Co robię nie tak? Próba podłączenia DTV

InfinityFX

New member
Witam,

W ostatnim czasie zakupiłem telewizor z modułem DVB-T/C (MPEG4) i chciałem skorzystać z naziemnej telewizji cyfrowej w mojej okolicy (podobno chodzi u wielu w naszym mieście). Próbowałem swojej pokojowej anteny ze wzmacniaczem i kupiłem później dla pewności drugą, bo myślałem, że pierwsza jest zepsuta.

Mianowicie do rzeczy:
Podłączyłem tą antenę do telewizora Sharp Aquos, skonfigurowałem telewizor na wyszukiwanie cyfrowe naziemne, jednak komunikat jaki otrzymuje nonstop to brak usług telewizyjnych w tej sieci, nic się więcej nie dzieje i nie znajduje żadnego kanału. Podobnie robię test na analogu. włączam wyszukiwanie i nic, całe pasmo przeleci i ledwo jakiś cień twarzy był widoczny w gąszczu szumów wyszukiwania.

Czy to oznacza, że nie mam szans na złapanie sygnału na antenie pokojowej? próbowałem ją kierować na różne multipleksy zmieniając wzmocnienie, ale co jest najważniejsze to kiedy włączam tester siły sygnału w menu telewizora, to nie pokazuje się tam nic, jakby antena w ogóle nic nie łapała, lub nie byłoby jej wcale.

Próbowałem wyszukać kanały tunerem TV na komputerze, jednak również nic nie łapie.

Co o tym sądzicie? mieszkam w większym mieście niedaleko Krakowa i powinno to łapać z tego co słyszałem, chyba że sygnał aż tak jest wrażliwy na zabudowania osiedlowe?
 

Henryk55

New member
Czy na tej antenie odbierałeś na poprzednim telewizorze jakieś programy analogowe ? Jeśli tak, to raczej jest sprawna. Dla pewności obejrzyj jeszcze raz połączenia wtyk-kabel-antena , zasilanie wzmacniacza.

Nie przeszukuj całego pasma ale manualnie wprowadź nr kanału, na którym nadaje najsilniejszy w Twojej okolicy multiplex. Następnie spróbuj poruszać anteną, na ile pozwoli Ci długość kabla, i znajdź dla niej takie miejsce w pokoju, przy którym na ekranie pojawi się obraz.
 

kupon70

New member
Jak jest taka możliwość to można wystawić ją za okno i wtedy próbować.
Na pokojowej będzie ciężko.
Jest jeszcze możliwość wypróbowania u jakiegoś zaprzyjaźnionego sąsiada.
Przy antenie pokojowej ważne tez jest kierunek w którym skierowane jest okno.Jeżeli w przeciwnym do nadajnika to raczej na pokojowej będzie niemożliwy odbiór.
 
Ostatnia edycja:

InfinityFX

New member
Wygląda na to, że u mnie nie poszło. Testowałem na dwóch antenach, jedną kupiłem nową. Prawdopodobnie kwestia jest taka, że z pokoju nie ruszy, a zależało mi, aby nie wyciągać anteny na balkon czy na dach, ale skoro byłem zmuszony to zdecydowałem się jednak na satelitę z telewizją "n". Prawdopodobnie jak skończy mi się umowa za półtora roku to naziemna będzie tak rozwinięta z hd, że wtedy to będzie można zamienić :)

Dzięki za pomoc.
 
Do góry