła) mieszkam w Kozach koło Bielska-Białej i nie wiem z którego nadajnika będzie lepszy odbiór.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie to za daleko . Ale sprawdź bo MPEG4 zgodnie z decyzją KKRiT -powinno być bliżej Ciebie. Sprawdź na ich stronie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niezaleznie z jakiego nadajnika, przy takich odleglosciach duzo lepiej sprawują się zwykle szerokopasmowe anteny kierunkowe logarytmiczne niz siatkowe, np. Antena szerokopasmowa Log 2-65 - Hollex.pl - najwikszy polski sklep internetowy ze sprztem TV-SAT oraz DVB-T

Mozliwe, że bedziesz potrzebowac wzmacniacza (2 sposoby)
1) plytka mocowana bezposrednio do anteny
Wzmacniacz LG2 do anten logarytmicznych 25dB - Hollex.pl - najwikszy polski sklep internetowy ze sprztem TV-SAT oraz DVB-T

2) lub zewnetrzny wzmacniacz podłaczany do prądu.

Sprawdzilem Twoją lokalizacje: www.dvb-mobile.pl
Masz 20 km w linii prostej do Skrzycznego i 38 do Katowic Kosztowy (skąd te 65 km? :))) ), wiec spokojna głowa :) Nawet Czechy zlapiesz
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ciezko powiedziec. Wszystko zalezy od warunkow dachowo-zabudowo-geograficznych :) Obie wygladaja dobrze. Televes to znana hiszpanska marka. Ja jestem 12 km od Katowic, mam zwykla logarytmiczną i lapie bez problemu Kosztowy, Skrzyczne i Czechy, jakosc 100%. Podobno sitakowe bez wzmaka lapia do 10 km a logarytmiczne do 25 km, ale to tylko teoria. Kup dowolną, niedrogą, zamontuj. Jak okaze sie, ze jednak trzeba wzmacniacz to kup zewnetrzny za 20zl i po sprawie.
 
Do góry