Problem z odbiorem DVB-T na Panasonic 42PX8

djkraszinio

New member
Witam, mam taki problem, próbowałem dzisiaj wyłapać programy DVB-T na telewizorze Panasonic 42PX8 i mam taki problem, ponieważ kiedy ustawię kraj na Polskę to w ogóle nie mam opcji wyszukiwania kanałów cyfrowych, tylko ze zwykłej anteny, no więc przestawiłem na Czechy i wyszukało mi Polsat, TVN, TV4, TVN 7 i parę innych i problem polega na tym, że nie mam obrazu, dźwięk jest ale na ekranie widnieje napis Brak Obrazu, próbowałem też ustawiać inne kraje ale dalej to samo, dodatkowo dodam, że ustawiałem też na drugi telewizorze Panasonic TX-32C3E, czy to ustawie kraj na Niemcy, Polskę czy Czechy wyszukuje bez problemu te same kanały co na 42 calowym, z tym że tutaj wszystko działa bez problemów, jest świetny obraz, dźwięk i nie wiem czy ten 42 calowy Panas po prostu nie obsłuży mi tych programów czy trzeba coś jeszcze ustawić, może zaktualizować oprogramowania. Za wszystkie odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To kwestia zastosowanych kodeków. W Polsce mamy DVB-T mpeg4 i taki obsługuje Twój mniejszy telewizor. Większy ma DVB-T ale starsze mpeg2, stąd tylko dzwięk.
 

cirek

New member
FV DUŻY problem - jakie obecne?

Cześć.
Mam u siebie dość dziwny problem z FV. Otóż, starałem się aktualizować na bieżąco FV, nie zawsze online. W rezultacie na kompie nazbierało mi się kilka FV a zainstalowany na TV to 001042.0 co ciekawe, że na oficjalnej stronie Samsunga ostatnia wersja to 1036.0 z 2014.01.22. Jestem na 100% pewien, że przed ostatnia miała nr 1041.2 Serwis twierdzi że wkradł się błąd "czynnik ludzki" ktoś coś poknocił na serwerach i trzeba czekać na kolejną wersję a mój obecny FV pasuje i nic się nie dzieje. A co z TV? wolno działający Smart Hub, wyszukiwarka Search nie działa, wywala połączenie z routerem.

Jakie macie u siebie zainstalowane FV i jak zrobić downgrade do niższej wersji?
 
Do góry