Dobór anteny

Dan.

New member
Witam,dotarł dziś do mnie tuner Nano DVB-T Stick MT4161 i mam problemy z odbiorem. Mieszkam w zabrzu a do najbliższego nadajnika mam około 35km. Bardzo dobrze odbierane sa kanaly czeskie
www megaupload.com/?d=WS1SVN1H ale polskich kompletnie brak. Moje mieszkanie jest ustawione przeciwnie do nadajnika, a ja odbieram wyrobem anteno-podobnym gallery.dpcdn.pl/ImageGalleryProxy.ashx?file=20111023204748_02.JPG&noBar=1
I tu rodzi się moje pytanie, jaką antene kupić, żeby odbierać polskie muxy? Czy jeśli kupię zwykłą siatkową antene to rozwiąże to mój problem? Dodam, że instalacja na dachu raczej nie wchodzi w grę a raczej na balkonie/obok.
 

kupon70

New member
Prawdopodobnie potrzebna będzie jakaś kierunkowa.Tu masz zasięg z Katowice Kosztowy:

Interactive DVB-T map - Coverage map

poza tym jak masz okna przeciwlegle do nadajnika to może próbuj z "odbicia".Ja tak właśnie odbieram i antenę mam skierowaną w zupełnie innym kierunku niż jest nadajnik.Można też próbować złapać sygnał z Wisły.




 
Ostatnia edycja:

fidodido

New member
Mogę dodać że ja mieszkam od nadajnika ok 20km i kupiłem antenę Antena pokojowa DVB-T Signal - ze wzmacniaczem - naziemna telewizja cyfrowa i nie mam żadnych problemów z odbiorem jedyny minus że z tego nadajnika nie ma full kanałów jeszcze. W weekend zainstalowałem w/w u rodziców w pokoju który znajduje się dość nisko w domu jednorodzinnym, rodzice mieszkają w linii prostej od tego samego nadajnika ok 45km i siła sygnału jest ok 65-75%. Znajomy ma ok 50km do nadajnika gdzie nadawane są już wszystkie kanały dvb-t (nadajnik śrem) ale niestety mieszkał w dołku jak miał zwykłą antenę to sygnał potrafił być 100% ale też potrafił zniknąć, zakupił anten podobną do tej Antena reflektorowa Telmor DIGITmax HD DVB-T i problem znikł teraz cieszy się sygnałem cyfrowym bez problemu
 

pinky

New member
antena zbiorcza

Proszę o pomoc!!!!!!!

Mimo posiadania telewizji satelitarnej zachcialo mi sie odbierać TV Cyfrową naziemną.
Poniewaz mam instalację antenową zbiorczą rozprowadzoną po pokojach domku jednorodzinnego podłączyłem kabel do wejścia antenowego dekodera C+ PEACE z DVB-T i nic.Brak kanałów cyfowych .
Czy powodem są wzmacniacze /pewnie analogowe/ w skrzynce anteny zbiorczej.bo stacje analogowe chodzą super.
Czy może to inna przyczyna.
Czy ktoś może wspomóc.
Z góry dziękuję




Sony KDS55"
Yamaha,BR Panansonic
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

pinky

New member
Dzięki ale tam jest kilka wzmacniaczy.Chyba ten od długiej z krótkimi direktorami kan 20-60.Wolałbym jak dotychczas bo mam gniazka w każdym pokoju.No to do roboty
 

actchris

New member
Będę kupował tuner DVB-T i nie wiem jaką antenę dobrać do tego:

Lokalizacja Warszawa, dolny Mokotów, mieszknie w bloku z wielkiej płyty,
pokój bez widoku na pałac i Raszyn. Antena musi być wewnętrzna.

Do wyboru mam coś z tej listy (i tylko tej)

Radomska Wytwórnia Telekomunikacyjna S.A.

Aktywna cyfrowa antena wewnętrzna DVB-T ANT 10
Aktywna cyfrowa antena wewnętrzna DVB-T AX400
Aktywna cyfrowa antena wewnętrzna DVB-T ANT 12 do Telewizji Naziemnej

Wszystkie podobne i podobnej cenie ... i jestem głupi :)
 

Jarek882

New member
Witam! Ostatnio zastanawiam sie nad wyborem anteny zewnetrznej do dvb-t myslalem o tej Antena DIGITactiva - Telkom Telmor - DVB-T i TV analogowa Do nadajnika do lodzi mam 66km a do czestochowy 59km. Podlaczalem zwykla siatkowa i łapało ale sygnal byl na połowie. Prosze o pomoc.

edit// Mapa lokalizacji nadajnika i zasieg http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.ht...1130957D9A4C3A moja miejscowosc to Kleszczów (trzeba przyblizyc mape okolice Bełchatowa)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Skorzystaj z genialnej stronki (wpisz adres i kliknij w dany nadajnik i zatwierdź wybór, a zobaczysz idealny kierunek w jaki nalezy skierowac antenę:

DVB-Mobile

U Ciebie najblizej jest Czestochowa Błeszno ok, 51 km linii prostej. Antena na poludnie i lekko (ok. 15 st.) na zachód lub

Czestochowa Wręczyca, ok 52 km, antena idealnie na poludniowy zachód

Zaopatrz się w antene szerokopasmową logarytmiczną (koszt 40zł) i wzmacniacz (do 20 zł), ale mozliwe ze siatkowa ze wzmacniaczem tez łapnie.

Problem w tym, że z żadnego z tych nadjanikow nie nadają obu Muxów jednoczesnie, albo mux 2 (Wreczyca) albo mux 3 (Bleszno). W takim razie antena logarytmiczna bedzie raczej konieczna, bo doskonale zbiera z boków (a nie tylko idealnie kierunkowo), dlatego powinies ustawic ją idealnie pomiedzy tymi dwoma nadajnikami (taki wypadkowy wektor), a bedziesz mial oba muxy

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Jarek882

New member
Mam pewien problem poniewaz w sylwestra rano zamontowalem antenę wszystko pieknie chodzilo sygnal 4 kreski na 5 mozliwych. dzisiaj wlaczam zaklocenia ze nie da sie ogladac. Poprawnie dziala tylko sygnal analogowy czyli tvp 1 i tvp2 telewizja cyfrowa tnie i bardzo niska jakosc sygnalu. Czym to moze byc spowodowane?
 
Do góry