Telewizor a telewizja cyfrowa

x21

New member
Witam, aktualnie posiadam płaski telewizor LED i dekoder do niego do którego idzie kabel od zwykłej telewizji analogowej i mam pytanie czy to wystarczy do tej zmiany po 2013 ? Czy może potrzeba tej telewizji cyfrowej z talerzami(czy jak to się nazywa :) ) ?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Do odbioru tv cyfrowej naziemnej potrzebny jest wbudowany w tv tuner dvb-t mpeg4 lub jeśli tv takowego nie posiada to zewnętrzny dekoder i zewnętrzna antena. Talerz potrzebny jest tylko do odbioru platform typu cyfra +, cyfrowy polsat, n, lub do odbioru stacji free-to-air z satelity.
Jeśli tv posiada wbudowany tuner dvb-s (satelitarny) to można dokupić to tv moduł i kartę (np. do telewizji na kartę ) , podłączyć tv do anteny satelitarnej i odbierać bezpośrednio programy na tv, ale telewizja naziemna a satelitarna to dwa różne tematy, choć w jednym i drugim przypadku jest to sygnał cyfrowy.
 

gamperek

New member
Do odbioru tv cyfrowej naziemnej potrzebny jest wbudowany w tv tuner dvb-t mpeg4 lub jeśli tv takowego nie posiada to zewnętrzny dekoder i zewnętrzna antena. Talerz potrzebny jest tylko do odbioru platform typu cyfra +, cyfrowy polsat, n, lub do odbioru stacji free-to-air z satelity.
Jeśli tv posiada wbudowany tuner dvb-s (satelitarny) to można dokupić to tv moduł i kartę (np. do telewizji na kartę ) , podłączyć tv do anteny satelitarnej i odbierać bezpośrednio programy na tv, ale telewizja naziemna a satelitarna to dwa różne tematy, choć w jednym i drugim przypadku jest to sygnał cyfrowy.

Jeżeli tv posiada wbudowany moduł dvb-t czy coś jeszcze potrzeba do odbioru sygnału cyfrowego. Bo z tego wynika że nie a na infolinii producenta poinformowano mnie że musi być jeszcze antena, jak to w końcu jest?
 

melon100

New member
Zerknij na stronę emitela tam jest wszystko o DVB-T .Jest potrzebna instalacja antenowa zwykła naziemna czasami starczy pokojowa i może chodzić poprawnie na zbiorczej .U mnie chodzi na zwykłej starej siatce bez wzmacniacza ,ale ja mam blisko ok 13km od nadajnika .
 

krecik55

New member
Jeżeli mam wbudowany dvb-s i chcę zamówić cyfrę plus z pełnym pakietem HD, to czy jest mi potrzebny dekoder HD z cyfry czy wystarczy ten wbudowany w TV ? Z czego lepiej korzystać dvb-s czy z dekodera operatora ?
 

krecik55

New member
Z tego co wyczytałem to ma. Mam Sharpa 46LE830E.
A jak jest lepiej przez wbudowany tuner czy ten od operatora Sagemcom DSI87 ???
 
D

Deleted member 141725

Guest
Jeśli obsługuje dvb-s i s2, to wystarczy.

NIE WYSTARCZY! Jeżeli nie chcesz używać dekodera zewnętrznego do Cyfry i TV ma DVB-S2 to musisz kupić moduł dostępu CAM (albo oryginalny Cyfry+, albo inny obsługujący Cyfrę np. Aston Crypt)
Cyfra wycofała się z dystrybucji modułów CAM - więc jak chcesz oryginalny to zostaje tylko używany np. na allegro.
 

krecik55

New member
Czy poza zaoszczędzonym miejscem,które by zajął dekoder zewnętrzny jest jeszcze jakiś plus używania dekodera wewnętrznego ?
 

kupon70

New member
I mógłbyś jeszcze poukładać listę programów wg.własnego uznania.Dekoder cyfry nie daje takiej możliwości i listę ustala operator.
 
Do góry