DVB-T a kable antenowe

Taaz

New member
Witam,

przeszukałem forum, ale nie znalazłem problemu podobnego do mojego, więc pozwoliłem sobie założyć nowy wątek. Może ktoś wpadnie na pomysł o co chodzi...

Generalnie sprawa wygląda tak: mam tv samsunga UE40D5500, no i antenę zbiorczą na dachu bloku. Jak podepnę do TV zwykły kabel antenowy (najtańszy, bez dodatkowego ekranowania, bez filtrów) to wyszukują mi się kanały cyfrowej tv naziemnej, jakość jest super (za to analogowe na tym kablu są koszmarne), ale że kabel jest słaby to wystarczy go dotknąć, przejść obok niego lub np. podpiąć konsolę i się robią straszne zakłócenia, czasem w ogóle traci się sygnał. Wobec tego kupiłem lepszy kabel antenowy (a nawet dwa - hamy, 90 dB i 100 dB, z filtrami ferrytowymi), żeby wyeliminować te zakłócenia i niespodzianka - na drogich kablach w ogóle nie wyszukują się kanały DVB-T:niewiem: (za to analogowe pięknie śmigają)... Nie mogę tego pojąć, jak na najtańszym kablu DVB-T działa, a na na lepszych kablach w ogóle się nie wyszukuje... Dodatkowo dostaję szału przez te zakłócenia, bo nie można chodzić obok tv czy włączać konsoli... Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego dziwnego problemu?
 

bielikk

New member
Bez reklam
Kup kabel antenowy 75 Ohm (ekranowany) zainstaluj odpowiednie wtyczki (końcówki) -tylko starannie i wszystko będzie "śmigać".
Sprawdź również gniazdo anteny zbiorczej do której wpinasz kabel - rozkręć je przeczyść wszystko, i ponownie zmontuj.
 
Do góry