DVB-t a sygnał analogowy

PeaceTreaty

New member
Witam

Mam telewizor z wbudowanym tunerem DVB-t, teraz chcę kupić antenę kierunkową i odbierać cyfrową telewizję naziemną. Problem w tym, że póki co u mnie dostępne są tylko kanały z MUX2, czyli o kanałach TVP z DVB-t narazie mogę zapomnieć. I tutaj moje pytanie:

Czy z tej anteny kierunkowej będę mógł odbierać jednocześnie kanały z DVB-t MUX2 i kanały TVP z normalnego sygnału analogowego czy jest to niemożliwe ??
 

bielikk

New member
Bez reklam
Wszystko zależy od tego czy ta antena "poda - odbierze" dobry sygnał analogowy - jeżeli by były kłopoty to instalujesz drugą antenę dla analoga - montujesz zwrotnicę, i jeden kabel antenowy ze zwrotnicy trafia do TV zapewniając odbiór programów analogowych i cyfrowych.
Zakładam, że jeżeli sygnał analogowy i cyfrowy nadawany jest z jednego nadajnika (masztu) to wystarczy jedna antena kierunkowa.
 

mataman

New member
Bez reklam
To juz zależy od jakości anteny czy coś złapiesz ale generalnie na antenie do dvb-t można odbierać analogowy sygnał naziemny.
 

PeaceTreaty

New member
Acha, czyli jak podłącze sobie antenę do telewizora z wbudowanym DVB-t to on spokojnie wyszuka mi zarówno kanały cyfrowe jak i analogowe? :)
 

SemperFi

New member
Noo to swietnie. Oby rozwineło sie to też na inne programy. Mogli by też poprawić dzwięk bo jak na razie to tylko w dennych filmach jest czasem DD 5.1
 
Do góry