W Krakowie DVB-T

kerad77

New member
Przeskanowalem i znalazlem DVB-T ale na 49 kanale, czyli Katowice :(
Sygnal mam tylko 10, 10.
Chyba moja antena nie obsluguje pasma powyzej 60 kanalu, a z Choragwicy jest na 64 kanale :(
Czy ktos wie czy zejda na nizsze kanaly, po okresie testowym? Czy bede musial kupic nowa antene i zwiedzac dach?
 

mark54

New member
Przeskanowalem i znalazlem DVB-T ale na 49 kanale, czyli Katowice :(
Sygnal mam tylko 10, 10.
Chyba moja antena nie obsluguje pasma powyzej 60 kanalu, a z Choragwicy jest na 64 kanale :(
Czy ktos wie czy zejda na nizsze kanaly, po okresie testowym? Czy bede musial kupic nowa antene i zwiedzac dach?

To juz nie testy, to jest uklad docelowy.
Do 27.10.2011 ma byc uruchimiony MUX3 na kanale 48 (690MHz)
Zawartosc:
TVP1
TVP2
TVP INFO
TVP Kultura
TVP Historia
 

moncyn

New member
Witam

A działa wam teraz? skanuję na tunerze w komputerze, antena obsługuję do 860 MHz, a nic na 818 MHz mi nie znajduję
 

dzidoslav

New member
A w chwili obecnej w Krakowie są możliwe do odbioru kanały cyfrowe czy po zakończonych testach nie ma nic? Z tego co piszecie wnioskuję że są...

a jakie?
 

mark54

New member
W ramach multipleksu nr 2 dostepne sa kanaly:
Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2 (plansza testowa), TV4, TV6
 
V

ViX

Guest
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Mam LG 22LH2000 (DVB-T+ (MPEG4), analogowy) więc próbuję ustawić TV na DVB, lecz jedyne co znajduje to standardowe analogowe kanały... Przy ustawieniu na kanał 46 (może źle robię) pokazuję mi się tylko szumy... Mam tylko opcje: System (DK, L,BG,I), Pasmo (V/UHF) i kanał. Jak to mogę ustawić?
 

melon100

New member
KRAKÓW CHORĄGWICA nadaje na kanale 64 nie 46 . Daj wyszukiwanie kanałów cyfrowych i jeśli masz odpowiednią instalacje antenową to powinno chodzić .

Wszystkie sprawy związane z odbiorem DVB-T znajdziesz na forum Emitela .
 
V

ViX

Guest
KRAKÓW CHORĄGWICA nadaje na kanale 64 nie 46 . Daj wyszukiwanie kanałów cyfrowych i jeśli masz odpowiednią instalacje antenową to powinno chodzić .

Wszystkie sprawy związane z odbiorem DVB-T znajdziesz na forum Emitela .

Naturalnie, 64. Pomyliłem się w trakcie pisania.
Co do wyszukiwania kanałów cyfrowych to nie widzę takiej opcji, ale wg specyfikacji telewizor ma opcję odbioru MPEG-4. Będę szukał rozwiązania w dalszym ciągu...

Pozdrawiam,
Janusz
 

aras86

New member
daj znać, ja też mam Toshiba Regza 42xv635d i ma mpeg4 ale jak chcę strojenie DTV to jest ta opcja nie aktywna, zmieniałem nawet kraj na niemcy ale nic nie dało. Mam pytanie czy muszę dokupić jakąś dodatkową antenę? Pozdro
 

dzidoslav

New member
Ja złapałem na kanale 64 wszystko. Przy odbiorze wybrałem kanały cyfrowe->programowanie ręczne-> wpisałem po prostu kanał 64 i dałem wyszukaj. Cały pakiet programów wskoczył za ostatnim odbieranym analogiem.

Dodam że jako "specjalna instalacja antenowa" służy mi 2 metrowy zwykły kabel telewizyjny z odizolowaną końcówką (jakieś 20 cm), więc nie sądzę żeby potrzebne były do tego jakiekolwiek zaawansowane anteny.
 

Jann

New member
Ostatnia edycja:

kupon70

New member
W okolicach Wieliczki to kolega powinien odebrać na przysłowiowym kawałku drutu.Proszę sprawdzić tv czy odbiera MPEG-4

Ja w Krakowie w okolicach ul.Opolskiej odbieram oba muxy,więc kolega,który nadajnik ma praktycznie "przed nosem" też musi .

Proszę jeszcze spróbować wystawić antenkę za okno.
 
Ostatnia edycja:

harvey13

New member
Też potwierdzę problem z odbiorem w Wieliczce.
MUX2 chodzi bez problemów, a z MUX3 wyłapało kanały do listy tv
i ciemność . Może to problem z ukształtowaniem terenu .
 
Do góry