Tuner do DVB-T

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W związku z tym, ze posiadam w domu kilka telewizorow, z czego jeden jest starszy, jedynie z tunerem MPEG-2 (a nie zamierzam póki co go wymieniac, bo sprawuje się nieźle), chiałbym Was zapytać jaki polecacie tuner zewnętrzny do MPEG4? Nie chcę też raczej dekodera satelitarnego z odbiorem DVB-T, gdyż dekoder już mam, bez DVB-T i tez nie chce go na razie wymieniać. Najtańszych, typu 100-150 zł chciałbym unikać, w znanym tu sklepie Hollex ceny są do 300 zł, np.:

Odbiornik DVB-T Iberosat TDT5000 z modulatorem - Hollex.pl - najwikszy polski sklep internetowy ze sprztem TV-SAT oraz DVB-T
fajny, bo z modulatorem

Odbiornik DVB-T TechniSat DiGYBOXX T4 HD PVR Ready - Hollex.pl - najwikszy polski sklep internetowy ze sprztem TV-SAT oraz DVB-T
nagroda,

Moze macie swoje, inne typy? nagrywanie pzrez USB, odbiór HD to podstawa

Dzieki, pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzieki za linka, poczytam. Co daja, w czym są lepsze, nowe układy?
Przeraza mnie to, ze zarowno modele za 100 jak i za 2000 zł wygladaja jak tania chińszczyzna, są lekkie, tandetne plastiki, jakosc złącz jest koszmarna. Boje sie, ze wszystko to przekladac sie nedzie na jakosc obslugi i jakosc obrazu.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
udalo mi sie przebrnąć przez forum z Twojego linka, wiec wiedzę ciut poszerzyłem ;) ale zarazem nie podjąłem decyzji. Generalnie wszystkie polecane kilka modeli ma jakiś powazny feler, to to, to tamto, WIWA be, Ferdek be, Technisat be, Maximum be. Nie wyłania się zaden model chocby trochę bardziej polecany od innych

A jesliby zawęzić poszukiwania do cech:
- nagrywanie przez USB,
- timeshift
- obsługa AC3, E-AC3
- nowy chipset 7818
- mozliwisc aktualizacji softu, wiec chyba tez powinien miec LAN (no chyba, ze przez satelite?)
- obsługa kanałow HD
- cena do 300 zł?
- radio byc nie musi, ani odtwarzanie innych plikow, bno nie bedzie to domowe centrum rozrywki. Takowe jest w salonie, a potrzebuje tego tylko do sypialni.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kurcze, gapa jestem. W trakcie przeszukiwania sieci zdalem sobie sprawę ze mam tez w sypialni poprowadzony sygnal z satelity (obecnie nie uzywany, bo dekoder w salonie). Dlatego przesiadlem sie na szukanie dekoderow combo (tak to sie chyba zwie: DVB-S i DVB-T). Szukam, szukam i sensowne modele ceny ok. 500 zł.

I tak sobie mysle, ze przeciez moznaby zakupic tuner on TNK, ADB ST2850. Ma USB, DVB-t, SAT (głownie chodzi mi o FTA), niewiem jak z E-Ac3, nie wiem też jak z chipsetem, pewnie obecnie starszy, ale moze jak sie wstrzymam to wypuszcza cos nowszego. Tak wiem, ma wiele wad, jest masa niezadowolnych uzytkownikow, szczegolnie z opieki serwisowej, ale moze warto zaryzykowac, 300 zł to chyba nie duzo.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Kol. krzysztofradio polecam do odbioru decoder MCLAEAN 966HD lub tuner sat. z DVB-T jak Ferguson ARIVA super jakość.
Ale jaki jest sens polecać model który nie jest już w sprzedaży? Szukać resztek magazynowych jak i tak jest zbudowany na wcześniejszym układzie Mstar? Miło że dobrze odbiera bo tak powinno być.
 
Do góry