Cyfrowa TV naziemna we Wrocławiu, jaki sprzęt potrzebny ?

Karq

New member
Witam,
ze względu na to, że w dziedzinie telewizji jestem totalnie zielony, proszę o niezłoszczenie się na mnie za zadawanie idiotycznych (według was) pytań, ponieważ mimo czytania na ten temat, to dalej nic z niego nie rozumiem. Do rzeczy :
1. Czy ta telewizja cyfrowa jest płatna czy bezpłatna ? We Wrocławiu ma być od 31 lipca (mniej-więcej) i ma zawierać kanały MUX1+MUX2 ?
2. Jak to wygląda z potrzebnym sprzętem do odbioru ? Dotychczas odbierałem kanały "z gniazdka zamontowanego w ścianie" -> antena analogowa (?), telewizor to Samsung T200HD (nie wiem czy posiada MPEG4/DVB-T - prosiłbym o sprawdzenie) i jaki dekoder jest potrzebny ? Muszę mieć jakąś antenę/talerz satelitarny do tego, bo nie wyobrażam sobie, żeby sam dekoder (skrzynka) ściągał te kanały z "kosmosu".

Na razie tyle, gdy będę miał jeszcze jakieś pytania to dopiszę. Proszę o waszą wyrozumiałość i nieskomplikowane odpowiedzi :)
 

tdx

New member
Bez reklam
1. Bezpłatna
2. Twój monitor ma tylko mpeg-2 potrzebujesz zewnętrznego dekodera (od 120zł) podłączasz po hdmi do swojego monitora. MUX1+MUX2 -> daje kilkanaście kanałów tvp1/tvp2/tvp reg/tvp kultura/tvp historia/tvn/tvn7/polsat/tv4 itp.... Zwykła antena siatkowa lub antena kierunkowa gdy nadajnik jest daleko (cena od 29-150zł)
 

Karq

New member
A mógłbym prosić o jakieś propozycje tego dekodera (Ferguson T-60 mógłby być ?), MPEG2 też łapie się pod obraz w HD, czy już tylko SD (mam na myśli, czy będę widział kanały w HD ) ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry